Skocz do zawartości

pelot

Members
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O pelot

 • Urodziny 31.07.1985

Piwowarstwo

 • Miasto
  Brwinów
 1. pelot

  co wyjdzie z takiego zasypu

  Problem w tym, że ja lubię pszeniczne i jak wyjdzie coś pochodnego, to będę się cieszył brzeczka już się chłodzi i zrobiłem pomiar wyszło 14blg, przed zadaniem drozdzy chyba trochę rożciencze do ok.12.
 2. pelot

  co wyjdzie z takiego zasypu

  wrzuciłem wszystko go gara i warzę zadam gęstwę wb06 zobaczę co wyjdzie
 3. pelot

  co wyjdzie z takiego zasypu

  Chmielenie chciałem tylko na aromat zrobić mam marynkę albo lubelski
 4. Mam takie pozostałę słody: pale ale 2kg pilznenski 1kg pszeniczny 1kg bursztynowy 0,5kg I mamgęstwe po Wb-06 albo s-33 Wyjdzie mi coś z takiego zasypu??
 5. pelot

  coś a'la Vilniaus alus

  Wiki jest moją ulubioną startową, i przekopałem wszystkie receptury. Ba, nawet warzyłem Hefe z nich. A napisałem dlatego, bo vilniaus jest zupełnie inne od wszystkich pszeniczniaków.
 6. pelot

  coś a'la Vilniaus alus

  Czy ktoś z Was może próbował uwarzyć coś w podobnym stylu? Piłem kilkukrotnie pszeniczne od nich nalewane do pet-ów i za każdym razem zwala mnie z nóg Może ma ktoś jakąś sprawdzoną recepturę ?
 7. pelot

  Mało ekstraktu

  Rurka aż gorąca od bulgotania , sprawdziłem wczoraj , i od poniedziałku zeszło już do 6lg, możliwe że tak szybko? Dodałem wczoraj syrop cukrowy z 1kg. I wszystko dalej sobie bulka. dzisiaj sprawdzałem, blg skoczyło do 11-12 Coś z tego wyjdzie
 8. pelot

  Mało ekstraktu

  To może w ogóle odpuscic dodawanie cukru, i zostawic reszte naturze?
 9. pelot

  Mało ekstraktu

  EDIT< a może lepsza dla piwa była by glukoza?
 10. pelot

  Mało ekstraktu

  Ok, tylko teraz pytanie, jakie będzie znaczenie, czy dodam już podczas fermentacji, czy przed ?
 11. Warzyłem dzisiaj belga z tej receptury http://www.wiki.piwo.org/Belgian_Tripel,_Szymon_Kierszniowski_%28sziszi%29 Nie udało się utrzymac idealnej proporcji, bo zabrakło słodu pilzneńskiego. Dodatkowo jeszcze nie doszedłem do wprawy i nie mam dobrej wydajności Wyszło mi brzeczki nastawnej ok. 17l. i blg 15. i teraz się zastanawiam, czy ten kilogram cukru co jest podany w recepturze, znacząco podniesie ekstrakt? Czy może lepiej będzie dodac go przed zadaniem drożdzy, zebym mógł byc pewny stężenia ekstraktu?
 12. pelot

  Warzenie Witbier'a

  Dobra, grzeje gar najwyżej będę od cholery czasu w plecy
 13. pelot

  Warzenie Witbier'a

  w smaku jest właśnie chyba lekko kwaśna, tak mi się wydaje , rano jak wychodziłem do pracy, to jeszcze widziałem gar stał w kuchni to był przejrzysty płyn. A piana jest taka gęsta.
 14. pelot

  Warzenie Witbier'a

  Pomocy, wczoraj zrobiłem brzeczkę, ale nie zdążyłem jej nachmielić. Chciałem to dzisiaj zrobić, ale teraz na wierzchu pojawiła się taka gęsta pian. I mam chyba wrażenie, tak jakby się zrobiła inna w smaku. Czy brzeczka mogła się zkwasić ? Czy taka piana jest czymś normalnym?
 15. pelot

  Warzenie Witbier'a

  A powinienem ??
×