Skocz do zawartości

ChmielowyAli

Members
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Kontakt

 • Imię
  Adam

Piwowarstwo

 • Miasto
  Legionowo

Ostatnie wizyty

389 wyświetleń profilu
 1. ChmielowyAli

  Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony

  Jestem z Legionowa, ale w lodówce mam właśnie US-05 z datą 02.2020 Mam jeszcze suchar gozdawy, west coast, powinno pasować do twojego zasypu. Więcej info na priv. Czuwaj!
 2. ChmielowyAli

  Piwo domowe na wesele

  Robiłem przyjęcie weselne w stylu "piwko i karóweczka z gryla" Piwa które robiłem: • Mango Milkshake IPA (chętnie wybierane przez kobiety) • American Wheat Dzięki koledze @Daniel() (warsztaty "zaszczep w sobie bakcyla"), miałem drożdze HotHead i zrobiłem na nich • American Wheat • APA Obydwa powyższe piwa wypito najwcześniej, szczególnie pszenica na HotHead dobrze wyszła, miała odjazdowy cytrusowy aromat. No i tradycyjnie zgodnie z wpisami poprzedników • Oatmeal Stout zalegał prawie do końca imprezy
 3. Zdaje się chochlik kopiego/pejsta z poprzedniego wpisu zadziałał.
 4. ChmielowyAli

  Niestandardowy wymiar fermentora

  Fermentuję w kanistrach 25l. Fakt, jest trochę zabawy z myciem. Ja też nie mam innego wyjścia, mała lodówka. Z czyszczeniem radzę sobie tak: Nie przekraczam 22 l, tak żeby po napowietrzeniu piana nie brudziła obszaru uchwytu (trudno tam umyć). Trzymam niskie zakresy temperatur. Mycie. Po zlaniu piwa wypłukuje resztki drożdży wodą, później ostre płukanie z PBW Five Star, wtedy już udaje się usunąć większość zabrudzeń. To co zostało czyszczę samoróbkowym czyścikiem (przycięty zmywaczek gąbkowy z wszytym magnesem neodymowym). Na koniec: oxi
 5. ChmielowyAli

  Cicha w szczelnie zamkniętym wiadrze

  O, ciekawa opinia. Masz coś na poparcie tej tezy? Mam na myśli oczywiście teorię z utlenieniem. Myślałem że to bezpieczne bo co2 z większym ciężarem, będzie "zalegał" na dole, nad lustrem piwa.
 6. ChmielowyAli

  Cicha w szczelnie zamkniętym wiadrze

  Cześć, Robiłem tak kilka razy, u mnie wieka nie wywaliło w powietrze. Miałem do zejścia ze 2 blg. Po tym zabiegu, przy butelkowaniu, piwo już jest "ciut" nagazowane.
 7. ChmielowyAli

  Pierwszy lager

  W jakiej temperaturze sprawdzałeś BLG? Gęstość rośnie wraz z obniżaniem temperatury (do 4 C ), uwzględniłeś to?
 8. ChmielowyAli

  Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony

  @@MIRAS62, zwróć uwagę na kształt/wymiary garnka. Gar do grzania na gazie, żeby było wydajnie i efektywnie, powinien być dość szeroki. Wydaje się że te dwie początkowe (tureckie) propozycje średnio pasują.
×