Jump to content

xjaniux

Members
 • Posts

  165
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Wojtaniec
 • Rok założenia
  2013
 • Miasto
  Kozienice

Recent Profile Visitors

1014 profile views

xjaniux's Achievements

 1. spoko nie chcę Cię przekonywać do swoich racji - moje się różnią zasadniczo w tej kwestii a doświadczenie mam spore bo warzę kilka lat na tym systemie. Mam tylko pytanie czy widziałeś taki system z mieszadłem u innych osób ew. przykłady z Youtube?
 2. Jeszcze raz przebadaj temat - HERMS z mieszadłem to nie herms - możesz je używać bo kto Ci zabroni ale cała idea idzie w las..... To właśnie pod koniec ok godzinnego zacierania filtrat staje się klarowny przez to, że młóto jest niewzruszone przez ten cały czas.
 3. Jeżeli mieszasz to nie będzie nigdy problemu - natomiast jeśli to HERMS to główna zaletą i istotą metody jest brak mieszania - złoże stanowi filtr, który klaruje zacier - i dlatego ważne jest odpowiednie śrutowanie i szerokość szczeliny FD aby przepływ nie był utrudniony.
 4. Jakiej szerokości szczeliny w tym FD? Podejrzewam, że 0,7mm ja ostatnio wziąłem się za przeróbkę bo z dodatkiem 20% pszenicy zacieranie sprawiało problem - ja powiększyłem do ok 1 - 1,2 mm i poprawa znacząca.
 5. Daj spokój Panie z tym kanistrem, nie sądzę by ktoś na weselu się odważył pić z tego.... 🙂
 6. Nie sądzę by ktoś z "praktyków" wg. Ciebie używał środka mleczarskiego.... Jak już to co kolega wyżej napisał - Nadwęglan albo PBW, potem starsan i tyle nie kombinuj.
 7. Tylko i wyłącznie Revolution włoska, kapslowanie nią to bajka, a regulacja wysokości jest banalne i szybkie. Polecam! Żanet Kaleta :-)
 8. Mam, używam, bez problemów, z rozłożeniem i złożeniem włącznie.
 9. A ja na zwykłe butelki po winie 1L zakładam patentowe z opaską kupione w twojbrowar.pl
 10. xjaniux

  pompa do piwa

  Wpisz w allegro iwaki, sam mam i kilka osób z forum też, najważniejsze że jest cicha i pod herms idealna. Łatwo ja można rozkręcić i wyczyścić bo te używane to z fotolabów najczęściej są.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.