Jump to content

ChmielowyAli

Members
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Kontakt

 • Imię
  Adam

Piwowarstwo

 • Miasto
  Legionowo

Recent Profile Visitors

1316 profile views
 1. @skybert To nie nie jest tak że nie chcę rozwiązania z filmu, tylko nie jestem w stanie kupić konkretnie to urządzenie. Nawet kwestię amerykańskich słoików bym przebolał, są dostępne na allegro. Zastanawiam się czy są jakieś odpowiedniki tego rozwiązania dostępne na europejskim rynku.
 2. Zachęcony zamkniętym transferem z fermentora do kega chciałbym się przymierzyć do fermentacji zamkniętej. Nie wiem jednak jak rozwiązać kwestię odbioru drożdży i ew. chmielenia na zimno. Mam stalowe, stożkowe zbiorniki z wyjściami 1,5'' tri clamp. Przeszukiwania internetu dały mi tylko to Jednak w Polsce a nawet w Europie nie jest to dostępne, poza tym średnio chcę iść w rozwiązanie które pasuje tylko do hamerykańskich słoików 🙂 Może ktoś rozwiązał już podobny problem?
 3. Dokładnie nad tym samym się ostatnio zastanawiałem robiąc zaczyn poolish. 🙂
 4. Dlaczego lepsza? W moim przypadku szukałem konkretnie z mocowaniem 8'' triclamp żeby nie mieć problemów z myciem. To co podałeś jest dedykowane do konkretnego modelu fermentora. OP nie podał szczegółów dot. fermentorów.
 5. Jako opcję do rozważenie porzucam MajFriendów. Zamówiłem coś podobnego i zaadoptowałem do swojego fermentora. tutaj
 6. Mam zbiorniki 60l ze stali. W celu umycia odpinam właz z wężownicą, zawór wraz z rack arm i zaworem probierczym. Na miejsce zaworów wkładam zaślepki (tri-clamp) . Od góry bieżącą wodą pod dużym ciśnieniem zmywam osad drożdzy/chmielu. Jeśli coś trzeba poprawić, gąbeczka idzie w ruch. Problem jest tylko na wysokości gdzie było lustro piwa jest tam zaschnięty osad, niżej wystarczy przepłukać. Osobno czyszczę wężownicę i zawory. Montuję górny właz z wężownicą i puszczam dezynfekant w CIP, zaślepki na bocznych wyjściach nadal założone. Zawory wraz z rack arm i probierczy dezynfekuję oso
 7. To był pewien skrót myślowy bo przy drożdżach które fermentują w 25C nie miałoby to wielkiego sensu. Ale tak, chłodzę cyrkulacyjnie mniej więcej do osiągnięcia docelowej temperatury.
 8. Czy tylko mi się wyświetla regulator obrotów? Tak podałem link tylko do regulatora obrotów, względem pompki jest dokładny model nie chciałem robić reklamy konkretnego sklepu Ale ok, opiszę całość jak to u mnie działa. Robię warki ok. 55 litrów. Wymiennik płytowy http://nordic-sklep.pl/katalog-produktow/74-ba-23-50.html pompka Grifo 95 https://marxam.pl/pompy-pompa-grifo-inox-do-95-st-,c345,p4298,pl.html do dławienia pompki https://allegro.pl/oferta/regulator-obrotow-mocy-silnika-indukcyjnego-2kw-6776522408 Włączam pompkę na ostatnie 10 minut warzenia, zawr
 9. Mam pompkę Grifo INOX 95 i używam tego urządzenia, działa. https://allegro.pl/oferta/regulator-obrotow-mocy-silnika-indukcyjnego-2kw-6776522408
 10. Fermentor to podstawa, mnie raczej dziwi gdy ktoś prezentuje skomplikowane systemy zacierania/warzenia a fermentuje w wiadrze w lodówce. Co do kwot to mój kolega mawia: "do 20k to ot, takie hobby. Powyżej to już pasja" 😁
 11. Czasem tak się może objawiać infekcja, sam tak miałem ze dwa razy. Piwo wydawało się ok, jednak posmak był jakiś gorzkawy. U mnie to było prościej wykluczyć złe chmielenie bo to był weizen. W jaki sposób zdecydowałeś że fermentacja się skończyła? Pomiar blg czy obserwacja bulbulatora? Fermentacja trwała troszkę dłużej niż zwykle? Zmieniłeś coś w procesie chłodzenia, fermentacji?
 12. Warzyłem Roggenbier ze da razy, wg mnie doskonale pasują do siebie Weizenowe drożdże i żytni zasyp. Problem jednak widzę w tym że pewnie masz jasny ekstrakt żytni? Ja robiłem w stronę ciemniejszą, delikatna paloność/czekoladowość idealnie tam pasuje. Jasny roggenbier o ile pamiętam piłem w wykonaniu Pinty, w ogóle mi nie podszedł.
 13. Ale ja mówię tylko o adaptacji przez porządne wspawanie złącza triclamp na rack-arm, nie spawaniu całego zbiornika. Ogólnie zbiornik i twój pomysł użycia wydaje się ok. O ile spawy zrobione przez majfrendów będą zrobione na czysto.
 14. Wg mnie nie jest problemem przeciekanie tylko psucie idei zbiornika z higienicznym wyjściami stosując gwint. Gdzie zawsze się może coś czaić. O ile montowanie wężownicy/głowicy CIP na pokrywie w ten sposób niespecjalnie wpływa na przyszłe używanie, to montowanie gwintu na stożku wydaje się kontrowersyjne. Widzę że masz duże ciśnienie na ten zbiornik 😀 Może znajdziesz w okolicy sensownego spawacza SS i dałoby się to zrobić dobrze?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.