Jump to content

hape

Members
 • Content Count

  100
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  19
 • Miasto
  Gdańsk

Kontakt

 • Imię
  Marcin
 1. Tu chodzi o to, że przedstawicielem koźlaków nie powinno być piwo które koźlakiem w sumie nie jest. Jak Tyskie nazwie się pilznerem to przecież to nie wystarczy by podawać to piwo jako przykład pilznera.
 2. A ja oba nawet czasem lubię wypić. Chodzi jednak o to, że te piwa właśnie nie są raczej zbyt dobrymi przedstawicielami stylów.
 3. Nikt Cię nie podejrzewa o gapienie się w światełko . Chodzi o optymalizację czasu. Ty masz kilka podejsć do butelek: 1. wkładasz je do piekarnika 2. wyjmujesz 3. rozlewasz 2 dni później. Nie wiem jak Ty ale czytałem, że niektórzy stosują jeszcze 4. wyłączenie piekarnika i czekanie aż ostygną. Pomiędzy 1 i 2 pewnie jesteś udupiony w domu bo głupio chyba wyjść jak chodzi piekarnik. Dodatkowo zużywasz prąd. Ja podchodzę raz: 1. Dezynfekcja i rozlew w jednym podejściu. Moim zdaniem Twój sposób nie jest nawet porównywalny co do optymalizacji czasowej .
 4. Ja robię 20litrowe i dla mnie czas ma znaczenie. Dezynfekcje (ClO2) zaczynam 10minut przed rozlewem. Jakbym miał je ładować do piekarnika, wygrzewać nie wiadomo ile, czekać aż ostygną to miałbym poczucie, że ten czas można by przeznaczyć na coś innego.
 5. hape

  Biegacze

  400m to odcinek zdecydowanie zbyt krótki by rozbujać organizm do takiego tętna. No chyba, że będzie to ostatnie 400m jakiegoś dłuższego biegu. Dobry test jest tutaj: http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=15&id=411 Warto jeszcze dodać, dla porządku, że obliczanie tętna ze wzoru 220-wiek jest powszechnie uważane za mało wiarygodne i sprawdza się to tak samo często jak się nie sprawdza. W moim przypadku, przykładowo, różnica wynosi ponad 20 uderzeń pomiędzy testem a obliczeniami z tego wzoru co jest dosłownie przepaścią i diametralnie zmienia strefy tętna.
 6. hape

  Biegacze

  Może to shin splints? http://www.bieganie.pl/?cat=25&id=939&show=1
 7. Sam moment rozpoczęcia to chyba ciężko ustalić. Zresztą jest to mało istotne.
 8. Cichą to akurat radzi większość z nas. Różnica polega na tym, że jedni radzą przelać specjalnie w tym celu do nowego fermentora a drudzy trzymać dalej w starym, w którym odbyła się burzliwa.
 9. hape

  Dziwne termometry

  Było wiele razy - zanim zaczniesz wykorzystywać musisz łączenie sondy i kabla czymś zaizolować, np, koszulką termokurczliwą.
 10. Pewnie masz rację. Ja robiłem pomiary średnio w ok. 45 stopniach bo tyle ma u mnie brzeczka po przelaniu do menzurki pod koniec wysładzania (nie izoluję w żaden sposób gara i na tym tracę energię). Teraz mam refraktometr.
 11. Nie trzeba chłodzić. ProMash posiada kalkulator. Podajesz Blg, podajesz temperaturę próbki i otrzymujesz Blg w 20 stopniach.
 12. Dokładnie o czymś takim pomyślałem. To się sprawdza w tym wypadku?
 13. Anteks, a masz jakiś wygodny sposób na sprawdzanie odpowiedniej temperatury do zadania drożdży?
 14. Oczywiście, że można bez niego żyć. Tak samo jak można żyć bez fermentora z kranikiem do rozlewu i bez, pewnie, kilku innych rzeczy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.