Jump to content

Suchejroo

Members
 • Posts

  524
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

Everything posted by Suchejroo

 1. Ja stawiam tak jak jest. Szuflade tez zostawiam i na niej wspieram fermentor. 2 lata ponad tak juz cisne w tej lodówce
 2. Pirosiarczyn potasu w odpowiedniej ilości wybije drożdże, ale pytanie o co chodzi z cukrami resztkowymi? Jeśli piwo jest dofermentowane to raczej nic się nie stanie, ale nie wiem do końca jakie są metody w większych browarach.
 3. Nie. Zrobiłem zamówienie, zapłaciłem mniej a w uwagach napisałem że odbiór nagrody za MPPD
 4. A to ten kocioł nie ma chłodnicy? To trzeba też doliczyc
 5. Zobacz to co wysłałem we wcześniejszym poscie.
 6. dlatego u mnie regulator ustawiam na 50psi (ponad 3 bary) i w kegeratorze mam 4x12psi (0,84bara) i 1x50psi do nagazowywania szybkiego i korzystam z tych regulatorów w kegeratorze.
 7. Po części. Ogólnie jest tak, że mamy do jakiegoś poziomu nagazowane piwo (zależne od stylu). Sprawdzając temperaturę w jakiej znajduje się ten keg to musisz mieć minimalną długość węża by Ci się nie pieniło bo już jakieś cisnienie tam masz. Więc nie jesteś w stanie zrobić 20cm węża bo będzie piana. Dlatego jesteśmy w stanie obliczyć długość węża mając wszystkei parametry piwa i otoczenia Najlepiej wyszynk prowadzić moim zdaniem z ciśnieniem które wymagało nagazowania. Na tym zdjęciu widzisz tabelę nagazowania. Tu sprawdzasz ile potrzebujesz by nagazować piwo i wtedy sobie zostaw to samo ciśnienie do wyszynku i tak dobierz wąż by Ci działało. Mi by się nie chciało za każdym razem regulatorem kręcić.
 8. Ogólnie nie wiem skąd masz informację o 1,5 bara wyszynku ale odpowiedź jest prosta. Im krótszy wąż oraz mniejsza średnica tym niższe ciśnienie trzeba ustawić. U mnie w kegeratorze mam najpierw nagazowywanie 40-50 psi na 16h później redukuję do 12psi (bodajże 0,84 bar) i u mnie jest to ciśnienie wyszynku przy 3m węża 4mm ID. Więc prawdopodobnie masz z 1,5-2m węża i przy 0,5bara jest ok. Kwestia indywidualna. Pytanie czy też nie przegazowałeś piwa. Nie ma przeciwskazań nawet wyszynk prowadzić w 0,1 bara jeśli jest nagazowane szczególnie na wyjazdach podaję minimalne ciśnienie przy picnic tapie.
 9. Ja zrobiłem zamówienie w Browamatorze, zapłaciłem mniej i przysłali
 10. I zapewne tu jest nieszczelność. Rozumiem sondę zdezynfekowałeś porządnie?
 11. Ale to też nie jest wielki problem. Albo masz gdzieś pokrywę niedociśniętą, albo ucieka Ci przy rurce - możesz spróbować głębiej ją wepchnąć. Nie musisz inwestować w lepsze wiadra, bo to jest wystarczające póki co Możesz pokazać zdjęcie góry wiadra bo widzę że sondę masz wprowadzoną do piwa i obstawiam że tam ucieka.
 12. Fermentacja się rozpoczęła, w najbliższych godzinach wszystko z dna się podniesie. Piana na powierzchni to prawidłowa oznaka fermentacji. Masz nieszczelne wiadro.
 13. Powiem szczerze, że dodałbym coś innego jeśli masz. Nawet US-05, nawet jeśli jedne i drugie ruszą to będzie podobny profil
 14. Zostawić w ciepłym, a drozdże były w terminie? Czemu aż do 14 stopni wrzuciłes? EDIT: rozumiem że drożdże zadałeś w sobotę? Bo te obliczenia nijak się zgadzają.
 15. Ciesz sie, że drożdże pracują To jak Ci od razu wychodzi to ile miałeś brzeczki a jaki fermentor? Ogólnie spadek temperatury teraz może zatrzymac fermentację. Możesz ryzykować ale nie wiesz jaką temperaturę otrzymasz. Na pewno zrobią Ci pełno estrów w tej temperaturze.
 16. Normalne w profilu konkursowym przy zglaszaniu piw
 17. Dokładnie jak @Łachim mówi. Dodatkowo warto zapewnić wodę bogatą w chlorki. Ale z puchy raczej cięzko, bo potrzebujesz zatrzeć owies, płatki pszeniczne, do tego tak jak @zasada mówi, trzeba mieć słód silny enzymatycznie więc wyjdzie Ci zwykłe pełne zacieranie Możesz zatrzeć pilzneński, pszeniczny i płatki owsiane i podbić to jasnym ekstraktem. Woda jak wspomniałem plus spore chmielenie na zimno.
 18. A jak Ci wyszło 1.077 jak skale masz do 1.070? No to coś nie gra, przy tym blg i po fermentacji 1.045 wskazuje, że końcowe BLG powinno wynosić 7,75 gdzie u Ciebie spławik pokazuje 5,5. To jeszcze przetestuj spławik na wodzie, jeśli wskazuje 0, to coś nie tak z refraktometrem. Przy teście który zrobiłeś powinieneś mieć około 1.040 SG
 19. Ile BLG miało początkowo piwo które mierzyłeś refraktometrem?
 20. Czyli powinno Ci pokazać 1.040 w takim roztworze. A jak pokazuje Ci na czystej wodzie?
 21. Wszystko gra, ale nie wiesz jak działa póki co refraktometr Alkohol zaburza odczyt refraktometru - czyli albo mierzymy sobie tylko przed fermentacją do szybkiego mierzenia i po fermentacji spławikiem albo używamy kalkulatora który Ci wyliczy ile jest BLG po fermentacji podając wartość z refraktometru A co do tej próbki. Dodałeś 10g cukru i ile wody? 90d? EDIT: No i druga sprawa, ile pokazuje Ci refraktometr na czystej wodzie?
 22. No ja od jakiego czasu NEIPA tylko w fermzilli Ale tak jak pisałem nie polecam przelewać do chmielowych piw przez utlenienie. Mimo to wielu z nas to robiło by odzyskać drożdże.
 23. Cicha nie potrzebna jak kolega mówi - wystaw fermentor do wyższej temperatury, drożdże sobie dojedzą spokojnie. Ważne są pierwsze dni dokładnie. Cicha jest pomocna gdy chcesz oddzielić piwo od drożdży, bo chcesz nachmielić a potrzebujesz drożdży do innej warki. Kiedyś każde piwo dawałem na cichą bo twierdziłem, że dofermentują - teraz nie daję nawet NEIPY na cichą. Wszystko w jednym fermentorze - jak jest dobrze natleniona brzeczka to wszystko dofermentuje bez przelewania. Jeśli natomiast chcesz przelać do kolejnego wiadra jak się fermentacja nie zakończyła bo potrzebujesz drożdży, to średni pomysł bo możesz na tyle zestresować drożdże, że nie dojedzą reszty i zostaniesz z jakimś aldehydem itp. Szczególnie zdarza się S-04 EDIT: no to na to już odpowiedziałem - nie polecam
 24. Czytasz tematy do których odpowiadasz czy tylko ostatni komentarz? To temat o WLP070.
 25. Oczywiście, że jest np tutaj: Easy Dens. Tyle, że metoda może być niezbyt pozytywna - obawiałbym się o przerwanie fermentacji poprzez stres drożdży oraz niechciane aromaty
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.