Jump to content

Slimaq

Members
 • Posts

  12
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Ślimakówka
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  3
 • Miasto
  Lublin

Slimaq's Achievements

 1. Heya, Zgodnie z umową zarezerwowałem stoliki u fotografa na czwartek aby nie było powtórki z premiery "Lublin to Dublin". Zarezerwowane mamy 3 stoliki na lewo od wejścia na godzinę 19. Tak więc wszystkich serdecznie zapraszam do wspólnego degustowania Mikkellera Black i Stoutów naszych kolegów Czarnej Ospy i Michała P. Jak by co to hasło do stolika Slimak Do zobaczenia.
 2. No i mnie też niestety nie będzie bo wypadły mi imieniny teścia o których żona powiadomić nie raczyła... a nie wypada się nie pojawić. Także i moje zdrowie wypijcie.
 3. 1. Jasiek 2. Cyran 3. gregroc 4. Aga 5. pepo 6. Maciej 7. astrobus 8. kishar i Agata 9. Sigman 10. emcede (nie na 100%) 11. Goglez (też nie na 100%) 12. Slimaq + może żona
 4. Też byłem zestresowany tymi drożdżami Ale bez żadnych zabiegów wystartowały po 2 dniach. Kolejna warka zaprawiona gęstwą już znacznie szybciej (ok 15h).
 5. Stan po dzisiejszych wymianach: e-prezes - american pale ale x1, american stout x1, dynia ale (brown porter) x1 pepo - Woda kolońska x1, Piwo Okolicznościowe (warzone podczas ostatniego Konkursu w Chacie (wyszło coś na styl BGSA)) x2 Naturalne Dobro Podlasia - American Stout x1, Bezprzymiotnikowe Pale Ale x1 Browar Nowy Świat - Sybilla IPA x1 Browar Ślimaka - Prawiczek PA x1 Nic nie pobrałem na wymianę - poczekam na Weizenbocka bo ciekawie wygląda
 6. Slimaq

  Balingometr

  O ten o: http://browamator.pl...6&przedm=184149 Jest do niego plastikowe opakowanie - tuba, więc ryzyko stłuczenia spada. Jest większy, więc dokładniejszy od Biowinowego. Ja na przesyłkę z browamatora w grudniu czekałem dłużej niż na refraktometr od chińczyka więc przerwa w warzeniu może być jeszcze dłuższa.
 7. Ja w tym tygodniu dostałem od nich refraktometr zamówiony w święta. Ja również u nich zamawiałem 23 grudnia i dziś odebrałem przesyłkę.
 8. Również dzięki za spotkanie. Szczególne podziękowania dla Gospodarza za gościnę i żelazne nerwy - ze 3-4 szklanki chyba poszły . Do kolejnego spotkania.
 9. Witam, Chętnie dołączę do spotkania o ile lista jeszcze nie zamknięta. Piwa co prawda nie przyniosę bo dziś właśnie butelkuję pierwszą warkę (2 na burzliwej 3 na cichej). Mogę za to jeżeli będziecie zainteresowani upiec ze dwa bochenki chleba na zakwasie do przekąsek. Jak by co to proszę o dopisanie do listy: Michał (Slimaq)
 10. To samo u mnie. 24h od zadania - rozwodnione zadane w temperaturze 22 do 18 litrów IPA 14blg i nawet piany nie ma (obecnie temperatura 19-20). Niestety jadę na dwa dni na sylwestra więc mam nadzieję że wystartują i to nie tak burzliwie żeby mi pokój zapaskudzić.... Jak nie wystartują to co za 2 dni zrobić? Mam jedna saszetkę US-05 na stanie... EDIT: 25.01 Po 48 godzinach już hulały. Do obecnej warki dodałem gęstwę i oznaki fermentacji (bulgotanie) były już po jakiś 16-18 godzinach a po 26 piękna piana.
 11. Witam, Jako że w sobotę straciłem dziewictwo i uwarzyłem pierwsze piwo (z zacieraniem nawet) i jestem mieszkańcem Lublina - chętnie poznam starszych stażem kolegów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.