Jump to content

Maggot

Members
 • Posts

  122
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Maggot

 • Birthday 11/29/1987

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  1000 Eye
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  31
 • Miasto
  Zabrze

Kontakt

 • Imię
  Adrian

Recent Profile Visitors

1457 profile views

Maggot's Achievements

 1. Witam, Mam pytanie odnośnie chmielenia, a mianowicie jaką ilość brzeczki w litrach podajemy ? przed gotowaniem, po gotowaniu czy może po chłodzeniu:) i analogicznie jakie podajemy BLG? przed czy po gotowaniu ? Z góry dzięki za odpowiedź.
 2. Maggot

  Maggot

 3. Warki mam ustawione na 23 litry bo chce robić tylko na jeden fermentor i uznałem że to optymalne wykorzystanie fermentora w moim przypadku. Co do ustawień sprzętu to zważ gar i wpisz, oczywiście pojemność max też, wpisz przewodnictwo cieplne w zależności od typu garnka program podpowiada co wpisać jak przytrzymasz myszką nad polem wartości. Wpisz straty jakie przewidujesz. Ja wpisałem 3.2 litra w chłodzeniu i chmielinach ponieważ po ochłodzeniu piwa ze 100 do 20 stopni tracisz około 4% a oprócz tego dużo chmieli używam i syfu na dole jest potem sporo. W filtracji mam ustawione 0.5 litra bo kranik z samego dna nie zbiera. Wpisz wielkość warki jaką chcesz uzyskać na koniec po chłodzeniu i przelaniu do fermentora zaznacz żeby wyliczył objętość przed gotowaniem i on to zrobi za ciebie. Szybkość parowania na godzinę i absorbcje wodną słodu znalazłem oczywiście w necie. Jak zrobisz pierwszą warkę to skorygujesz sobie straty w chłodzeniu i chmielinach.
 4. IPA SH Galaxy 23L IPA SH Waimea 23L Razem: 10112 litrów
 5. Na początek ustaw sobie coś takiego, jeśli coś nie będzie grało to daj znać.
 6. Wiem, dlatego sprostowałem bo kolega Tonyk już zamierzał następną warkę chmielić na zimno 5 godzin
 7. Nic. Mi zawsze pływa. Dekantacje wykonaj przez rajstopę. Więcej na forum znajdziesz bo to popularny temat. PS. Przy okazji: imho w tej temp trochę długo trzymałeś chmiel. Spodziewaj się posmaków trawy, łodygi... Próbowałem rajstopy i po 20 sekundach zapchana. Ad. PS. Wiem, w planie było 10h ale życie nie dało wolnego czasu. Dobre 10 godzin chmielenia na zimno to trochę mało a nie za długo, dlatego prawie cały chmiel Ci pływa na powierzchni. Chmielenie na zimno trwa od 3 do 5 dni.
 8. Ścieżka dostępu: C:/ program files (x86) / BrewTarget / Data / default_db.sqlite Jeśli w tym pliku ich nie ma to możesz ich już nie odzyskać. Ja robię sobie co jakiś czas backup na dysku gmaila. Spróbuj jeszcze w menu Plik/ Baza danych kliknąć przywróć z kopi zapasowej.
 9. I to jest najlepsze testowałem "na sucho" i wydawało się ok. Ba nawet tydzień wcześniej mój szwagier jako pierwszy chłodził nią piwo i nie zgłaszał problemów:) Dopiero przy mojej warce zaczęła przepuszczać i przy jego kolejnej też. Ale temat opanujemy
 10. Moje ostatnie piwko AIPA - pierwsze warzenie z chłodnicą. Wężyki połączone z chłodnicą za pomocą szybko złączek i z kranem przez redukcje. 1. Okazało się że przy kranie zabrakło jednej uszczelki i nie mogłem odkręcić na max na początku bo chlapało po całej kuchni. 2. Połączenie szybko złączkami okazało się co najmniej do d.py Im bardziej redukowałem ciśnienie pod koniec tym bardziej złączka zasysała powietrze a w trakcie mieszania chłodnicą woda radośnie kapała mi do schłodzonego piwa Cały proces chłodzenia ze 100 do 23 trwało 1h 30min potem się poddałem i wiadro wylądowało z drożdżami w piwnicy w garze z wodą i dwoma zamrożonymi butelkami. A miało być tak pięknie po zakupie chłodnicy Byłem nią i tymi złączkami tak wkurzony że chciałem ją od razu połamać Na szczęście ochłonąłem i chłodnica czeka na następny test bez szybko złączek z uszczelką i krótszymi wężami
 11. Ale się uparłeś. Jeżeli z 10 osób mówi że miało gushing przez chmiel w butelkach to chyba jest to możliwe prawda? A co do infekcji, niedofermentowania i nalewania cukru ponad miarę to zobacz jeszcze raz co napisał Desqa w pierwszym poście. Napisze żebyś nie musiał szukać: Odfermentowanie około 2 BLG, 120g cukru na 27 litrów piwa i zero oznak infekcji w zapachu jak i w smaku. Powiedział bym że to bardzo słabe nagazowanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.