Jump to content

wojtasekr

Members
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Phij Phi Wo
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  358
 • Miasto
  Krosno/Potok

Kontakt

 • Imię
  Wojtek

Recent Profile Visitors

879 profile views
 1. Wina (i herbaty 😁) nie pijam, wódkę rzadko, piwo prawie codziennie - więcej grzechów nie pamiętam i tej wersji się uporczywie trzymam
 2. Za trudne pytania, przerastają mnie :),
 3. ataki teraz mam nieczęsto i najczęściej po przesileniu, oziębieniu (np zmarznę na rybach czy w lesie) lub po chorobie typu przeziębienie czy grypa. Ale to są ataki na 2-4 w 10-stopniowej skali, nie do porównania z tymi z przed lat gdy przez tydzień leżałem w "bulu" :). A piwa pijam stanowczo za dużo ale wiesz jak to z hobby bywa Przy czym leczę nadciśnienie i cukrzycę, być może tamte leki są w jakimś stopniu antyDNA ???
 4. Zmiękczacz zmiękczaczowi nierówny - jeżeli masz filtr Odwróconej Osmozy to woda jest wyjałowiona. Ja mam filtr "uzdatniany" solą, zbija twardość z ok 19 do ok 3 (niemiecka skala), czyści z żelaza i manganu i piwa są pijalne. Ale do akwarium tej wody nie daję bo w połączeniu z azotanami podnosi Ph ponad 8
 5. "piwne" ok 200-250szt, różnej pojemności i o różnym stopniu zabrudzenia - odbiór osobisty w Potoku, ew. w Krośnie.
 6. Dna zdiagnozowana ponad 20 lat temu, piwa pijam dużo - czasami jak przeciążę któryś staw to mam atak ale nijak nie mający się do tych ataków z przed lat, walnę ketonal, czasami poprawię colchicyną i idzie żyć :). Miluritu nie zażywam bo po nim mam natychmiastowy atak, lekarz się na mnie wydziera a ja niestety muszę być mobilny. Natomiast 95%-wy atak mam po wypiciu wina, nie piję go już z 10 lat - może siarczany tak na mnie działają? Władysław IV Waza pijał dużo wina, jadał tłusto i miał ataki dny.
 7. gaz bobikowy + CO2 z piwa = potężny dwupierdzian grochu -> toż to może człeka rozerwać
 8. Wrzuciłem raz gęstwę S-23 do porteru i źle nastawiłem lodówkę - tak na 0-2oC, zorientowałem się dopiero po ok 6 dniach, podkręciłem na 10oC i fermentacja ruszyła, piwo dało się wypić - Twoje też powinno ruszyć
 9. Chwilkę mnie nie było w zasięgu. Opieram się na "Dekantacja i fermentacja cicha nie jest obowiązkowa, można całą fermentację przeprowadzić w jednym fermentorze, trwa ona wtedy 2-4 tygodnie." z https://www.wiki.piwo.org/Fermentacja_brzeczki i w większości u mnie się sprawdza - jak przekroczę "magiczne" 4tyg u górniaków, to mam problemy z przegazowaniem. Jestem tylko piwowarem-praktykiem, więc nie będę tutaj snuł teorii - przy moim warsztacie (technologii, wodzie) tak się niestety dzieje.
 10. znaczy na drożdżach? Jak się zagapię i przetrzymam ponad 3 tyg. to też często jest przegazowane
 11. jw larwy muszki owocowej, wystarczy trochę osadu drożdżowego na dnie i w sezonie letnim muszki są.
 12. Jak masz "możliwości garnkowe" to możesz podzielić zacieranie na 2 razy i : - albo z obu warek odbierać brzeczkę przednią na Portera a wysłodziny na lekkie coś - albo wszystko długo gotować do zakładanej ilości.
 13. Dostałem taboret 4kW od Mikołaja - WYSTARCZY?? - to zależy jak byłeś grzeczny! Sorry ale nie mogłem się powstrzymać
 14. Średnio 0,5-1 godz. 25-30L brzeczki (mam gar niski i szeroki). Ja gotuję cały czas na 2 grzałki (lepszy przełom), przy gotowaniu 1godz paruje ok 7-8L wody. Jednym z minusów grzałek nurkowych jest to, że trzeba sprawdzać głębokość zanurzenia grzałki.
 15. Gotuję tak od ponad 150 warek: mam grzałki 2kW i 1,4kW i gar 50L zaizolowany (średnio) karimatą. Czy zagotujesz równie szybko co na taborecie? - potrwa to trochę dłużej (moc taboretu). W garnku emaliowanym 30L gotowałem jedną grzałką. Nic nie przypala a czasami walę szyszki chmielowe.
×
×
 • Create New...