Jump to content

Igor Siemieniuk

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

About Igor Siemieniuk

 • Birthday 11/25/1977

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Kresowy
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  60
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Igor

Recent Profile Visitors

273 profile views
 1. Solo fizycznie się da - siatka jest zbyt giętka. Stosowałem jako dodatkowe w kilku warkach kładąc je na to oryginalne sito w koszu zaciernym. Niestety wymagało to zmiany ustawień śrutownika bo się zatykała filtracja. Walczyłem z tym trochę ale w końcu się wycofałem. Reasumując: mam hopspider oraz sito od Lewatywy ale przestałem obydwu używać bo dobrze się sprawdziło fałszywe dno kupione na Ali (pisałem o tym wcześniej)
 2. Nie przejmuj się - ten błąd popełnił chyba każdy i to pewnie więcej niż raz Witaj na pokładzie - na pewno będziesz miał teraz mnóstwo radości i zabawy z warzenia!
 3. Odgrzeję temat. W jakiej temperaturze fermentujesz ciśnieniowo?
 4. Temat Camlock'ów i fałszywego dna wiele razy przewijał się w tym wątku. Przeróbki zrobiłem bazując na materiałach z kanału David'a Heath'a: camlock i fałszywe dno a pisał o tym m.in. @nike21 Wszystkie elementy zamawiałem na Ali - linki poniżej: https://www.aliexpress.com/item/32948208246.html https://www.aliexpress.com/item/32671509955.html https://www.aliexpress.com/item/32671733043.html https://www.aliexpress.com/item/32976204881.html https://www.aliexpress.com/item/32950864591.html https://www.aliexpress.com/item/32973873134.html
 5. Dzięki pomocy @nike21 udało mi się pomyślnie zrobić upgrade mojego sprzętu: zamontowałem cam lock'i a do środka trafiło fałszywe dno. Było trochę zabawy z montażem, ale się udało [emoji4] Camlocki działają i rzeczywiście mocno ułatwiają użytkowanie. Natomiast to fałszywe dno pozwoliło mi wyeliminować hopspiderda. Chmiele sypię prosto do gara i dzięki temu mają lepszy kontakt z brzeczką. A przy tym nic się nie zapycha i chmieliny bardzo ładnie zostają na tym sicie. Jedyny mały minus to taki, że musiałem zrezygnować z takiego małego uchwytu wkręcanego w środek sita bo kolidował z koszem zaciernym i przez to wyjmowanie sita jest lekko upierdliwe. Podsumowując: polecam obydwa ulepszenia! [emoji4]
 6. Zgadzam się - to świetny patent! Mam bardzo podobne rozwiązanie tylko z metalowym kegiem i innym producentem schładzarki. Sprawdza się rewelacyjnie.
 7. Ładny wynik ale to wszystko wymaga tak dużo pracy i zachodu, że mam wątpliwości, czy to jest tego warte i czy nie pójść łatwiejszą drogą czyli zatrzeć raz a "brakującą" gęstość uzupełnić jakimś gotowym ekstraktem słodowym. Co o tym sądzicie?
 8. Podepnę się z pytaniem o nagazowanie Guiness'a, które zadałem też w innym wątku. Mam instalację: keg, standardowy kran do wyszynku oraz butlę z mieszanką azot+CO2. Niestety przy standardowym kranie nie jestem w stanie uzyskać takiej piany i takiego nagazowania jak oryginalny Guiness. Podobno do wyszynku Guiness'a używany jest jakiś inny, dedykowany kran, który przy wyszynku powoduje większe napowietrzenie piwa. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w temacie?
 9. Podepnę się z pytaniem o pianę w Guiness'ie. Mam instalację: keg, standardowy kran do wyszynku oraz butlę z mieszanką azot+CO2. Niestety przy standardowym kranie nie jestem w stanie uzyskać takiej piany i takiego nagazowania jak oryginalny Guiness. Podobno do wyszynku Guiness'a używany jest jakiś inny, dedykowany kran, który przy wyszynku powoduje większe napowietrzenie piwa. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w temacie?
 10. Dzięki wielkie ale skorzystałem jednak z sugestii @leonzn - nowa rurka już w drodze. Wolę mieć cały zestaw z oryginalnymi elementami.
 11. No i niestety nadszedł ten moment, którego się obawiałem od pierwszego dnia używania GF: zgubiłem jeden z licznych elementów z zestawu GF a konkretnie Top Overflow Pipe. 😟 Zrobiłem na szybko prowizorkę z rurki igelitowej ale ciekaw jestem, czy ktoś z Was miał podobnego pecha? Czy wykonywaliście zamienniki zagubionych elementów? Ktoś ma jakiś inny pomysł niż kupno nowej rurki ze sklepu z załączonego linka (w TB niedostępna)?
 12. hmmm... Tak z ciekawości: po co te 30 min w 50C?
 13. A w jaki sposób mierzycie wielkość szczeliny? Próbowałem suwmiarką ale nie bardzo jest jak podejść...
 14. Też warzyłem. Niestety aplikacja straciła synchronizację z kontrolerem. Na szczęście udało się przesłać całą recepturę do sterownika i cały proces wystartował, ale apka cały czas była w stanie oczekiwania na start od kontrolera. I żadne zabiegi nie pomogły... Na ten moment aplikację na ios oceniam jako niezdatną do użytku :(
 15. Czy to znaczy, że przemieszczasz się z pełnym sprzętem z kuchni na balkon? Mam kuchnię z salonem i szukam najlepszej opcji, żeby nie smrodzić/pachnić w całym domu
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.