Jump to content

ChmielowyAli

Members
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Kontakt

 • Imię
  Adam

Piwowarstwo

 • Miasto
  Legionowo

Recent Profile Visitors

882 profile views
 1. +1 do odezwy @minorum. @Artur.G wykonałeś już kawał dobrej roboty! Teraz wystarczy podzielić się z kolegami Możesz podrzucić listę elementów które trzeba zakupić? Jak najbardziej mogą być po prostu linki do aliexpress.
 2. Ostatnimi czasy też badałem to zagadnienie. Wg tematu z redit naboje CO2 są w dwóch standardach gwintów. Niestety nie znalazłem żadnego z poniżej pokazanych naboi w opcji wielokrotnego napełniania. Z tego co badałem część mini reduktorów jest uniwersalna odpowiednie mocowanie zapewnia się przez dodatkowy adapter (link na dole). https://www.theweekendbrewer.com/products/keg-charger
 3. @pmzs podasz mi model pompy? Jestem na etapie konstruowania czegoś podobnego i mam problem z dobraniem pompy która zapewniałaby odpowiednie ciśnienie jednocześnie tłoczyła płyny o temp. większej niż 35C. Jesteś zadowolony z mycia? Przewody do mycia gdzie kupiłeś? Podasz mi model/źródło? W schładzarce jako czynnik chłodzący masz samą wodę czy mieszankę z glikolem? Bombarduję pytaniami, ale akurat jestem na etapie finiszowania z takimi dwoma fermentorami tyle że w bieda wersji.
 4. Bez obaw, na pewno da radę, przecież większość przypadków z zatykaniem się wynika ze słodu a nie samego odprowadzenia. Jakieś pół roku temu przeszedłem z tradycyjnego "sraczwężyka". Różnica na plus bo robię 40 litrowe warki, ta spirala zwyczajnie nie zgniata się pod 12 kilogramowym zasypem.
 5. Ok, zaczekam na fotki, w razie czego prosiłbym o rezerwację dwóch sztuk. Dzięki! Adam
 6. W Polsce niestety dość powszechny jest sposób pryskania roundupem w celu przyspieszenia dojrzewania zboża i tym samym zapewnienie sobie zbioru w dobrą pogodę.
 7. celowałem ok 68 C drożdże FM55 Zielone wzgórze FG wyszło ok. 5 blg
 8. Wg mnie zbyt srogo z gorczyką, to częsty błąd w tych stylach. NEIPA i Milkshake IPA to powinny być takie lekkie, soczkowe piwa. U ciebie przewidywany balans goryczy to 1.32. To bardzo dużo. U mnie było 0.7 i było to piwo najchętniej wybierane przez kobiety. W końcu po coś dajesz tę laktozę, prawda? Żeby podbić FG i tym samym zwiększyć pijalność. Jeśli to możliwe, w ogóle odpuściłbym chmielenie Magnum w tej recepturze. Puryści pewnie się przywalą do drożdży, że zbyt czysty profil, ja nie mam tu zdania.
 9. Dokładnie. I tak po kilku partiach może się okazać że najlepsza jest opcja kega 11 l pomimo jednej z większych cen litra/zł. Przynajmniej u mnie tak było. Zaczynałem od Cornelius 19l, teraz chętniej używam 11. To pojemność w sam raz na weekendowe piwkowanie. Duże Corneliusy są u mnie na grube imprezy.
 10. Z punktu widzenia LG, domyślam się że fajne będzie jeśli "magiczne" kapsułki będą szły jak burza. 😀
 11. Tak, celowałem poniżej zalecanej temperatury żeby uzyskać czysty profil wg stylu cream ale, myślę że udało się, smakuje jak lager. Cieszę się, że jak piszesz, dobrze działa w okolicach 20. Będą idealne, w moim przypadku, do "garażowego" fermentowania przez porę jesienno-zimowo-wiosenną. Dodatkowa pozytywna cecha: nie wiem jak w okolicach 20 C, ale w 12 nie wykazują podnoszenia piany, można fermentować z niemal pełnym zbiornikiem.
 12. @Jankasper Wydaje się że masz idealną sytuację, łatwiej i taniej jest podgrzewać niż chłodzić. To tak na przyszłość, jakbyś chciał fermontować w piwnicy. A teraz może warto wykorzystać te 12-14 C i zrobić pseudolagera, czyli cream ale? Niedawno zrobiłem cream ale na https://www.wyeastlab.com/yeast-strain/dennys-favorite-50-ale W tak niskiej temperaturze mogą fermontować bardzo wolno. Możesz zapomnieć o zaglądaniu do wiadra przez jakieś 5 tygodni ale warto zaczekać na efekt.
 13. Fermentowałem bez specjalnej kontroli temperatury, akurat w garażu mam ok 12 C. Względem słodowości, efekt bardzo dobry! Robiłem cream ale i coś w stylu bittera, myślę że po raz pierwszy poczułem co to znaczy słodowy charakter piwa. Jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość, z 16 blg po 3 tygodniach zeszło do 6. Dobiero gdy ponownie po 5 tygodniach zajżałem do wiadra zeszło do 2.
 14. Rozgrzeszenia szukaj u kumpli od kieliszka najlepiej zaproś ich na degustację. Ja z tego powodu zrezygnowałem ze stosowania bulbulatora. Piwo fermentuje w wiadrze, nie na szczelnie zamkniętym. Zwykle po prostu daję piwu +1 tydzień wg szacowanego czasu pracy drożdży jak dotąd się sprawdza. Nie wiem jak zlewasz, ale nie rozsądniej zostawić po prostu ciutkę w garze na pomiar? Albo zdesprejowanym czerpaczkiem wziąć w ostatnich minutach gotowania? W trzy minuty gotowania BLG i tak ci się nie zmieni, pomiar będzie miarodajny i bezpieczny.
×
×
 • Create New...