Skocz do zawartości

MichN

Members
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Domowy u Niecia
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  10
 • Miasto
  Myślenice

Kontakt

 • Imię
  Michał
 1. Masz na myśli temperaturę pomiaru gęstości czy zacierania? Mam termometr cyfrowy szpilkowy, analog z browamatora i jeden ze sterownika ES10 i każdy z nich +- 1 stopień wskazuje to samo.
 2. MichN

  Przesadziłem z chmielem, za wysoka goryczka.

  Pamiętam w moją pierwszą warkę z zacieraniem i też miałem podobny problem. Przy niewiedzy na nemat wysładzania i zbitym aerometrem skalowanym potem na szybko obciążnikami wędkarskimi wyszła mi powalająca wydajność 12l zamiast 20l Piwo nachmielone jak przy 20 l miało tak powalającą goryczkę, że nie mogłem go pić. Ale do czasu. 2 miesiące leżakowania i było pyszne.
 3. MichN

  Wybór butli co2 do kegeratora

  Na trochę wystarczy, ale nie na długo. Polecam znaleźć w swoim mieście jakiś punkt z gazami technicznymi i wziąć butlę 8kg. Pewnie będzie taniej i łatwiej o późniejszą wymianę. Dajesz pustą butlę i bierzesz pełną.
 4. MichN

  etykiety piw domowych - uzupełniamy galerię

  Wrzucam trzy etykiety. Robię czasem mniejsze wersje ze względu na oszczędność kolorów w drukarce W piwowarstwie od początki nużyło mnie mycie butelek i w tym miesiącu nakupowałem kegów, więc chyba będę robił uboższe etykiety, ale to czas pokaże.
 5. Browar Domowy u Niecia
 6. Zrobiłem na nich trzy pszenice, jedną ciemną. Nie zauważyłem, żeby wędrowały do góry poza fermentor. Pianka drożdżowa była max na 3cm. Natomiast to co rzuciło mi się w oczy to wyjątkowo płytka fermentacja. Dwie pszenice (12blg) standardowo zacierane spadły tylko do 5blg. Przy ostatniej się wkurzyłem i zacierałem w dużej ilości wody + super długa przerwa maltozowa i osiągnąłem wynik 3,8blg. Jeśli chodzi o aromaty i smak - wszystko na miejscu. Nie chcę jakoś za bardzo wychwalać moejgo wyrobu, ale było to najlepsze pszeniczne jakie piłem w życiu
 7. MichN

  Przepis na Cydra

  Przymierzam się do cydru z jabłek z mojego ogrodu, ale jedna sprawa mnie zastanawia. Co z sterylnością jabłek? Czy po wyciśnięciu soku nie powinno się ich zagotować? Myślałem też np. o podgrzeniu do 70 stopni. Na pewno zredukowałoby to szansę na infekcję, a przecież w jabłkach jest dużo bakterii i dzikich drożdży. Szególnie w takich z eko-uprawy domowej
 8. MichN

  Czas aktywności OXI

  Cześć, po pierwsze witam wszystkich na forum Podpinając się pod temat mam pytanie do kogoś z doświadczeniem chemicznym, czy roztwór OXI można przelać do pojemnika np. po płynie do mycia szyb i spryskiwać fermentor? Czy OXI nie straci wtedy właściwości dezynfekujących? Czy kilkusekundowy kontakt powierzchni z OXI pozwoli zdezynfekować powierzchnię?
×