Jump to content

Szinek

Members
 • Content Count

  176
 • Joined

 • Last visited

About Szinek

 • Birthday 02/27/1996

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Cylinder
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  16
 • Miasto
  Ostrów Wielkopolski

Kontakt

 • Imię
  Adrian
 1. Zważ paczkę. Ja miałem na 100g naklejone 50, a na 50 100
 2. Może jest w tym też moja wina, bo ostatnio warzyłem tylko piwa mało dla mnie ekscytujące. Praktycznie otwarciu każdej kolejnej butelki mocno aromatycznego piwa, czyli pochodnych pejliejli, towarzyszyły emocje i nieodparta chęć włożenia nosa do szklanki, Potem postanowiłem zrobić coś nowego, pszenice, stout, dwa lekkie ejle, no i jakoś gdzieś mi ten zapęd uciekł. Kolejną warką jest mocno chmielona angielska IPA, oby zapał wrócił
 3. Wiecie czego nie lubię w warzeniu? Spijania. Sam proces tworzenia, udoskonalania receptury, stanie przy garach, to wszystko mnie pociąga, niestety gdzieś chęć do picia mi uciekła. To nie to, że mi nie smakuje, po prostu ile można pić to samo? Nie mam miejsca na 10 zabutelkowanych warek, a osobiście z 20 litrów uwarzonych wypiję może 3-4, reszta czeka, aż ktoś z rodziny się zainteresuje, a jak tego nie zrobi to kolejne daty warzeń się oddalają, niestety
 4. Nowy styl: India Algae Ale Brzeczka przez półtora dnia mogła ci skwaśnieć, a ta trzy tygodniowa woda.. cóż
 5. Działa. No i: http://isup.me/http://www.browamator.pl/
 6. Karol dał tyle glukozy, bo zapewne bał się, że drożdże jeszcze będą dojadać w butelkach. Jest to nagazowanie na poziomie 2.0, czyli nie wydaje mi się, aby to było mało. Ja swoje APA nagazowywałem do 2.3 i było idealnie, a różnica między 2.3, a 2.0 nie powinna chyba objawiać się tym, że gazu praktycznie nie ma.
 7. Wtedy wielce prawdopodobnie, że pozbawisz RISa piany.
 8. Nie tylko ty masz ten problem. Ja zwlekam z butelkowaniem jak najdłużej się da, a mam sporo mniej warek niż ty. Sam proces warzenia bardzo mnie pociąga, ale to co następuje po fermentacji mnei odstrasza.
 9. Najlepiej drożdże o dość czystym profilu - Safale US-05, Danstar Nottingham. Jeżeli masz pieniądze, to możesz zainteresować się płynnymi.
 10. 1. W takim razie to nie jest to samo piwo, ale piwo w tym samym stylu/naśladujące go. 2. Osobiście podgrzewam do wrzenia pod pokrywką (ale pilnować, bo może wykipić), a od czasu wrzucenia pierwszego chmielu pokrywkę odstawiam. 3. W zerowej minucie gotowania wrzucasz 40g Citry, w 40 minucie gotowania wrzucasz 20g Amarillo i Cascade, a w 60 minucie (20 minut od ostatniego wrzutu) kolejna porcja. 4. Temperatura pokojowa do nagazowania, a potem możliwie niska. Oczywiście powyżej zera.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.