Jump to content

Hast

Members
 • Posts

  102
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Piwny Poligon
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  25
 • Miasto
  Lublin

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Recent Profile Visitors

674 profile views

Hast's Achievements

 1. Hast

  Hast

 2. Coffee Sweet Stout z Browaru Kombajn Piwny. Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. Piana: Gushing po otwarciu sprawił, że mocno się spieniło, mały kożuch pozostał do końca. Aromat: Delikatny palony, kawowy, trochę estrowy. Smak: Na początku jest sweet i lekka kawa, ale po chwili zaczyna dominować dosyć spora kwaśność, a po przełknięciu na języku pojawia się cierpkość. Wydaje mi się, że wersja bez kawy byłaby lepsza. Z czasem piwo powinno się ułożyć i ta nieprzyjemna kwaśność zniknie. Następnym razem polecam dodać węglan wapnia do zacieru.
 3. Kilkanaście warek, wszystkie surowce i sprzęt z homebeer, pomyłek brak. Musiałeś mieć akurat pecha, ale faktycznie można się trochę poirytować. Dałbym im jeszcze jedną szansę.
 4. Koźlak z Browaru Czarciołapek. Kolor: Ciemnobrązowy, klarowne. Piana: Wysoka i kemowa, pozostaje do końca. Aromat: Niezbyt intensywny, słodowy, nuty melanoidynowe, po ogrzaniu wychodzi jednak lekki rozpuszczalnik. Smak: Tu o wiele lepiej, ciemny karmel, opiekany chleb, intensywny, ale nie jest mdły. Pod koniec również lekki rozpuszczalnik, ale nie przeszkadza w piciu. Bardzo dobre piwo, pomimo małej wady. American Wheat z Browaru Kombajn Piwny. Kolor: Ciemnożółty, solidnie mętne. Piana: Obfita, drobna, jak w rasowej pszenicy. Aromat: Intensywnie i amerykańsko Cytrusy i słodkie owoce, morela, mango. Smak: Wysoka goryczka, jak na AW chyba trochę za wysoka, brakuje kontry, lekko zalegająca. Poza tym cytrusy, dobrze pijalne. Lekka kwaskowatość. Ogólnie bardzo dobre piwo. Zmniejszyłbym tylko goryczkę, bo to nie IPA.
 5. Witamy kolejnego piwowara z lubelszczyzny!
 6. Byliśmy z Amorph w depozycie. Piwa nie walają się już w kartonie, Tomek (barman) użyczył nam normalnej skrzynki. Ogólnie brakowało sporej ilości piw, które są na liście, np. moich w ogóle nie było, a nikt nie napisał, że wziął, nie było też żadnego piwa z browaru Pijany Mrówkojad czy Naturalne Dobro Podlasia. Stan jaki zastaliśmy to: Dynia Ale od E-prezes (wziął Amorph), Fes z Browaru Dżentelmeńskiego (wziął Amorph), Koźlak z browaru Czarciołapek (wziąłem ja), Real Ale Coopers od Amorpha (wziąłem ja), + kilka piw bez etykiet, którymi się podzieliliśmy. Stan depozytu na dziś: Kombajn Piwny - 2x Coffee Sweet Stout, 2x Sweet Stout, 2x American Wheat Piwny Poligon - 2x Foreign Extra Stout, 2x Smoked Brown Ale, 1x Belgian Golden Strong Ale, 1x Belgian Pale Ale. Wszystkie piwa są z ETYKIETAMI i tylko takie proszę wstawiać do depozytu! Zachęcam do częstszych odwiedzin niż to miało miejsce do tej pory. Założyłem również nową grupę na fb stricte dla piwowarów domowych z lubelszczyzny. Na Piwnym Lublinie ciężko cokolwiek już znaleźć, ta grupa niech będzie tylko o degustacji piw komercyjnych. Zapraszam wszystkich tutaj: https://www.facebook.com/groups/lubelscypiwowarzydomowi/
 7. Też jestem za tym, aby zrobić tam porządek. Miałem właśnie poruszać tę kwestię, bo planowałem odwiedzić nasz depozyt. Poza wyczyszczeniem depozytu z piw bez etykiety i tych które już długo stoją, proponowałbym pomyśleć nad inną lokalizacją. Piwa walają się w kartonie z jakimiś starymi butelkami, nie zawsze można wymienić piwa, bo akurat jest sporo ludzi w lokalu, itd. Jeśli byłaby zgoda na przeniesienie to mógłbym spytać np. kogoś z Alkoholi Świata na Wieniawskiej czy byłaby możliwość, żeby tam umieścić nasz depozyt. Parking praktycznie pod samymi drzwiami, dojazd mpk też dobry, warunki do przechowywania lepsze, przeważnie nie ma tłoku. Mógłbym też dać od siebie jakąś skrzynkę na piwa. Co myślicie? @amorph Jak coś to możemy się ustawić w środę we dwóch i się tym zająć.
 8. Nie wysłałem, może za bardzo krytycznie oceniam swoje piwa co do wyjścia z butelki to może być przez warunki w jakich stoi to piwko, mam jeszcze kilka butelek w piwnicy i wszystko jest ok. Dzięki za ocenę, miło że smakowało. :-)
 9. Było już milion razy wałkowane na forum, że jest. Natomiast jego brak nie jest wyznacznikiem braku fermentacji. Czyli jak wezmę brzeczkę przefermentowaną w 16C i wstawię do 25C przez co rozpuszczone w piwie CO2 zacznie się ponownie uwalniać to jest to wynikiem kolejnej fermentacji?
 10. Są i 400ml. Te drugie od prawej na górze ze zdjęcia. I cena dotyczy 2 szklanek bo tyle jest w komplecie. Kupiłem, grube szkło, dobrze się pije :-) Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka
 11. Nikt Ci nie każe już rozlewać. Chmielenie na zimno powinno robić się gdy piwo już odfermentuje. Możesz śmiało potrzymać kilka dni z chmielem.
 12. Było już wałkowane milion razy na forum Bulkanie (wydzielanie CO2) nie jest wyznacznikiem fermentacji. Jeśli przez kilka dni blg się nie zmieni można butelkować.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.