Jump to content

ZZZabioreCiButy

Members
 • Posts

  220
 • Joined

 • Last visited

About ZZZabioreCiButy

 • Birthday 08/10/1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  ΧΞΣ
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  69 ;)
 • Miasto
  Szczecin

Kontakt

 • Imię
  Filip
 • Komunikator
  fb
 • Strona www
  https://www.facebook.com/BrowarChiXiSigma

Recent Profile Visitors

1598 profile views

ZZZabioreCiButy's Achievements

 1. Piwowar który zgłaszał maila slawomir-szyndler@wp.pl proszony o kontakt - mail z metryczką nie dochodzi.
 2. Metryczki z finału Rosanke rozesłane, jeśli ktoś nie dostał proszę o kontakt. Gratulację dla finalistów Rosanke, poziom był naprawdę wysoki Z tego pamiętam na wysłanie metryczek eliminacyjnych jest miesiąc?
 3. W końcu podniesiono wpisowe na konkurs, brawo! Oby to szło razem z profesjonalizmem, sędziów i samego konkursu
 4. "Ja to wszystko rozumiem. Bardziej chciałem zrozumieć czym się kierowali ludzie, którzy skrytykowali Czesława. Jeżeli nie obawą o rozbieżności w ocenie piw, to czym? Zawiścią, zazdrością i własną małostkowością?" Podważaniem opinii sędziego właśnie... Dlatego to jest nadmuchana sztucznie gównoburza w której nie zamierzałem brać udziału, ale niestety nacisk na Czesława był tak silny że muszę zabrać głos... Bo najlepiej nic nie stworzyć, lepiej zepsuć
 5. Nie omieszkam tak zrobić, problem jednak leży gdzie indziej. Domyślam się, że środowisko sędziowskie bało się reakcji piwowarów na być może rozbieżne opinie Czesława i sędziów. Zaraz byłaby gównoburza, że sędziowie słabi et cetera...(...) Nie o to chodzi. Wszyscy jesteśmy ludzmi - maszynami biologicznymi, każdy ma inne wyczulenie na pewne aromaty, inne skojarzenia aromatyczne itd. Do tego mocno liczy się sprawność psychofizyczna w danej chwili, tak samo jak sposób serwowania piwa i temperatura. Czesław nigdy nie chciał i nie zamierzał podważać zdania sędziów, chciał jedynie wprowadzić kolejną "dobrą praktykę", podwyższyć standard konkursu, poprzez uzupełnienie, ew rozwianie wątpliwości na metryczce. Wiem bo sam rok temu dostałem komentarz Czesława do metryczki i nie podważał on opini sędziowskiej, jedynie nakierował mnie, piwowara, co można by jeszcze poprawić i co najbardziej spieprzyłem - super! A nie ma co na siłę wymyślać konfrontacji sędzia vs Czesław, bo tego nie było i nie miało miejsca, i takich intencji nie było. Komentarz miał być uzupełnieniem, i ew rozjaśnieniem wieloznaczności metryczki z eliminacji.
 6. "Według mnie to błąd - ja wiem, że tym sposobem zyskujesz sporo prywatnego czasu, ale wiem także, że piwowarzy na tym stracą. Doskonale wiemy wszyscy, że podczas konkursu sędziowie czasami mogą coś pominąć, coś nie do końca jasno sprecyzować. To, co Ty robisz jest właśnie po to żeby ta finalna metryczka była jasna i czytelna, a jeżeli dodatkowo dodasz coś od siebie - a jest to niewątpliwie cenne patrząc na Twoje doświadczenie - to piwowar powinien się tylko cieszyć. Twoja decyzja Czesławie - osobiście bym się nie przejmował tym, co mówią, tylko robił swoje." Dokładnie, też bym wolał aby Czesław się nie patrzył na naciski niektórych sędziów, najwyżej konkurs nie będzie dodany do Pucharu PSPD. Ja swoje punkty za III miejsce jestem w stanie poświęcić, Myślę że top2 czyli Mariusz Bystryk i Andrzej Miler też, bo chyba porównywalnie punktów zdobyli (nie liczyłem dokładnie, mogę się mylić). Gorzej mają piwowarzy z innych miejsc, dla których te punkty pewnie są ważne. Ale za to kilkadziesiąt piwowarów domowych dostanie skan z metryczki zbiorczej plus komentarz od człowieka który nie raz udowodnił, że jest świetnym piwowarem. Myślę że patrząc na plusy i minusy więcej plusów jest za pierwotnym podejściem do konkursu. Swoją drogą rok temu praktyka była identyczna i nie było żadnych problemów. Ja dostałem finałową metryczkę bez komentarza i skan ze zbiorczej z eliminacji i komentarz Czesława. Byłem naprawdę zadowolony, zresztą wiekszość piwowarów też - w końcu ktoś zabiera się za konkurs rzetelnie, od początku do końca. Szkoda że w tym roku niektórzy robią sztuczne problemy...
 7. W żaden. To fanaberia paru sędziów i jak zwykle cierpi na tym zwykły piwowar...
 8. Regulamin nie jest zaktualizowany, recepcja piw jest przecież przesunięta.
 9. Metryczki z finału Hopless IPA będą wysyłane w święta. Jeśli ktoś we wtorek ich nadal nie będzie miał proszę o kontakt.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.