Jump to content

Bielo

Members
 • Content Count

  170
 • Joined

 • Last visited

About Bielo

 • Birthday 10/11/1992

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Bielecki
 • Rok założenia
  2013
 • Miasto
  Lublin

Kontakt

 • Imię
  Maciej

Recent Profile Visitors

732 profile views
 1. To co innego. Gęstwa to w większości drożdże, trochę wody i śladowe ilości brzeczki. Po przepłukaniu już śladowo śladowe. U mnie nigdy nie pojawiły się żadne ślady dymu z gęstwy, ani nikomu ze znajomych piwowarów gdy ich o to pytałem. Tylko że ja też zawsze hołduję zasadzie zadawania gęstwy od piwa słabszego do mocniejszego więc to też może mieć znaczenie. Sugerowanie też ma znaczenie, trzeba zrobić serię ślepych testów aby stwierdzić z całą pewnością więc nie będę się upierał przy swoim. Jednak gdy robimy cokolwiek innego niż jasny lager to bym się przechodzenia dymu nie obawiał.
 2. Byłeś tego świadkiem? Przecież ilość gęstwy którą zadajemy [jeżeli jest świeża] to zazwyczaj mniej niż 1% objętości piwa :O a gęstwę zawsze można przepłukać.
 3. Jeżeli przeczyści wężyki to jaki kłopot dokończyć po trzech miesiącach?
 4. https://www.olx.pl/oferta/keg-18-lit-CID628-IDngkDG.htmlcałkiem spoko cena
 5. Nadszedł czas w którym muszę zacząć rozglądać się za nowym sposobem na podgrzewanie zacieru/brzeczki. Taboret gazowy i butla odstrasza mnie ciepłem jaki ten zestaw emituje i tym, że odpada wtedy warzenie w piwnicy. I tu pojawia się pytanie - warzy ktoś na kuchenkach indukcyjnych wolnostojących? Mam na myśli np. coś takiego: http://allegro.pl/berghoff-kuchenka-indukcyjna-pojedyncza-i5188406246.html lub takiego: https://www.mediaexpert.pl/plyty-wolnostojace/plyta-mpm-mke-06,id-220250 Wątpliwości jakie mi się nasuwają to mała moc i fakt, że dno mojego garnka ma 33 cm a szerokość płyt 28-30cm. Może się ktoś podzielić wrażeniami? 2kw da radę utrzymać 25L brzeczki we wrzeniu?
 6. Jak drgnie wskazówka, to po ustabilizowaniu się nie będzie 0,1 tak jak drgnięcie tylko trochę więcej, 0,3. Bo ona drga na przepływ, a nie na ustabilizowane ciśnienie. [przynajmniej u mnie tak jest]. Ja z lenistwa nie odłączam reduktora, nie zmieniam ciśnienia - po polaniu 0,3L i tak spada ciśnienie w kegu, więc reduktor zapodaje realnie więcej niż jest w środku. Można podłączyć dwie szybkozłączki do jednego reduktora za pomocą trójnika?
 7. Kompensator nie wystarczy?
 8. To jakby się ktoś taki trafił to też proszę o priv
 9. Bzdura. Spawalniczy nadaje się tak samo, bo też utrzymuje stałe ciśnienie. Stały przepływ to on utrzymuje tylko wtedy, gdy na ujściu jest ciśnienie atmosferyczne. Nie powielaj mitów, plz.
 10. Bielo

  Colorado Malts

  Zrobiłem polską ipę na tych słodach [5kg pale base, 1kg honig], chmieloną puławskim i oktawią. Nie wiem czy to autosugestia ale miałem wrażenie, że zapach podczas zacierania był bardziej intensywny, słodszy niż zwykle. Same słody też pachniały intensywnie i przyjemnie. Piwo co prawda jest dopiero tydzień w kegu więc jeszcze trochę czasu potrzebuje, ale dwie osoby degustujące które nie wiedziały nic o użytych składnikach niezależnie od siebie stwierdziły miodowy posmaczek. Dla mnie również jest on obecny mimo użycia gigantycznej ilości chmielu, ale bardziej kojarzy mi się z tofifi niż z miodem jako takim. Czy ten zapach/smak jest podobny do utlenienia? Mam za małego skilla sensorycznie, no i generalnie utlenienie lubię więc nie potrafię stwierdzić. Ogólnie słody super, byłem sceptyczny ale na bank będę do nich wracał
 11. 5g świeżych płatków?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.