Jump to content

Belzebub

Members
 • Posts

  1617
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Belzebub

 1. Belzebub

  Belzebub

 2. 9. jerminka (10l) + Kaczorro (10l) + ......? 10. Belzebub + 3 - jak na chwilę obecną z dużym prawdopodobieństwem, chyba że uda się gdzieś dzieci zostawić to zajechałbym z małżowiną jeno (20 l, jakby się jakieś mięsiwo udało przygotować to może coś wezmę).
 3. Pierwsze słyszę , choć kto wie, może coś poszło do przodu, osatnio nie jestem na bieżąco miałem dośc długą przerwę jesi chodzi o nowinki. Generalnie jesli chodzi o słód to chyba nie wybijają enzymów przy jego produkcji? Może to były drożdże ?
 4. Pewnie masz rację, poczytam jeszczemoże cos znajdę. W tekście jest informacja o 40 barach, ale książka nie najmłodsza a i dziś filtry pewnie inne. Zreszta nawet w taki piwie pozostawać mało 0,5 procent alkoholu. A to już by nie przeszło. Straszna to choroba. Dobrze, że mnie nie trafiło. Dzięki za opinię. Pozdrawiam.
 5. Bnp Kunze pisze, żeby przez cały proces do piwa dolewać wody, aby ta wraz z alkoholem przechodziła przez membrenę. Temat wydawał mi się cieawy i wart zainteeresowania, ale faktycznie nie wiem czy w warunkach domowych jest do przeprowadzenia. Piwa o niskim blg począkotwym z niską zawartością alkoholu mam przestudiowane. Używam z pozytywnym efektem maltodekstryn do podbicia ciała piwa. Nawet po roku czasu takie piwo jest pijalne, ostatnie nawet zyskało a smaku, ale nie o to mi niestety chodzi.
 6. Witam wszystkich po mojej dłuższej nieobecności. Odświeżę trochę temat. Powrócił on u mnie niajako z musu. Ktoś chorujący na trzustkę prosił mnie o zgłębienie tematu piw bezalkoholoych. Interesuje mnie, czy wykorzystywał ktoś może do takiej produkcji filtry do odwórconej osmozy, czy możliwe jest wykorzystanie tego w domu. Kunze jako jeden ze sposobów produkcji piwa bezalkoholowego podaje właśnie takie rozwiązanie. Nie posiadam takiego filtra a inwestycja kilku stówek dla eksperymentu zniechęca mnie. Co myślicie o tym sposobie ?
 7. http://allegro.pl/gar-garnek-kociol-kociolek-cukierniczy-40l-gdansk-i3094047042.html fajne garnki w przystępnej cenie
 8. wow..., to ci ciekawostka, opisz wrażenia po przesłuchaniu. Dawno juz nie sięgałem po Hendrixa, niemniej nadal jest dla mnie numerem 1.
 9. rozcieńczam niekiedy do 30 procent. Na brak piany nie narzekam. Piwo w mojej opini wychodzi ok. Trzeba uwzględnić tylko ilość chmielu do końcowej objętości.
 10. na pewno najzdrowszy. Ksylitol nie jest fermentowalny przez drożdże ?
 11. a ktoś używa w ogóle ksylitolu ? Pomijam jego dobrocznne i lecznicze właściwości, ale cena lekko odstrasza. A tak poza tym, to drożdże choć częściowo tego nie przetrawią ? Słyszałem o dosładzaniu słodzikiem.
 12. czasem można natlenić piwo w przypadku problemów z fermentacją piw mocnych. Zdarzało mi się to robić w połączeniu z dodaniem pożywki.
 13. ja z jednośladów to jedynie Solex http://www.solexus.com/store/parts.htm
 14. uups zadzwoń tam najlepiej. Pewnie nie jest to zamierzone. No chyba, że zamawiałeś takie ilości, że nie wrabiają z produkcją i musisz poczekać. U mnie migiem od zamówienia do odbioru.
 15. dla mnie równiez znalezienie dnia do warzenia jest niekiedy problematyczne. Szkoła, praca, córa oraz fakt, że nie warzę w miejscu zamieszkania to była taka mieszkanka, ciążko było. No i sprzęt mam poza miejscem zamieszkania. Teraz gdy wekeendy mam wolne trochę łatwiej mi się zebrać. Niemniej znaczne zwiększenie produkcji stanowiło remedium na brak czasu, z uajemnym skutkiem dla częśtotliwości i eksperymentów.
 16. fajnie, bo często korzystałem z twojego doświadczenia, ceniłem profesjonalizm.
 17. u mnie cały proces przebiega w jednym garze. Chmiel i osady oddzielam od nachmielonej brzeczki przy rozlewaniu do baniaków fermentacyjnych. Wrzuć chmiele aromatyczne na ostatnie kilka minut gotowania. Kolejnym razem po wyłączeniu palnika. Popróbuj, zoboczysz który efekt ci odpowiada.
 18. Belzebub

  Irish Red Ale?

  ja zostawiłbym w przepisie jedynie 3 pierwsze słody.
 19. wydaje mi się, że jeśli chciałbyś po burzliwej wlać piwo do butelek, zawsze będzie ryzyko przegazowania/niedogazowania. Można oczywiście robić jakieś testy fermentacji brzeczki, ale ja bym temu nie zawierzał. Nagazowanie będzie oczywiście zależało od momentu, w którym wlejesz piwo do butelki.
 20. nie wiem czy taką opcję przewidujesz, ale widziałbym się biorącego udział w spotkaniu (połączonym z wycieczką) bez noclegu.
 21. mnie nigdy nic nie pasuje, ale na wycieczkę po słodowni chętnie się zapiszę.
 22. kiedyś myślałem o prądzie w browarze i skłaniałem się ku grzałkom opaskowym, wydawalo mi się to logicznym rozwiązaniem.
 23. Zacząłem zadymiać. Na działce stanęła wędzarnia (beczka zabudowana cegłą i kamieniem polnym) z kanałem 1,5 m i paleniskiem w ziemi. W weekend odbyłem pierwsze wędzenie rybek. Już wiem, że w sklepie więcej nie kupię.
 24. kilka razy robiłem już piwo niskoalkoholowe, jednak na samym słodzie jęczmiennym. Fermentowane lub S-04 lub piekarniczymi. Znaczny wpływ na ostateczny smak ma wg mnie dodanie maltodekstryn do brzeczki. Podbija to treściwość piwa a w połączeniu z odpowiednim chmieleniem (dość mocnym) daje naprawdę dobre efekty.
 25. wlej drożdże do niewielkiej ilości soku np. jabłkowego z kartonu, jak zaczną pracować to wlej do brzeczki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.