Jump to content

Belzebub

Members
 • Content Count

  1617
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Belzebub

 1. Belzebub

  Belzebub

 2. Witam, kupię zawór mosiężny, jak na załączonym obrazku, do beczek stalowych w otulinie. Najlepiej używany, sprawcy, w rozsądnej cenie.
 3. 9. jerminka (10l) + Kaczorro (10l) + ......? 10. Belzebub + 3 - jak na chwilę obecną z dużym prawdopodobieństwem, chyba że uda się gdzieś dzieci zostawić to zajechałbym z małżowiną jeno (20 l, jakby się jakieś mięsiwo udało przygotować to może coś wezmę).
 4. Pierwsze słyszę , choć kto wie, może coś poszło do przodu, osatnio nie jestem na bieżąco miałem dośc długą przerwę jesi chodzi o nowinki. Generalnie jesli chodzi o słód to chyba nie wybijają enzymów przy jego produkcji? Może to były drożdże ?
 5. Pewnie masz rację, poczytam jeszczemoże cos znajdę. W tekście jest informacja o 40 barach, ale książka nie najmłodsza a i dziś filtry pewnie inne. Zreszta nawet w taki piwie pozostawać mało 0,5 procent alkoholu. A to już by nie przeszło. Straszna to choroba. Dobrze, że mnie nie trafiło. Dzięki za opinię. Pozdrawiam.
 6. Bnp Kunze pisze, żeby przez cały proces do piwa dolewać wody, aby ta wraz z alkoholem przechodziła przez membrenę. Temat wydawał mi się cieawy i wart zainteeresowania, ale faktycznie nie wiem czy w warunkach domowych jest do przeprowadzenia. Piwa o niskim blg począkotwym z niską zawartością alkoholu mam przestudiowane. Używam z pozytywnym efektem maltodekstryn do podbicia ciała piwa. Nawet po roku czasu takie piwo jest pijalne, ostatnie nawet zyskało a smaku, ale nie o to mi niestety chodzi.
 7. Witam wszystkich po mojej dłuższej nieobecności. Odświeżę trochę temat. Powrócił on u mnie niajako z musu. Ktoś chorujący na trzustkę prosił mnie o zgłębienie tematu piw bezalkoholoych. Interesuje mnie, czy wykorzystywał ktoś może do takiej produkcji filtry do odwórconej osmozy, czy możliwe jest wykorzystanie tego w domu. Kunze jako jeden ze sposobów produkcji piwa bezalkoholowego podaje właśnie takie rozwiązanie. Nie posiadam takiego filtra a inwestycja kilku stówek dla eksperymentu zniechęca mnie. Co myślicie o tym sposobie ?
 8. Witam, szukam kraniku do beczki Krombacher 11 litrów z dozownikiem CO2. Najchętniej z dodatkowymi nabojami CO2 Pozdrawiam, Łukasz Sposób dostawy: Kurier Koszt dostawy: 15 Stan: nowy
 9. http://allegro.pl/gar-garnek-kociol-kociolek-cukierniczy-40l-gdansk-i3094047042.html fajne garnki w przystępnej cenie
 10. hurtowania alkoholi to chyba najlepsze miejsce. Butelki do wyboru, do koloru. Każdy rozmiar.
 11. wow..., to ci ciekawostka, opisz wrażenia po przesłuchaniu. Dawno juz nie sięgałem po Hendrixa, niemniej nadal jest dla mnie numerem 1.
 12. rozcieńczam niekiedy do 30 procent. Na brak piany nie narzekam. Piwo w mojej opini wychodzi ok. Trzeba uwzględnić tylko ilość chmielu do końcowej objętości.
 13. na pewno najzdrowszy. Ksylitol nie jest fermentowalny przez drożdże ?
 14. a ktoś używa w ogóle ksylitolu ? Pomijam jego dobrocznne i lecznicze właściwości, ale cena lekko odstrasza. A tak poza tym, to drożdże choć częściowo tego nie przetrawią ? Słyszałem o dosładzaniu słodzikiem.
 15. czasem można natlenić piwo w przypadku problemów z fermentacją piw mocnych. Zdarzało mi się to robić w połączeniu z dodaniem pożywki.
 16. ja z jednośladów to jedynie Solex http://www.solexus.com/store/parts.htm
 17. uups zadzwoń tam najlepiej. Pewnie nie jest to zamierzone. No chyba, że zamawiałeś takie ilości, że nie wrabiają z produkcją i musisz poczekać. U mnie migiem od zamówienia do odbioru.
 18. dla mnie równiez znalezienie dnia do warzenia jest niekiedy problematyczne. Szkoła, praca, córa oraz fakt, że nie warzę w miejscu zamieszkania to była taka mieszkanka, ciążko było. No i sprzęt mam poza miejscem zamieszkania. Teraz gdy wekeendy mam wolne trochę łatwiej mi się zebrać. Niemniej znaczne zwiększenie produkcji stanowiło remedium na brak czasu, z uajemnym skutkiem dla częśtotliwości i eksperymentów.
 19. Belzebub

  bnp powraca

  fajnie, bo często korzystałem z twojego doświadczenia, ceniłem profesjonalizm.
 20. u mnie cały proces przebiega w jednym garze. Chmiel i osady oddzielam od nachmielonej brzeczki przy rozlewaniu do baniaków fermentacyjnych. Wrzuć chmiele aromatyczne na ostatnie kilka minut gotowania. Kolejnym razem po wyłączeniu palnika. Popróbuj, zoboczysz który efekt ci odpowiada.
 21. Belzebub

  Irish Red Ale?

  ja zostawiłbym w przepisie jedynie 3 pierwsze słody.
 22. wydaje mi się, że jeśli chciałbyś po burzliwej wlać piwo do butelek, zawsze będzie ryzyko przegazowania/niedogazowania. Można oczywiście robić jakieś testy fermentacji brzeczki, ale ja bym temu nie zawierzał. Nagazowanie będzie oczywiście zależało od momentu, w którym wlejesz piwo do butelki.
 23. nie wiem czy taką opcję przewidujesz, ale widziałbym się biorącego udział w spotkaniu (połączonym z wycieczką) bez noclegu.
 24. mnie nigdy nic nie pasuje, ale na wycieczkę po słodowni chętnie się zapiszę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.