Skocz do zawartości

kopyr

Members
 • Zawartość

  3614
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O kopyr

 • Urodziny 08.08.1979

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Kopyra
 • Rok założenia
  2004
 • Liczba warek
  86
 • Miasto
  Oborniki Śląskie

Kontakt

 • Strona www
  http://blog.kopyra.com

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. kopyr

  jutro kopyra warzy szybkie piwo

  Generalnie, @Undeath masz rację, że wypadłem z obiegu. Ja po prostu nie warzę. Z kilku powodów - brak czasu, brak motywacji, nie mam kiedy tego spijać, imprez już się nie robi, żeby innych raczyć. Co do piwa na WWP, no to raczej był performance z cyklu, patrzcie można zrobić piwo w 5 czy tam 7, czy 9 dni. Piwo nie aspirowało do wzorcowego. Co do wylewania @dziedzicpruski, to wylewany był RIS, nie ze słodów, a z ekstraktów. Ten ze słodów był rozpity na jakiejś imprezie, chyba w Obornikach Śl. Dlaczego wylałem SRISa, bo nie miałem czasu go przez 9 miesięcy rozlać, a może inaczej nie chciało mi się go rozlać. Dodatkowo, RIS warzony w sierpniu, więc i tak byłem zdziwiony, że rozpuszczalnik to jego jedyny problem. Tak więc, nie obrażam się, pozdrawiam Was. Natomiast za 7+7 nie będę przepraszał, bo wiele razy mówiłem, że chodzi o piwo <16 Blg górnej fermentacji i zdania nie zmieniam. Zrobiłem tak dziesiątki warek i mówię to co sam przerobiłem. Natomiast w takiej Anglii, standardem jest 4 dni fermentacji + jakiś tydzień w casku i do sprzedaży. I oczywiście, te ich piwa często mają aldehyd, ale tak robią.
 2. kopyr

  kopyr

 3. W nocy z poniedziałku na wtorek zmarł piwowar domowy i rzemieślniczy Wojtek Trześniowski. Zmarł w wyniku komplikacji po oparzeniach, jakich doznał tydzień wcześniej podczas wypadku w browarze BeerLab w Łoziskach pod Warszawą, gdzie był głównym piwowarem. Wcześniej był piwowarem w Bierhalle. W tym samym wypadku oparzeń doznał też Marcin Pietranik - piwowar browaru Inne Beczki. Jest w szpitalu, ale nie ma zagrożenia życia. Miejmy nadzieję, że wyjdzie z tego bez większego szwanku. Nie znam szczegółów wypadku, trwa dochodzenie, ale z tego co wiem obaj piwowarzy zostali poparzeni gorącą brzeczką. Pogrzeb odbędzie się w piątek 12.08 o 12:00 w Zamościu w parafii Michała Archanioła. Pomódlcie się za niego i wypijcie piwo za spokój jego duszy. To wielka strata dla środowiska piwowarów domowych i rzemieślniczych. PS: Nie wiem czy Wojtek miał konto na piwo.org.
 4. Nie, Browamator nie będzie miał obiekcji. Nikt nie ingeruje w to, co na ten temat nagram. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że potrafię mówić prawdę prosto w oczy i nie mam z tym problemu, że to kolega czy nie kolega. Oczywiście, jeśli ktoś uważa, że "kopyr się sprzedał" i powie wszystko co mu na kartce napiszą, to ma prawo tak uważać, po prostu wówczas nie powinien mnie oglądać, albo nie powinien wierzyć w to co mówię. Dopóki nie będzie tego sugerował w komentarzach na blogu żadna przykrość go nie spotka. Jeśli jednak będzie tak pisał na moim blogu, to dostanie bana, bo nie pozwalam się obrażać we własnym domu.
 5. Nie ma o tym słowa. Rzeczywiście, ta scena wyleciała przy montażu. Autentyk. No ale jestem świadom tych wad i będę się starał je zweryfikować. To widzę liczą się tylko pozytywne opinie, a nie obiektywne. Tak jak nie pozwalam na swoim blogu obrażać moich rozmówców, nie godzę się na obrażanie ludzi, z którymi robię sobie fotkę (vide KuźniarGate) tak samo nie będzie zgody na wulgarne komentowanie produktów czy firm z którymi współpracuję.
 6. Samo słówko jest może i niezbyt wulgarne, ale liczy się kontekst. Gdybyś napisał, że Braumeister to nawóz, albo odchody to też bym to usunął. Przy okazji, możesz mi zdradzić, ile warek uwarzyłeś na Braumeisterze?
 7. w dodatku nie opodatkowana Prowadzę działalność gospodarczą, w ramach której odprowadzam podatek dochodowy, a także VAT, więc wypraszam sobie takie insynuacje. A co do komentarza Mariusza CH - wystarczyło powściągnąć klawiaturę i nie używać wyrazów typu "shit" a komentarz by nie zniknął. Gdybyś obejrzał film, to wiedziałbyś, że wspomniałem o tych wszystkich wadach - jak wysoka cena, niska wydajność i niemożność warzenia piw >18 blg.
 8. kopyr

  [Blog Kopyra] Piwne newsy 19.03.2012

  Jak to mówią "typowa omyłka pisarska". :-P 3 zamieniło się miejscami z 2.
 9. kopyr

  [Blog Kopyra] Moja odpowiedź

  Ja stoję tam gdzie stałem, ale kto stoi tam gdzie stało ZOMO?
 10. kopyr

  [Blog Kopyra] Amortyzacja, głupcze!

  Ja czegoś nie kumam. Co jest zdrożnego w tym, że inwestując 5 mln zł, chcesz te 5 mln zł odzyskać i jeszcze zarobić? Przykład z nieruchomością oczywiście jest skrajnym wypadkiem, ale kryzys z którym się borykamy wywołany został właśnie przekonaniem, że ceny nieruchomości będą rosły w nieskończoność. Podstaw sobie za nieruchomość flotę samochodów. Załóżmy, że masz firmę spedycyjną. Czy inwestując w 25 ciągników siodłowych, powinieneś ujmować w cenie transportu amortyzację, czy jedynie koszty paliwa. Przecież masz 25 samochodów.
 11. kopyr

  [Blog Kopyra] Amortyzacja, głupcze!

  Właśnie o to się rozchodzi, żeby oderwać się od tego faktycznego zużycia. W moim wpisie chodzi przede wszystkim o drugie znaczenie z przytoczonej definicji. Co do Twojego pytania - wyobraź sobie, że KP kupuje od GŻ markę Specjal. Nie kupują fabryki, tylko same prawa do marki i znaku. Płacą za to powiedzmy 5 mln. zł. I teraz produkując piwo Specjal w jego kosztach będą ujmować amortyzację tej marki. Co ma sens o tyle, że wydali 5 baniek i trzeba to wrzucić w koszty. I z tego powodu ich piwo Specjal będzie droższe, niż gdyby wypuścili nowe piwo np. Kompanijne, ale za to mają piwo, które jest już znane na rynku i na dzień dobry sprzedadzą go więcej. Ostatnio np. mówi się, że producent wódek Belvedere chce sprzedać markę Sobieski, ale nie chce sprzedać fabryk. Normalna sprawa.
 12. kopyr

  Wszystkiego najlepszego dla Adeli i Michała

  Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Powodzenia. Wasze zdrowie.
 13. kopyr

  [Blog Kopyra] Amortyzacja, głupcze!

  Dumpingowo to jest Artezan sprzedawany w Warszawie. Fama taniej niż kupiła nie sprzedawała. No żartowałem z tym dumpingiem.
 14. kopyr

  [Blog Kopyra] Amortyzacja, głupcze!

  Nie mógłbym, ale zdradziłem.
×