Skocz do zawartości

wojtek_browar

Members
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O wojtek_browar

 • Urodziny 09.04.1970

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  TOŁHAJ
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  30
 • Miasto
  Przeworsk

Kontakt

 • Imię
  Wojtek

Ostatnie wizyty

60 wyświetleń profilu
 1. wojtek_browar

  wojtek_browar

 2. wojtek_browar

  PIWNICZKA na piwo i wino

  Zaciekawiłeś mnie. Więc jak przykryć izolację przeciwwodną? Dookoła piwniczki robimy drenaż. Przed wejściem do piwniczki na jej poziomie robimy studzienkę z pompą i wyłacznikiem pływakowym i problem z głowy
 3. wojtek_browar

  Pierwsze zacieranie Pale Ale

  Może dokonałeś epokowego odkrycia
 4. wojtek_browar

  PIWNICZKA na piwo i wino

  Nie, no wiem o tym, myślę tylko wyłożyć kostką granitową.
 5. wojtek_browar

  PIWNICZKA na piwo i wino

  Podoba mi się w tym stylu, ale tylko jedna komora . Co Wy na to?
 6. wojtek_browar

  Pytania i wątpliwości co do pierwszego brewkita

  A do tego zestawu dodałeś drugą porcję ekstraktu, czy zrobiłeś 23 litry z jednej puszki? Ja swój pierwszy berwkit (IPA Coopersa) uzupełniłem 1kg suchego ekstraktu słodowego (w sumie na 23l wody), Blg zeszło też do coś koło 1,5*, przy rozlewie smakowało goryczką i wodą, ale po miesiącu zaczyna nabierać smaku. Daj mu szansę Jednak następne brewkity (Irish Stout i English Bitter) uzupełniałem już puszką 1,7l syropu i nastawiałem 20l. Stout wyszedł bardzo bardzo (z wrażeń przy rozlewie), Bitter okaże się w najbliższy weekend. Zrobiłem 23litry w tym 1 kg cukry tak jak w instrukcji, teraz wiem już że to był bład. Miałem go zlewać po 7 dniach cichej ale jest 9 dni i puszcza bulki więc poczekam jeszcze 1,2 dni. Następne będzie ze słodów nie z ekstraktów, wyjdzie taniej i raczej lepsze.
 7. wojtek_browar

  PIWNICZKA na piwo i wino

  Witam Planuję budowę piwniczki na wino i piwo. Wymiary ok. 2 x 2,5 m. Ściany dwuwarstowe: pierwszą wewnątrz myslę wymurować z pełnej cegły, a po zewnętrznej między cegłą a ścianą ziemi wylać beton zbrojony ze szkłem wodnym. Nie wiem jeszcze jaką głębokość osiągnę. Planuję ok. 2m ale zależy od wód gruntowych. Zejście do piwniczki po schodach betonowych, a przed drzwiami wejściowymi mała studzienka z pompą z wyłacznikiem pływakowym. Uruchamiałaby się w razie napełnienia wodą. Planowana posadzka wewnątrz z kostki granitowej. Oświetlenie raczej świece na świeczniku. Nad sklepieniem z cegły też myślę wylać beton ze zbrojeniem. A całość przykryć 0,5 m ziemi. Tak w skrócie. ma ktoś może doświadczenia w budowie takiej piwniczki?
 8. wojtek_browar

  Pytania i wątpliwości co do pierwszego brewkita

  Witam forumowiczów!!! ad.1. Ja mam też wątpliwości co do mojego browarka. Kupiłem brewkit na 23litry http://homebeer.pl/pl/piwo-domowe-pale-ale-gozdawa-klasa-piwosz-17kg.html , ale po zlaniu z burzliwej miało smak wody i 1,5 blg. Do cichej dodałem 28g chmielu Challenger. Jutro zlewam do butelek. Ciekawe co z tego wyjdzie. Dzisiaj zdobyłem gar 30l więc już się nie piszę na brewkity.
×