Skocz do zawartości

wena

Members
 • Zawartość

  3197
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O wena

 • Urodziny 10 Grudzień

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar WENA
 • Rok założenia
  2006
 • Miasto
  Chorzów

Kontakt

 • Imię
  Jan
 1. 24.02.2018 Biela Vrana 2018

  Pierwsze piwa już dotarły.
 2. 24.02.2018 Biela Vrana 2018

  Piwowar w jednej kategorii może wystawić tylko 1 piwo. Do oceny trzeba wysłać 3 x 0,5 litra lub 4 x 0,33 litra. Opłata jest 3 euro za każdą kategorię.
 3. 24.02.2018 Biela Vrana 2018

  Jak co roku organizuję dostawę piw na konkurs Biela Vrana. link do kategorii konkursowych. http://www.kamnapivo.sk/webtron/biela-v ... gorie.html Dostawa piwa do dnia 21-02-2018 na adres: Sklep Piwopiweczko 41-500 Chorzów ul. 3 Maja 29 Biela Vrana Opłatę za konkurs proszę włożyć do paczek z piwem. NIESTETY ALE JEŻELI PACZKI DOTRĄ USZKODZONE NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE. Proszę paczki dobrze zabezpieczyć. W razie pytań proszę pisać na jan.krysiak@pspd.org.pl
 4. Puchar PSPD

  Mariusz - organizatorzy GCH i prawie cały Zarząd PSPD na forum PSPD też nie zaglądają. Może gdzieś na fc coś może być, ale ja nie mam i nie wiem.
 5. IV Międzynarodowy KPD Chorzów

  Z tego co mi przekazał Przewodniczący Jury metryczki wszystkie są już dawno wysłane. Kilka wróciło ze względu na błąd w adresie, ale zostały wysłane ponownie i dotarły.
 6. 20.05.2017 Podlaski Konkurs Piw Domowych

  Nie bywam na forum często i przypadkowo poczytałem trochę o konkursie podlaskim. Mało wysyłam piw na konkursy. W tym roku chyba ze 4 czy 5 piw. Wysłałem również na podlaski i dostałem metryczkę. Nie przywiązuję wagi do metryczek bo czasami tylko można się rozbawić. Wysłałem piwo Munich Dunkel, które wygrało w Łódzkim KPD, niestety chyba jedna butelka (która akurat dotarła do PKPD) była chyba felerna. Po przeczytaniu metryczki bałem się skosztować następnego piwa z tej warki. Ale co tam !!! Zastanawiam się czy metryczki są w ogóle niepotrzebne. Czytając posty z innych konkursów to w większości piwowarzy się nie zgadzają z metryczkami. Im smakuje ich piwo, a wszyscy znajomi je chwalą. Więc co metryczka ma zmienić - podejście piwowara do uwarzonego piwa?- on i tak swoje wie. Jako organizator wielu konkursów przyglądałem się ciężkiej pracy sędziów ( nie przesadzam). Ostatnio na MKPD było chyba 49 RISów. Wierzcie mi, że współczułem sędziom, no i jeszcze te metryczki. Jeżeli już mają koniecznie być metryczki to powinny być oryginalne od każdego sędziego. Szkoda czasu i pracy na opracowanie metryczki zbiorczej.
 7. My oczywiście jesteśmy chętni na przyszły rok. Mam nadzieję, że nie pokryje się znowu z naszą Śląską imprezą.
 8. Cena wg mnie zaporowa. Ja chętnie bym kupił 10 szt w cenie PZRYSTĘPNEJ.
 9. Fermentacja w temp. 20-21 stopni.
 10. Przerwy przy warzeniu tego piwa: 45 st. - 20 min 50 st. - 15 min 62 st. - 50 min 72 st. - 30 min Wg mnie to piwo to pszeniczniak, ale bez nut goździkowych.
 11. IV Międzynarodowy KPD Chorzów

  Metryczki będą, tylko sędziowie muszą wrócić z odwyku po RIS-ach. Jest okres urlopowy, więc trochę cierpliwości.
 12. IV Międzynarodowy KPD Chorzów

  Dziękuję za pochwałę. Wcześniej nie było listy nagród.
 13. Piwo wyszło super. Przepis prosty 50% - słód pszeniczny, 50% słód jęczmienny i marynka. Na pierwszym miejscu banany.
 14. Tak to ten sam filmik. Nowy link zamieściłem w pierwszym wpisie.
 15. Linek do filmu o drożdżach historycznych. Dziękuję Piotrowi Góra za realizację filmu.
×