Jump to content

GLAURUNG

Members
 • Posts

  59
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BROWAR GLAURUNG
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  32
 • Miasto
  Żerdzina koło Czewy

Kontakt

 • Imię
  Mar

Recent Profile Visitors

1497 profile views

GLAURUNG's Achievements

 1. Ta gałka służy do sprawdzania poprawności działania zaworu (jak ją przekręcasz to podnosisz tłoczek i sprawdzasz czy nie "doklejił" sie do obudowy oraz czy sprężyna działa prawidłowo). Nie jest ona do regulacji ciśnienia.
 2. Witajcież Piwo to trochę czekało na idealną okazje do degustacji. Więc zaczynamy: Jako że ostatnimi czasy postawiłem na piwa mocne nie omieszkałem "zwinąć" z depozytu coś mocnego wybór padł na: QUADRUPEL Browar Domowy VENOM 26 Blg 10,2% alk Wygląd: Kolor ciemno miedziano-brązowy, piana gęsto pęcherzykowa, koloru kremowego szybko opadająca pozostawia delikatną warstewkę na powierzchni. Piwo idealnie klarowne. Aromat: Bardzo złożony: słodowy aromat, estry i delikatnie wyczuwalny alkohol. Suszone śliwki i rodzynki, zapach cukierków czekoladowych z likierem. Smak: Bogaty słodowy, wyraźny smak czarnej czekolady, delikatna goryczka, dosyć wytrawne. Pomimo obecności w aromacie w smaku alkohol nie wyczuwalny. Wrażenia ogólne: Wysycenie średnie, delikatnie ściągające w ustach. Prosił bym twórcę piwa o kontakt na PW Ciemne, Mocne, Złożone rewelacyjny rasowy mocny Belg
 3. Witajcież Jako że jestem niekiedy w depozycie postanowiłem skorzystać z jego dobrodziejstw. Na początek witam wszystkich depozytowiczów. Bock 17,5 Blg Robert Przypadło (Roberto89) Wygląd: Kolor czerwono miedziany, idealnie klarowny. Piana średnio pęcherzykowa, szybko opadająca pozostawia delikatną warstewkę na powierzchni. Aromat: Pełny słodowy, delikatny karmel i ciasteczka Smak: Bogaty słodowy, delikatne nuty karmelowe, bardzo wytrawne, typowa dla magnata "ciężka" chmielowa goryczka. Głęboko odfermentowane. Wrażenia ogólne: Bardzo fajnie rozgrzewa (chyba dość wysoka zawartość alkoholu). Po pierwszych łykach piwo wydaje się bardzo ciężkie do wypicia ze względu na przytłaczającą goryczkę jednak po wypiciu połowy i przywyknięciu do niej, piwo robi się nad wyraz pijalne a ze względu na alkohol jest to trochę zdradliwe. Wysycenie średnie. Po otwarciu delikatny gashing. Ogólnie taki idealny przechmielony Koźlak. Jako że Koźlaka mam w planach prosił bym o podzielenie się recepturą na PW.
 4. GLAURUNG

  Czestochowa

  Kolejne spotkanie Bractwa Piwnego odbędzie się we wtorek (31.10) o godz. 18:30 w Piwiarni Częstochowa al. NMP 31. Serdecznie Zapraszamy
 5. GLAURUNG

  Czestochowa

  Witajcież Spotkania Bractwa Piwnego odbywają się co dwa tygodnie w środy (najbliższe spotkanie jest 18.10.2017) o godz. 18:30 w Piwiarni Częstochowa al.NMP 31. Depozytu w Częstochowie niestety na razie nie ma ale zawsze możesz przynieść jakieś piwko do degustacji Spytaj przy barze gdzie siedzą ludzie z Bractwa. Pozdrawiam i zapraszam
 6. GLAURUNG

  GLAURUNG

 7. Konkurs odbędzie się 9 września 2017, pierwszy raz w ramach II Częstochowskiego Festiwalu Piwa - Zapraszamy więc podwójnie! Champion w kategorii Juicy IPA - Piwo które otrzyma największą liczbę punktów w kategorii Juicy IPA zostanie uwarzone w Browarze na Jurze − regionalnym browarze w Zawierciu, a Piwowar otrzyma możliwość osobistego udziału w warzeniu. Regulamin konkursu: https://docs.google.com/document/d/1v9vQuTjLZ39Dx07Uiff3eT1RCgU8TcKRgFfXQkfjUrw/edit Formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf1_FBxhnJElD1vm_WinF42Rei-iF__9VtEC-sZFNOolEfJ1w/viewform Uwaga - Udział w Konkursie jest płatny. Sumaryczne środki zebrane z opłat zostaną przeznaczone w szczególności na pokrycie kosztów wysyłek bezpłatnych koszulek konkursowych oraz dyplomów i nagród. Opłacie podlega start w każdej kategorii konkursu, opłata wynosi 10,00 zł za jedną kategorię. Opłaty należy dokonać do dnia 31.08.2017 na rachunek bankowy skarbnika Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego: 41 1140 2004 0000 3502 7431 3828, mBank S.A. W tytule przelewu proszę wpisać: VIII CKPDPB oraz nazwisko i imię piwowara. Dokonanie terminowej wpłaty jest warunkiem przyjęcia piwa do konkursu.
 8. Witajcież Jak masz zakapslowane butelki to spróbuj je odgazować delikatnie podważając kapsel. U mnie Dubel i Tripel też wyszły mi przegazowane kilku krotne odgazowywanie pomogło choć u mnie raczej fontanna była nie granaty. Spróbuj może to nie infekcja tylko jakieś późne dofermentowanie jak sądze było u mnie.
 9. Częstochowski Krąg Lokalny Towarzystwa Promocji Kultury Piwa BRACTWO PIWNE zaprasza piwowarki i piwowarów domowych do wzięcia udziału w VIII Częstochowskim Konkursie Piw Domowych Bractwa Piwnego Konkurs odbędzie się 9 września 2017 Kategorie Konkursowe: 1. New Zealand IPA Piwo o parametrach technicznych BJCP 14B http://www.wiki.piwo.org/American_IPA ale chmielone nowozelandzkimi odmianami chmieli 2. Sour Ale Kwaśne piwa górnej fermentacji, dopuszczalny pełen wachlarz odmian oraz sposobów zakwaszania 3.Juicy IPA Soczyste IPA, piwa nowofalowe o wyraźnej nucie soczystej, owocowej. Efekt może być uzyskany zarówno przez chmielenie ciekawymi odmianami chmieli (jak przykład Mandarina Bavaria), stosowanie surowców zmniejszających klarowność piwa (pyliste drożdże, słody pszeniczne, płatki owsiane) a być może także dodatek soków owocowych. 4.Piwo z chili Piwo uwarzone z dodatkiem odmian ostrej papryki (dowolny styl bazowy), ciekawy opis na blogu Browerowy https://browerowy.wordpress.com/2016/02/29/piwo-z-chili/ 5.Piwo niskoalkoholowe Celem tej kategorii jest popularyzowanie piw o niskiej zawartości alkoholu. Do konkursu piwowarzy mogą zgłaszać smaczne, dobrze pijalne piwa o zawartości alkoholu od 0 do 4 ABV%. Piwa zgłoszone do konkursu, po ewentualnym przeprowadzeniu wstępnych eliminacji, zostaną zbadane laboratoryjnie w celu uzyskania dokładnej zawartości alkoholu. Kontakt: ckpdbp@gmail.com Zapraszamy też na profil https://www.facebook.com/bractwopiwneczestochowa/?ref=stream gdzie postaramy sie również umieszczać informacje o konkursie. Kolejne informacje dotyczące konkursu niebawem
 10. Informujemy że rozpoczęliśmy wysyłkę metryczek konkursowych, prosimy o cierpliwość bo nasze konto ma ograniczona liczbę wysyłania wiadomości. Ale metryczki dotrą do każdego. Wysyłki nagród nie przewidujemy. "Nagrody rzeczowe od pozostałych sponsorów" to koszulki konkursowe oraz gadżety promocyjne sponsorów konkursu.
 11. Bractwo Piwne Krąg Częstochowa pragnie poinformować laureatów VII Częstochowskiego Konkursu Piw Domowych o nagrodach przysługujących za zajęcie poszczególnych miejsc w konkursie. Podobnie jak w roku ubiegłym najcenniejszą nagrodę konkursu w komisji Branżowej ufundował Browar Wąsosz będzie to możliwość uwarzenia Grand Championa naszego konkursu w tym browarze. W tym roku tytuł Grand Championa otrzymało zwycięskie piwo w kategorii West Coast IPA Zwycięskie piwo w kategorii Summer Ale w komisji Branżowej zostanie uwarzone w Rzemieślniczym Browarze Jana w Zawierciu a Piwowar otrzyma możliwość osobistego udziału w warzeniu. Za zdobycie pierwszego miejsca w kategorii Piwo Niskoalkoholowe w komisji Branżowej sklep PiwoWin ufundował: -refraktometr (0-32 BRIX / 1.000-1.120 SG) -5 kg specjalnego słodu jęczmiennego wędzonego drewnem czereśniowym. Zwycięzcy w kategoriach: Oktoberfest i Porter Angielski otrzymają bony w wysokości 150 zł na zakupy w sklepie Ale Piwo. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają także niepowtarzalne statuetki oraz dyplomy. Osoby które zajęły miejsca drugie i trzecie w komisji Branżowej otrzymają dyplomy, koszulki oraz nagrody rzeczowe od pozostałych sponsorów. Osoby które zajęły pierwsze trzy miejsca w konkursie w komisji Konsumenckiej otrzymają pamiątkowe dyplomy. Nagrody (statuetki, dyplomy i koszulki) będzie można odebrać do końca roku w Piwiarni Częstochowa al. NMP 31. Oraz na festiwalu Bracka Jesień i Warszawskim Festiwalu Piwa 15 Października. Prosimy o wcześniejsze kontaktowanie się przez profil FB Bractwa Piwnego o miejscu i czasie odbioru nagrody.
 12. Metryczki postaramy się rozsyłać jak tylko zatwierdzi je PSPD. Uczestnicy konkursu którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w Komisji Branżowej i Konsumenckiej otrzymają pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy poszczególnych kategorii w Komisji Branżowej otrzymają pamiątkowe statuetki.
 13. W odpowiedzi na wypowiedz kolegi Fantastyczny Pan Lis: Jeżeli chodzi organizację Alei Dobrego Smaku to Bractwo Piwne nie jest jednym z organizatorów jesteśmy tylko jednym z "wystawców" na tej imprezie podobnie jak stoiska z kapciami i kaktusami. Co do odczytania wyników na scenie to troszeczkę zostaliśmy zapomniani przez organizatora ogłoszenie wyników miało być jak informowaliśmy o godz.20 na scenie jednak po występie niejakiego Remigiusza Rączki organizator o godz. 19 zaczął demontować elementy sceny. W odpowiedzi na nasze skargi dostaliśmy odpowiedz że "Zapomnieliśmy o was Przepraszamy". Za rok postaramy się by organizator o nas nie zapomniał. Za zaistniałą sytuacje Serdecznie Przepraszamy. W odpowiedzi na pytanie kolegi Fafik 1.Jak smakowały te piwa piwowarzy dowiedzą się po otrzymaniu metryczek od sędziów którzy przeprowadzali eliminacje. 2.Wbrew pozorom uwarzenie piwa niskoalkoholowego jak widać nie jest proste by uzyskać odpowiedni balans. Wyniki eliminacji jak i finałowych piw świadczą tylko o tym. A teraz Prywatnie: Co do teorii spiskowych na temat mojej wygranej w konkursie. Jak w każdym konkursie piw domowych który ma się zaliczać do Pucharu Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego organizowany jest zgodnie zaleceniami, które opisuje przewodnik dla organizatorów konkursów piw domowych opracowany przez komisję ds. szkolenia i certyfikacji sędziów konkursów piwa-PSPD. Może po prostu miałem szczęście a może udało mi się w końcu uwarzyć naprawdę dobre piwo. Dla zainteresowanych recepturę piwa postaram się wrzucić wieczorem.
 14. Jak co roku wraz z Branżowym Konkursem Piw Domowych Bractwo Piwne organizuje konkurs Konsumencki, gdzie zapraszamy osoby nie związane z branżą piwna a reprezentujące różne organizacje z naszego regionu. Wyniki komisji Konsumenckiej VII CKPDBP Oktoberfest 1.Zbigniew Hajdyła 40,0 pkt. 2.Mariusz Bystryk 40,0 pkt. 3.Robert Gumieniak 36,0 pkt. 4.Maciej Ciupke 34,8 pkt. 5.Krzysztof Czechanowski 34,4 pkt. 6.Adam Samociuk 31,4 pkt. 7.Grzegorz Pyzalski 28,6 pkt. 8.Stanisław Szeliga 25,8 pkt. 9.Andrzej Miler 25,0 pkt. 10.Krzysztof Zach 25,0 pkt. 11.Marcin Karpiński 20,4 pkt. 12.Grzegorz Kwaśniak 17,0 pkt. 13.Marek Dziedzic 8,2 pkt. Niskoalkoholowe 1.Marcin Stepnowski 46.5 pkt. 2.Szymon Synak 40.5 pkt. 3.Andrzej Miler 39,5 pkt. 4.Mariusz Bystryk 37,5 pkt. 5.Jacek Stachowski 36,3 pkt. 6.Robert Gumieniak 35,0 pkt. 7.Łukasz Kantor 34,5 pkt. 8.Jan Gadomski 30,8 pkt. 9.Aleksandra Grząba 28,8 pkt. 10.Piotr Czarny 28,3 pkt. Porter Angielski 1.Mariusz Bystryk 43.7 pkt. 2.Jarosław Fronk 39,0 pkt. 3.Robert Gumieniak 37,7 pkt. 4.Jan Gadomski 36,30 pkt. 5.Krzysztof Czechanowski 32,0 pkt. 6.Łukasz Kantor 31,3 pkt. 7.Konrad Oczkowski 23,3 pkt. 8.Andrzej Miler 23,0 pkt. 9.Marcin Leśniak, Kuba Wierus 22,3 pkt. 10.Łukasz Śledziński 22,3 pkt. 11.Adam Śmiglak 14,3 pkt. Summer Ale 1.Paweł Trajkowski 40.0 pkt. 2.Konrad Oczkowski 39.3 pkt. 3.Marcin Tomalak 39,0 pkt. 4.Mariusz Bystryk 38,0 pkt. 5.Tomasz Schutz 37,3 pkt. 6.Piotr Ziombro 36,0 pkt. 7.Konrad Sworowski 36,0 pkt. 8.Andrzej Miler 35,3 pkt. 9.Łukasz Potuszyński 30,7 pkt. West Coast IPA 1.Łukasz Śledziński 42,0 pkt. 2.Leszek Jasiński 37.8 pkt. 3.Jakub Ciura 37,3 pkt. 4.Rafał Litwin 35,5 pkt. 5.Mariusz Bigielmajer 34,3 pkt. 6.Jan Gadomski 32,5 pkt. 7.Łukasz Komorowski 32,0 pkt. 8.Mariusz Bystryk 29,3 pkt. W kategorii Oktoberfest pierwsze miejsce ex aequo zajęło dwóch piwowarów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.