Skocz do zawartości

Lokee

Members
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Lokee

 • Urodziny 19.02.1974

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  2
 • Miasto
  Garwolin
 1. Lokee

  Ile litrów piwa uwarzyliśmy w roku 2013

  Irish Stout - 20l Pszeniczne - 22l Razem: 31.074 L
 2. Lokee

  Posmak drożdżowy

  no to ja też podepnę się pod temat. Moje pszeniczne z ekstraktów (tak, wiem - ale nie mam warunków na zacier) po tygodniu fermentacji burzliwej (chyba jeszcze nie zakończonej bo dalej w rurce bulgoce) zeszło do 2oBL (z początkowych 13) czyli całkiem ładnie. Drożdże WB-06, temperatura fermentacji 20oC. Spróbowałem go właśnie przy sprawdzaniu stopnia odfermentowania i czuję drożdże (właściwie tylko drożdże, inne smaki praktycznie niewyczuwalne ) Czy czekać jeszcze, zlać na cichą i mieć nadzieję, że "wyjdzie na ludzi", czy to może jakaś infekcja?
 3. Lokee

  Naprawdę burzliwa fermentacja

  karczmarz, dwa pytanka od początkującego o Twój Irish Stout': 1. do jakiego stopnia Ci warka odfermentowała? 2. czy robiłes fermentacje cichą (jezali tak, to jak długo)?
 4. Lokee

  Naprawdę burzliwa fermentacja

  ja mam też raptem 46 metrów - a kuchnia to tylko 6m2 Zresztą jakbym cały dzień poświecił na warzenie piwa ze słodów, to rodzinka by z głodu zmarła - kto by wtedy jedzonko żonce i dzieciom przygotował?
 5. Lokee

  Naprawdę burzliwa fermentacja

  Właśnie chodzi o to, że nie będę przepłacał Moja niewątpliwie najdroższa małżonka zrobiła mi prezent i dostałem od razu 4 puchy Coopersa - Irish Stout, Wheat, Sparkling Ale i Draught... Więc na pewno moje pierwsze 4 warki będą z brewkitów... A następne? Zależy od tego w ile czasu zejdą mi te 4 (mam tylko 50 butelek) - ale i tak raczej będą na ekstraktach (małe mieszkanie w bloku i kiepskie warunki do zacierania)... Tu nie chodzi o koszt (nie spodziewam się, że piwo będzie tańsze niż komercyjne) ale o smak (przynajmniej nadzieję, że będzie lepszy).
 6. Lokee

  Naprawdę burzliwa fermentacja

  Dzięki, uspokoiliście mnie. Już myślę o następnym nastawie a ten się jeszcze na dobre nawet nie zaczął Żona zażyczyła sobie ciemne pszeniczne. Czy zestaw Coopers pszeniczne + ekstrakt słodowy ciemny + drożdże wb-06 da coś zbliżonego?
 7. Witam wszystkich, właśnie wczoraj popełniłem pierwszą warkę - na razie z brewkitu (Cooper's Irish Stout +ekstrakt słodowy jasny 1,7 kg + ok 17l wody, razem ok 20l + drożdże z zestawu). rehydratyzacja drożdży przy 26oC - po 40 min jeszcze się do końca nie uwodniły ale z natury niezbyt cierpliwy jestem i wlałem do brzeczki (temperatura brzeczki 24oC, 12,5oB przed dodaniem drożdży) i zamieszałem. Nawet bałem się, że nie zaczną pracować, ale już po 4h zaczął się ruch w rurce fermentacyjnej, temperatury brzeczki stała - 23oC. I tu zaczyna się problem - fermentacja jest naprawdę burzliwa - piana ucieka rurką fermentacyjną i wylewa się na pokrywę zbiornika. Pomijając fakt, że szkoda piwa - co mam robić? Nie chciałbym czymś zanieczyścić brzeczki ale chyba piana w całej rurce (i dookoła) też nie jest wskazana? Co zrobiłem nie tak? Pozdrawiam, serdecznie wszystkich czekających na własne piwko...
×