Jump to content

Goglez

Members
 • Posts

  34
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Goglez

 • Birthday 09/12/1994

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Wojdat
 • Rok założenia
  2013
 • Miasto
  Dęblin

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Goglez's Achievements

 1. Wiadomo już kiedy będzie konkurs i w jakim terminie będą przyjmowane piwa?
 2. https://warszawskifestiwalpiwa.pl/opis_cech_piwa.pdf
 3. Jest jakaś informacja kto przeszedł eliminacje, czy to będzie podane po finałach?
 4. Według Poczty moja paczka doszła we wtorek, a potwierdzenia na mailu nie mam do tej pory.
 5. Wstępnie się na to piszę, za jakiś czas będę miał pewność.
 6. Chmielenie granulatem w jakiejś osłonce nie ma sensu, prawie na pewno nie odda wszystkiego co ma oddać. Taką samą skuteczność filtrowania chmielin da przelewanie przez sito wyłożone jedną lub dwoma warstwami zwykłej gazy z apteki, dodatkowo pięknie się napowietrzy.
 7. 13BLG 22l, liczyłem na większą wydajność. Sent from my RM-892_eu_poland_239 using Tapatalk
 8. Myślałem że to młóto ma hamować przepływ, dzięki za pomoc.
 9. Filtrator z oplotu, zacieru mam 29litrów więc póki co wody nie dolewam bo sie nie zmieści, to co uzyskałem to zawracałem dla klarowności. Kranik mam, ale jak go przykręcę to chyba nie wpłynie to na jakość filtracji, a z taką prędkością to piwo wyjdzie pewnie słabe.
 10. Po chyba trzeciej naprawie powinni wymienić na nowy, dla pewności niech mnie ktoś poprawi/potwierdzi.
 11. Mam problem z za szybką filtracją - dzbanek 1,5l napełnia się w 10-20 sekund. Brzeczka (przez wężyk) wydaje się w miarę klarowna, jednak przez dzbanek już nie prześwituje. Zasyp: 5kg pilzneński, 0,9kg monachijski II, 0,65kg pszeniczny, 0,15 karmelowy jasny w ok. 23,5 litrach wody, wszystko ze Strzegomia. Wsypałem słody do wody o temperaturze ok 54 stopni Celsjusza, zacierałem w 65-60 45minut, potem ponad 70st tyle samo czasu, podgrzałem do ok 78 i przelałem do filtratora. Poza szybką negatywną próbą jodową nic dziwnego nie widziałem, złoże układało się 20minut z małym hakiem, mimo to leci bardzo szybko, nie wiem jak to spowolnić (uznaję że zalecenie 1l na 1min nie jest bezpodstawne). Raz zamieszałem, nic to nie dało, po kolejnym zamieszaniu czekam aż się ułoży, może spadek temperatury pomoże, ale obawiam się że to tylko obchodzenie problemu, ciekaw jestem jaka jest tego przyczyna.
 12. To piwo jest jakieś nie do końca udane, pomimo zawracania brzeczka po filtracji dalej była mętna (ale zignorowałem to) z czasem różnie smakuje, najpierw było niedobre, ale po jakimś czasie zdecydowanie zyskało (myślałem ze będzie ok, niepotrzebnie je do depozytu oddałem) teraz znów się coś dzieje, może je infekcja złapała szkoda, może dry stout się zachował dobrze, piłem ostatnio to był ok, wiec partia nie jest zakażona. Sent from my RM-892_eu_poland_239 using Tapatalk
 13. Jakiej wody? Gorąca/zimna? Ja w czwartek zadałem je do brzeczki 19BLG, to po kilku godzinach już szalały, z tym że wlałem je do nieco cieplejszej brzeczki. Jak dalej nie startują to lepiej pomyśl o tym cieplejszym miejscu. Sent from my RM-892_eu_poland_239 using Tapatalk
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.