Jump to content

Krzycho_gd

Members
 • Posts

  28
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

872 profile views

Krzycho_gd's Achievements

 1. Krzycho_gd

  Krzycho_gd

 2. Witam, czy już coś wiadomo jakie sklepy w tym roku wystartują ? do tej pory znalazłem tylko: Piwoszarnia Pomału trzeba napełniać koszyk ...
 3. Właśnie jestem po testach, Pierwsze wrażenie to Głośny, na maksymalnym skręceniu mam drobną kaszę, mąkę raczej trudno będzie otrzymać. Podczas mielenia rozrzuca śrutę na wszystkie strony (trzeba założyć woreczek jak na filmie. W porównaniu do mojej starej ALFy sprawia wrażenie bardziej wydajnego. Do testu sypałem suchy słód więc łuski było mniej. Do podłączenia wiertarki ładnie przypasowała nasadka 16 mm (bałem się wykorzystać delikatny gwint do mocowania korby). To by było na tyle, zobaczymy co będzie jak się "dotrze". Ogólnie za ten pieniądz uważam że warto. https://youtu.be/a3c30z7WQTE
 4. Ja w moim stożku zastosowałem: http://www.leroymerlin.pl/files/media/image/967/1400967/product/lacznik-redukcyjny-oyster,main.jpg do wspawanego króćca wkręciłem toto z obu stron w środek wylewka z miedzi fi15 nic nie cieknie i pięknie się obraca - polecam to rozwiązanie.
 5. Po ogławianiu pozostały mi sztorby (sybilla i Marynka), które jak widać ładnie się przyjęły, jeżeli ktoś z Trójmiasta lub Kaszub jest chętny to mogę się podzielić -odbiór tylko osobisty.
 6. Jak się uprzesz to gówniany gwint przekręcisz również ręcznie. W razie reklamacji wiertarki nie będę dołanczał ;-) . BTW trzeba być dobrej myśli :-)
 7. Ja za te pieniądze biorę jedną sztukę na próbę (albo raczej na zapas - jak mi moja Alfa odmówi posłuszeństwa). Jedno co mnie niepokoi to czy jak podłączę wiertarkę nie uszkodzi gniazda śruby mocującej uchwyt. Żarna wyglądają na żeliwne reszta to zapewne "szajsmetal" ale skoro Biowin daje 2 lata gwarancji to chyba wie co robi ...
 8. Jeżeli zastosujesz taki patent jak na filmie wszystko powinno grać. Ewentualne szczeliny to kwestia ustawienia lodówki względem szafki. Wyjątkiem są zawiasy nożycowe gdzie front powinien być kręcony bezpośrednio do drzwi lodówki.
 9. Ja moich nieudanych piw używam jako dodatek do pieczenia chleba. Nie mogą być to jednak mocne piwa bo obniża to "siłę zakwasu".
 10. Jako, że znalazłem chwilę wolnego czasu zamieszczam ilustrowana historię z budowy mojego Kegeratora. Długo zbierałem do niego materiały z tzw. okazji, ale za to jego montaż zajął mi dwa wieczory. Zostaje jeszcze obsadzenie uchwytu do drzwiczek, muszę do tego dobry frez wypożyczyć (pewnie zajmę się tym po sezonie) puki co Piwo leci jak trzeba tylko jeszcze nad pianą muszę zapanować. Wszystkim "majsterkowiczom" polecam zapowiada się dużo frajdy z użytkowania (muszę tylko o większej butli CO2 pomyśleć).
 11. Ciekawe co będzie z cenami surowców ?http://www.biztok.pl/gospodarka/drozsze-piwo-i-wodka-wszystko-przez-minimalna-cene-alkoholu_a21001
 12. Też szukałem, w poprzednich latach też trochę o tym było: http://www.piwo.org/topic/303-chmielnik-sezon-2008-2012/?p=45511 i http://www.piwo.org/topic/303-chmielnik-sezon-2008-2012/?p=46096
 13. Do końca nie byłem pewny co mam wyciąć, więc poświęciłem jedną zeszłoroczną Marynkę - tak wygląda Ten korzeń - może komuś się przyda. Moje chmiele przyciąłem na "czuja" pozostawiając po 2 - 3 pędy ( na niektórych pojawiają się już listki ! ) Czy jesteś pewny że dobrze zrobiłeś ? Z tego co ja wyczytałem należy wyciąć tylko część pèdów pozostawiajàc 2-3 najsilniejsze. Wyraźnie piszą żeby ich nie uszkodzić. Ale to może inna szkoła jest. Ogławianie wykonuje się po to, żeby pozbyć się ewentualnych chorób, które przezimowały w roślince oraz aby nam nie zdziczała Zdaje się, że powinno się usunąć właśnie górną część karpy, pozostawiając jednak pędy położone niżej.
 14. Czy jesteś pewny że dobrze zrobiłeś ? Z tego co ja wyczytałem należy wyciąć tylko część pèdów pozostawiajàc 2-3 najsilniejsze. Wyraźnie piszą żeby ich nie uszkodzić. Ale to może inna szkoła jest.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.