Skocz do zawartości

rasuh

Members
 • Zawartość

  154
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BROWAR POZIOMY
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  43
 • Miasto
  Białystok

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Ostatnie wizyty

225 wyświetleń profilu
 1. rasuh

  rasuh

 2. rasuh

  [ kupię ] Wąż silikonowy

  A faktycznie chyba nie ma takich
 3. rasuh

  [ kupię ] Wąż silikonowy

  Ja ostatnio kupowałem wąż silikonowy w destylandii. Sprzedają na metry: http://destylandia.pl/index.php?id_category=116&controller=category
 4. rasuh

  Black Friday

  W tej chwili na stronie https://www.dziendarmowejdostawy.pl/shops/category/hobby jest wymieniony sklep: http://piwoszarnia.pl/ . W tamtym roku brały też udział http://www.malinowynos.pl/ i http://www.homebeer.pl/ .
 5. rasuh

  Zbiorowy zakup "Browar Bavaria"

  Na stronie: http://zmeevar.ru/pivovarnja-bavarija-vopros-otvet są umieszczone pytania i odpowiedzi dotyczące tych kociołków. Dosyć ciekawe informacje można tam znaleźć. Podana jest np. ilość piwa jaką można uzyskać na danym kociołku i maksymalna zalecana wielkość zasypu i tak: Bavaria 30l - 10-12 litrów piwa, a zasyp to 2,5 kg słodów, Bavaria 50l - 25 litrów piwa, a zasyp to 7 kg słodów Bavaria 70l - 45-50 litrów piwa, a zasyp to 11 kg słodów. Warto rozważyć jakie kto robi czy planuje robić warki i wybrać odpowiednią wielkość kociołka.
 6. rasuh

  Przechmielone piwo - pomocy

  Miroon86 jedyne co da jakiś efekt to rozcieńczenie brzeczki ale nie wodą tylko musiałbyś zatrzeć kolejną brzeczkę bardzo mało chmieloną i potem ją zmieszać z tą mocno goryczkową. Potrzebujesz do tego dodatkowego fermentora/fermentorów. Ja kiedyś pomyliłem się przy robieniu pierwszego swojego piwa IPA i dałem chmielu podwójne ilości i w podobny sposób ratowałem piwo, tyle że ja mocno ryzykowałem infekcją bo zatarłem nową brzeczkę i w ogóle jej nie chmieliłem (tego nie polecam, chociaż mi się udało i piwo po paru miesiącach było całkiem dobre z solidną goryczką ale nie piołunową).
 7. rasuh

  Miód niedofermentował

  Właśnie zależy dużo jakie drożdże były dane, w samym miodzie brakuje składników odżywczych dla drożdży, i daje się więcej pożywki niż zwykle przy robieniu np. wina. U mnie bardzo często przy zastosowaniu Bayanusów, kiedy fermentacja staje albo zwalnia dosypuję trochę pożywki. Po dodaniu pożywki znowu zaczynają szamać. Jeżeli dodanie samej pożywki nie pomaga warto dodać trochę nowych drożdży a najlepiej gęstwę, można zrobić też starter.
 8. rasuh

  Miód niedofermentował

  Dosyp pożywki do drożdży i porządnie zamieszaj. Powinny znowu ruszyć.
 9. rasuh

  Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2015 roku

  Aktualizacja od kwietnia: IRA - 41L APA - 41,5L KOLSCH - 41L AIPA - 38,5L EPA - 40,5L IRA - 41,5L Extra Milk Stout - 42,5L Amber Ale - 42,5L APA - 40,5L Double Robust Porter - 40,5L Altbier - 41L RIS - 28L Razem: 479 L W sumie: 13207 litrów
 10. rasuh

  Rodzaj butelek a kapslownica

  Kapslownica to według mnie jedna z ważniejszych narzędzi w browarze domowym, nie warto oszczędzać. Bierz stołową - są droższe od ręcznych ale dłużej bez uszczerbku się je użytkuje, kapslują lepiej, bo każdą butelkę do piwa bez różnicy jaką ma szyjkę. Ja używam takiej http://allegro.pl/profesjonalna-kapslownica-stolowa-ornelia-wloska-i5147901321.htmlod 2 lat i nic złego się nie dzieje. Jest to jedna z najtańszych stołowych kapslownic.
 11. rasuh

  program BeerSmith - pomoc dla użytkowników

  Może ktoś ma wprowadzone w BeerSmith słody słodowni Bruntal, bądź posiada specyfikacje tych słodów?
 12. rasuh

  program BeerSmith - pomoc dla użytkowników

  Witam, niedawno zacząłem używać beersmith wersja 2.2.12 Które spolszczenie jest najlepsze do tej wersji programu. Z tego co poszukałem to chyba najnowsze jest "Polskie Tłumaczenie do BS2 - poprawione 2.1" zrobione przez Łukasz. Jak prawidłowo zainstalować te tłumaczenie? Czy wystarczy rozpakować i przegrać ostatni plik rar do głównego folderu, gdzie jest zainstalowany program? Czy też trzeba po kolei instalować od najstarszej wersji spolszczenia do najnowszej?
 13. rasuh

  Sklep homebeer.pl

  Sklep jest dobry, towary jak u mnie do tej pory zakupione były świeże, np. drożdże zawsze z długim terminem dostawałem co najmniej rok od zakupu. Chmiele faktycznie mogliby pakować próżniowo, ale w zapachu też zawsze dobre były jak brałem, siana nie było. Zdarza im się szczególnie przy dużym zamówieniu coś nie włożyć do paczki, ale kontakt jest bardzo dobry i nie robią problemu z dosłaniem tego co brakuje, a i jakiś dodatek wrzucą. Ostatnio brałem dużo słodów u nich i brakowało jakiś słodów to po dwóch dniach dosłali, i dorzucili mi 100 gram szyszki lubelskiego.
 14. rasuh

  Dzień darmowej dostawy 2015

  Ja już trochę wykupiłem, lubię robić zakupy w homebeer, tym bardziej że mam u nich 5% zniżki.
 15. rasuh

  Dzień darmowej dostawy 2015

  Bierze udział jeszcze http://www.bottlabel.com/pl/. Dziś po założeniu konta na paypal zakupiłem beersmith'a za jedyne 19,95 USD.
×