Jump to content

kaczor189

Members
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

289 profile views
 1. Ciężko powiedzieć jak jest natlenione, przy zlewaniu z gara do kubła było rozchlapane wężykiem i od tamtej pory sobi stoi i fermentuje. Temperatura w piwnicy w cieplejsze dni to pewnie ~15 stopni, do lodówki raczej nie wsadzę 40 piw
 2. Cześć:) Za dwa tygodnie zlewam marcowe do butelek. Piwo jest przeznaczone na wesele kolegi, które odbędzie się w sierpniu. Chciałem wkorzystać sprzyjającą pogodę, co zrobiłem, ale teraz zastanawiam się czy nie za wczesnie uwarzyłem piwo. Wypić je teraz i uwarzyć za jakiś czas nowe czy po pół roku piwo nie straci swoich walorów smakowych ? BLG początkowe ~13
 3. Cześć, w sobotę uwarzyłem lagera ~12,5blg, niedziela wieczorem zadałem drożdże, które ruszyły w nocy z poniedziału na wtorek. Niestety byłem chyba rozkojarzony w sobotę i zapomniałem napowietrzyć brzeczkę, jedynie podczas przelewania z garnka do kubła trzymałem wąż kilka centrymetrów nad powierznią płynu. Zastanawiam się teraz czy jest sens dodatkowo napowietrzyć piwo przelewając z wiadra do wiadra lub machając wiadrem. Starter zrobiłem na mieszadle 1.8l 11blg, według https://www.brewersfriend.com/yeast-pitch-rate-and-starter-calculator/ model Braukaiser drożdży było tyle ile trzeba. Co sądzicie ?
 4. Cześć, kupię kran z reduktorem do wyszynku piwa, najlepiej niedrogi. Jedną warkę wypiłem z kega używając kranik picnic, więcej nie zamierzam
 5. Super, wielkie dzięki za podpowiedź.
 6. Osoby posiadające Pygmy, w jaki sposób i jak często myjecie schładzarkę ?
 7. Fajnie wygląda ten keg jockey, ale strasznie to drogie. Samemu można spróbować wykonać coś takiegi wykorzystując lodówkę turystyczą. Po każdym użyciu instalacji przemywacie odcinek od kega do kranu ?
 8. Również planuję kupić keg pepsi i uruchomić taki system w moim browarze natomiast cały czas mnie zastanawia to: 1.Czy od kiedy macie kegi to używacie je do przechowywania piwa i picia co jakiś czas, czy jedynie na jakieś większe okazje kiedy wiadomo że zejdzie sporo piwa ? 2.Kegerator - same problemy, jak wykonać, mało mobilny, zajmuje dużo miejsca. Mam swój lokal/klub na własny użytek w którym zazwyczaj robię każde przyjęcie. Zastosowanie tam kegeratora jest rozsądne, ale również napiłbym się czasami piwa z kega w domu lub na działce. Niby nie ma problemu w przypadku braku kegeratora, można nagazować ciepłe piwo większym ciśnieniem , ale picie ciepłego piwa już nie jest tak przyjemne. Dlatego pomyślałem żeby wykonać urządzenie chłodzące przepływające piwo w postaci spirali z nierdzewki zamontowanej w mini lodówce z wkładami pełniącymi rolę cieplnego koła zamachowego. Taka lodówka ma niewielkie wymiary, na keg z butlą również można wykonać jakieś nieduże pudło przenośne. Co sądzicie ?
 9. Czy 2308 nadadzą sie do Pilsa ? ​Z kalkulatora z drugiego postu wynika, że dla drożdży z datą produkcji 15,09 (jak na stornie sklepu) potrzeba 3 opakowań i startera 8l na mieszadle magnetycznym O.o Ogromne ilości, ale zakładam że nikt się tak dokładnie do tego nie stosuje.
 10. Zamierzam zrobić Portera Bałtyckiego, z kalkulatora wychodzi mi 21 Blg i chciałbym użyć drożdży Wyeast 2308. Moje pytanie, czy starter 1.5 l wystarczy do przefermentowania ? Czy na przykład zrobić dwa startery tzn. po 24h na mieszadle pierwszego startera wstawiam zlewkę do lodówki, żeby drożdze spadły na dno, po czym robię kolejne lekkie piwo, zadaję drożdże z lodówki i kolejne 24h na mieszadle ? Oprócz tego portera będę robił jeszcze pilsa, tylko na 2278, bo nie wiem czy te Munich Lager nadają się do pilsa ? Jeżeli tak to sprawa byłaby prosta, gęstwa z pilsa prosto do portera.
 11. Z tego co widze po zdjęciach popularnego rsg 100atc to dla ok. 31 brix odpowiada 1.12sg. Z kalkulatora 31brix to 1.132 sg. Jak to jest ?
 12. Może głupie pytanie, ale czy jęczmień palony się kleikuje ?
 13. Zastanawiam się nad zakupem kega corneliusa. Ma swoje zalety że np. gotowe piwo można szybko zlać do jednego zbiornika, ustawić nadciśnienie CO2, piwo samo się nagazuje i jest gotowe do picia, bez męczenia się w butelkowanie. Tylko nasuwa się myśl, co z temperaturą piwa w momencie gdy chcemy się napić ? W zimę nie ma problemu, można postawić KEG na balkonie/piwnicy, ale co w lato ? Mało kto ma wolną lodówkę żeby ciągle trzymać w niej KEG. Jak sobie z tym radzicie ? Może jakiś nieduży, przenośny kegerator diy ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.