Jump to content

Kospi

Members
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BlueCat
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  17

Kontakt

 • Strona www
  http://kospi01@gmail.com

Recent Profile Visitors

555 profile views
 1. Kospi

  Kospi

 2. Marcowe? EDIT: ah, za duże IBU planujesz . Zgadzam się. Zrobiłem kilka warek na chmilu magnum i wiem jedno nigdy go już nie użyje a na pewno nie w dużej ilości. Ma specyficzną goryczkę taka ściągająco gorzką. Tu masz słodów na góra 20l wiec będzie duża goryczka magnumowa .
 3. Zrobiłem na chmielu simcoe - dodałem jeszcze 1/2 kg carapilsa dla wzmocnienia piany - powinno być OK - jeszcze raz dziękuję - no nie miałem już gdzie czegokolwiek dokupić. Czasem tak bywa - patrzyłem że piwa marcowe z wiki na podobnych słodach ale zrobiłem jak poleciłeś
 4. Witam, prośba o pomoc mam resztki słodów i sporo chmieli amerykańskich i kompletnie nie wiem co z nich zrobic 1,7 kg pilznenski, 1 monachijski, 1 wiedenski, 1 carapils, 1/2 caramunich wielka prośba o jakąkolwiek propozycje na górniaka co może wyjść z tych słodów ?? mam tez pol kilo czekoladowego
 5. W głównym menu forum jest taki dopisek: "Piaskownica piwowarskaNajlepsze miejsce do pisania i czytania dla początkujących piwowarów. Pisz, jeżeli nie znalazłeś nigdzie odpowiedzi." Postaraj się do tego stosować, a problem zniknie. O ile wiem ten temat znajduje się właśnie w "Piaskownicy piwowarskiej"
 6. fakt że chłodziłem na powietrzu przy zamkniętym wiadrze - mam 2 psy może dlatego
 7. Ja widzę (czuje) ogromną różnicę w smaku i zapachu przy chłodzeniu naturalnym (na dworku) i szybko - chłodnica na korzyść chłodnicy. Ale nie jestem jakimś tam specjalistą mówię o swoim przypadku.
 8. Masz rację, ja mówiłem o swoim przypadku, niepotrzebnie wydanych pieniądzach i zmarnowanym czasie. Jasne że jeden robi tak drugi siak, ważne żeby początkujący mieli wiedzę o wadach i zaletach pewnych rozwiązań.
 9. Przerabiałem to już, był mróz brzeczka ok 25l schładzała się w wodzie na powietrzu ok 4h. Dlatego zakupiłem chłodnice - teraz wychodzi 30-45 min w zależności od ilości brzeczki. Jeśli masz chłodnice daj sobie spokój, jeśli nie masz kup. To jak dla mnie najważniejszy zakup o czym oczywiście nikt nie mówi, żeby nie straszyć ludzi bo jest droga. Uważam, że powinno się mówić początkującym piwowarom o chłodnicy, po prostu piwo jest lepsze nie śmierdzi o czasie nie wspomnę. Czyli fermentor 2szt, kapslownica moim zdaniem stołowa niewiele drożej a później i tak się kupi stołową, garnek - od razu stalo
 10. A skąd masz taką wiedzę - nie upieram się po prostu myślę że nikt by nie dał więcej kasy za to samo co może mieć za mniej. W opisach drożdży płynnych jest zawsze na konkretny styl piwa ma za zadanie podnosić oczekiwane wrażenia smakowe zgodne ze stylem. Natomiast suche - przeważnie jedne nadają się do kilku odmian piwa to chyba też coś sugeruje. No tak sobie myślę oczywiście. Może jeszcze ktoś podejmie dyskusję bo się zastanawiam sam nad zakupem już drożdży płynnych do kolejnych warek. No warto wiedzieć czy warto dokładać kasy.
 11. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Zastanów się dlaczego suche drożdże kosztują 10 zł a płynne 40zł i więcej - własnie dlatego.
 12. Mam Tadara 36l i nie wiedziałem że ma wielowarstwowe dno. Z garnka jestem zadowolony, można wytrawić skalę litrową. W plikach można znaleźć przygotowaną do wydruku skalę i sposób wytrawienia. http://www.piwo.org/topic/13046-permanenta-podzialka-na-stalowym-garze/
 13. Tak się zastanawiam czy aby troszkę za bardzo nie panikujesz. Bo to że masz nierównomiernie dodany cukier do butelek to rzecz pewna. Ale u mnie często tak jest gdy np. podczas otwierania trzymam butelkę na stole i po odjęciu kapsla lekko puknę dnem o stół. Wtedy właśnie bardzo często powoli wychodzi piwo. ja lubie nagazowane więc uważam że to z tego powodu i o dziwo zawsze piwo jest ok zero infekcji - troszkę przegazowane i to puknięcie butelką o stół. Choć to tylko moja obserwacja. Ale jeśli piwo Ci smakuje to pij na zdrowie bo chyba o to chodzi w tym wszystkim najbardziej i się tak nie przej
 14. Dwa tygodnie to młode piwo jest. Jeszcze będzie dochodziło jak jest sporo cukru. Jedyna nadzieja w tym, że masz butelki zwrotne tzn z grubego szkła. A tak na przyszłość nie rób zbyt gęstego syropu cukrowego. Rzadszy zawsze się lepiej wymiesza podczas przelewania do rozlewu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.