Jump to content

Sajmon

Members
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

About Sajmon

 • Birthday 01/27/1985

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2013
 • Miasto
  Toruń

Kontakt

 • Imię
  S

Recent Profile Visitors

455 profile views
 1. Stara formuła była jaśniejsza. Nie widzę sensu, żeby kombinować.
 2. Sajmon

  Sajmon

 3. Co prawda akurat mango nigdy nie używałem, ale pulpy z innych owoców (truskawki, ananas, daktyle...). Filtruję zawsze przez druciak+pończochę założoną na druciak. Generalnie to się pod koniec zapycha i trzeba się liczyć ze sporymi stratami. Jeżeli chodzi o samą technikę wykorzystania tego sposobu to proponuję utrzymywać "filtr" (druciak z pończochą) jak najdłużej w części piwa, w którym nie ma zbyt dużo owoców. Włożenie go w pulpę praktycznie od razu go zapcha. Takie są moje doświadczenia.
 4. Nie można wymagać od nikogo, żeby z łatwością trafił do dziury zabitej dechami. To nie jest w porządku.
 5. Sklepu brak... aczkolwiek, dziwne pytanie zadane przez kogoś z Grudziądza.
 6. Ja mam Grifo HD z przebiegiem kilku tys butelek i jakoś nie widzę specjalnie śladów zużycia. Nic mi nie rdzewieje, nic się nie urwało, a w ogóle o ten sprzęt nie dbam. Od czasu do czasu tylko przesmaruję mechanizm, żeby lżej chodził i tyle. Wg moich doświadczeń jest to sprzęt nie do zajechania. Reginy nigdy na oczy nie widziałem, więc się nie wypowiadam.
 7. Nie wiedzieć z jakich przyczyn dotarł do mnie listem poleconym i priorytetowym dyplom Macieja Ciupke. Zainteresowany proszony jest o kontakt na PW w celu ustalenia wysokości znaleźnego... ...a tak na serio to przydałby się jakiś adres, gdzie ów dyplom wysłać, lub ustalić miejsce odbioru.
 8. Depiluj sobie co chcesz, ale efekt z brwiami chętnie zobaczę... ;-)
 9. Santa... jesteś podobny zupełnie do nikogo
 10. Jak ostatnio korzystałem z usług FM12 to także miałem długo utrzymującą się czapę drożdży na powierzchni bez spadku gęstości brzeczki. Zlałem spod drożdży na cichą i po kłopocie.
 11. Zrobiłem APA SH na tym chmielu ze zbioru 2015. Goryczka układa się po czasie, ale szału nie ma. Może by spróbować późnego chmielenia na goryczkę? Aromat natomiast świeżych owoców cytrusowych (w moim odczuciu w kierunku świeżej pomarańczy).
 12. Dziękuję. Ale nie przesadzajmy... Pewne rzeczy bym zmienił ;-)
×
×
 • Create New...