Skocz do zawartości

kaczor189

Members
 • Zawartość

  26
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

147 wyświetleń profilu
 1. kaczor189

  Smak marcowego po 6 miesiącach

  Ciężko powiedzieć jak jest natlenione, przy zlewaniu z gara do kubła było rozchlapane wężykiem i od tamtej pory sobi stoi i fermentuje. Temperatura w piwnicy w cieplejsze dni to pewnie ~15 stopni, do lodówki raczej nie wsadzę 40 piw
 2. Cześć:) Za dwa tygodnie zlewam marcowe do butelek. Piwo jest przeznaczone na wesele kolegi, które odbędzie się w sierpniu. Chciałem wkorzystać sprzyjającą pogodę, co zrobiłem, ale teraz zastanawiam się czy nie za wczesnie uwarzyłem piwo. Wypić je teraz i uwarzyć za jakiś czas nowe czy po pół roku piwo nie straci swoich walorów smakowych ? BLG początkowe ~13
 3. Cześć, w sobotę uwarzyłem lagera ~12,5blg, niedziela wieczorem zadałem drożdże, które ruszyły w nocy z poniedziału na wtorek. Niestety byłem chyba rozkojarzony w sobotę i zapomniałem napowietrzyć brzeczkę, jedynie podczas przelewania z garnka do kubła trzymałem wąż kilka centrymetrów nad powierznią płynu. Zastanawiam się teraz czy jest sens dodatkowo napowietrzyć piwo przelewając z wiadra do wiadra lub machając wiadrem. Starter zrobiłem na mieszadle 1.8l 11blg, według https://www.brewersfriend.com/yeast-pitch-rate-and-starter-calculator/ model Braukaiser drożdży było tyle ile trzeba. Co sądzicie ?
 4. Jestem zainteresowany keg mały x1.
 5. Cześć, kupię kran z reduktorem do wyszynku piwa, najlepiej niedrogi. Jedną warkę wypiłem z kega używając kranik picnic, więcej nie zamierzam
 6. kaczor189

  Obsługa systemu Cornelius keg

  Super, wielkie dzięki za podpowiedź.
 7. kaczor189

  Czeskie chłodziarki Lindr PYGMY

  Osoby posiadające Pygmy, w jaki sposób i jak często myjecie schładzarkę ?
 8. kaczor189

  Obsługa systemu Cornelius keg

  Fajnie wygląda ten keg jockey, ale strasznie to drogie. Samemu można spróbować wykonać coś takiegi wykorzystując lodówkę turystyczą. Po każdym użyciu instalacji przemywacie odcinek od kega do kranu ?
 9. kaczor189

  Obsługa systemu Cornelius keg

  Również planuję kupić keg pepsi i uruchomić taki system w moim browarze natomiast cały czas mnie zastanawia to: 1.Czy od kiedy macie kegi to używacie je do przechowywania piwa i picia co jakiś czas, czy jedynie na jakieś większe okazje kiedy wiadomo że zejdzie sporo piwa ? 2.Kegerator - same problemy, jak wykonać, mało mobilny, zajmuje dużo miejsca. Mam swój lokal/klub na własny użytek w którym zazwyczaj robię każde przyjęcie. Zastosowanie tam kegeratora jest rozsądne, ale również napiłbym się czasami piwa z kega w domu lub na działce. Niby nie ma problemu w przypadku braku kegeratora, można nagazować ciepłe piwo większym ciśnieniem , ale picie ciepłego piwa już nie jest tak przyjemne. Dlatego pomyślałem żeby wykonać urządzenie chłodzące przepływające piwo w postaci spirali z nierdzewki zamontowanej w mini lodówce z wkładami pełniącymi rolę cieplnego koła zamachowego. Taka lodówka ma niewielkie wymiary, na keg z butlą również można wykonać jakieś nieduże pudło przenośne. Co sądzicie ?
 10. kaczor189

  Fermentacja Portera Bałtyckiego

  Czy 2308 nadadzą sie do Pilsa ? ​Z kalkulatora z drugiego postu wynika, że dla drożdży z datą produkcji 15,09 (jak na stornie sklepu) potrzeba 3 opakowań i startera 8l na mieszadle magnetycznym O.o Ogromne ilości, ale zakładam że nikt się tak dokładnie do tego nie stosuje.
 11. kaczor189

  Fermentacja Portera Bałtyckiego

  Prawda,zapomniałem dodać, warka to 20l.
 12. Zamierzam zrobić Portera Bałtyckiego, z kalkulatora wychodzi mi 21 Blg i chciałbym użyć drożdży Wyeast 2308. Moje pytanie, czy starter 1.5 l wystarczy do przefermentowania ? Czy na przykład zrobić dwa startery tzn. po 24h na mieszadle pierwszego startera wstawiam zlewkę do lodówki, żeby drożdze spadły na dno, po czym robię kolejne lekkie piwo, zadaję drożdże z lodówki i kolejne 24h na mieszadle ? Oprócz tego portera będę robił jeszcze pilsa, tylko na 2278, bo nie wiem czy te Munich Lager nadają się do pilsa ? Jeżeli tak to sprawa byłaby prosta, gęstwa z pilsa prosto do portera.
 13. kaczor189

  Refraktometr za trochę mniej niż 100pln

  Z tego co widze po zdjęciach popularnego rsg 100atc to dla ok. 31 brix odpowiada 1.12sg. Z kalkulatora 31brix to 1.132 sg. Jak to jest ?
 14. kaczor189

  Kleikowanie

  Może głupie pytanie, ale czy jęczmień palony się kleikuje ?
 15. Zastanawiam się nad zakupem kega corneliusa. Ma swoje zalety że np. gotowe piwo można szybko zlać do jednego zbiornika, ustawić nadciśnienie CO2, piwo samo się nagazuje i jest gotowe do picia, bez męczenia się w butelkowanie. Tylko nasuwa się myśl, co z temperaturą piwa w momencie gdy chcemy się napić ? W zimę nie ma problemu, można postawić KEG na balkonie/piwnicy, ale co w lato ? Mało kto ma wolną lodówkę żeby ciągle trzymać w niej KEG. Jak sobie z tym radzicie ? Może jakiś nieduży, przenośny kegerator diy ?
×