Skocz do zawartości

ChmielowyAli

Members
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Kontakt

 • Imię
  Adam

Piwowarstwo

 • Miasto
  Legionowo

Ostatnie wizyty

331 wyświetleń profilu
 1. Zdaje się chochlik kopiego/pejsta z poprzedniego wpisu zadziałał.
 2. Niestandardowy wymiar fermentora

  Fermentuję w kanistrach 25l. Fakt, jest trochę zabawy z myciem. Ja też nie mam innego wyjścia, mała lodówka. Z czyszczeniem radzę sobie tak: Nie przekraczam 22 l, tak żeby po napowietrzeniu piana nie brudziła obszaru uchwytu (trudno tam umyć). Trzymam niskie zakresy temperatur. Mycie. Po zlaniu piwa wypłukuje resztki drożdży wodą, później ostre płukanie z PBW Five Star, wtedy już udaje się usunąć większość zabrudzeń. To co zostało czyszczę samoróbkowym czyścikiem (przycięty zmywaczek gąbkowy z wszytym magnesem neodymowym). Na koniec: oxi
 3. Cicha w szczelnie zamkniętym wiadrze

  O, ciekawa opinia. Masz coś na poparcie tej tezy? Mam na myśli oczywiście teorię z utlenieniem. Myślałem że to bezpieczne bo co2 z większym ciężarem, będzie "zalegał" na dole, nad lustrem piwa.
 4. Cicha w szczelnie zamkniętym wiadrze

  Cześć, Robiłem tak kilka razy, u mnie wieka nie wywaliło w powietrze. Miałem do zejścia ze 2 blg. Po tym zabiegu, przy butelkowaniu, piwo już jest "ciut" nagazowane.
 5. Pierwszy lager

  W jakiej temperaturze sprawdzałeś BLG? Gęstość rośnie wraz z obniżaniem temperatury (do 4 C ), uwzględniłeś to?
 6. @@MIRAS62, zwróć uwagę na kształt/wymiary garnka. Gar do grzania na gazie, żeby było wydajnie i efektywnie, powinien być dość szeroki. Wydaje się że te dwie początkowe (tureckie) propozycje średnio pasują.
×