Skocz do zawartości

mad jaro

Members
 • Zawartość

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. mad jaro

  Taboret gazowy + butla turystyczna 4kg = małe ciśnienie

  Reduktor jest z dużej butli, nakrecam na niego redukcje do malej butli i podlaczam. Wiem, że kuchenka turystyczna która się nakręca na butle ma taka podkładkę z mikro dziurka ograniczającą ciśnienie, ale sama butla nic niema
 2. Hej, mam taki oto problem, posiadając taboret gazowy podłączony do butli turystycznej, oczywiście z reduktorem przez przekjsciowke z dużej do małej butli nie mogę uzyskać pełnego ciśnienia na taborecie. Co za tym idzie większego płomienia i mocy. Dodam, ze km na dużej butli jest ok. Czy w butlach turystycznych jest jakieś ograniczenie ciśnienia? Może reduktor musi być inny?
 3. mad jaro

  Mieszadło ręczne nierdzewne - ktoś chętny ?

  Pytam orientacyjnie, jak zrobię wrzucę wam zdjęcie i ocenicie czy warto. Będzie podobne do tego co podrzucił Jejski, z tym, że wycięte z jednego kawałka blachy 3mm. Cena też nie jest sztywna.
 4. Przymierzam się do zrobienia mieszadła ręcznego coś na styl tych plastikowych z brewkitów czyli łopatka z dziurkami do kega 50L długość około 70cm. Całość wykonana ze stali nierdzewnej 3mm. Jakby był ktoś zainteresowany kupnem takiego mieszadła to proszę o info. Cena w granicach 90zł
 5. mad jaro

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  S-04 to dobre drożdże, tak jak już pisałem wcześniej, miodowe na nich wyszło mi pierwsza klasa, ale nie wiem czy klarowanie to nie zasługa dodanego miodu. Po burzliwej spory osad był około 1cm, a warka czyściutka. Natomiast w PPA, jest bardzo mętnie i po otwarciu mówię, zapach taki hmmm trochę jakby siarkowodoru. Dodam, że w trakcie burzliwiej była spora piana, natomiast na cichej ju spokojnie, żadnego niepokojącego zakażenie nie było widać.
 6. mad jaro

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Czy t infekcja czy problemy z klarowaniem ? Ostatnio uwarzyłem coś na wzór POLISH PALE ALE. Fermentowałem na S-04, po tygodniu na burzliwiej miałem BLG ok 4-5, zlałem na cichą (kolejne 10 dni) i miałem BLG 2-3, ale strasznie mętne było to piwo....postanowiłem jednak zabutelkować. Do refermentacji użyłem 4g cukru trzcinowego na /0.5l cośmnie jeszcze podkusiło i postanowiłem spróbować dodać zamiast cukru około 5ml miodu gryczanego do kilku butelek. Do czego zmierzam, po 2 tygodniach nagazowywania, butelki z tym miodem są w pełni klarowene, a pozostałe mętne jak mleko. W smaku i zapachu również te z miodem są o niebo lepsze !! W tych mętnych ewidentnie czuć drożdżami lub czymś podobnym i są lekko jak gdyby kwaskowe ? Dodam, że poprzednie moje piwko było miodowe i wyklarowali się na cichej w 100%. Jak to jest u Was ? Normalnie się Wam klarują te piwka ? Czy to u mnie to jakaś infekcja ? Wiem, że miód ma właściwości klarujące, ale żeby dawać miod do każdego piwa aby je wyklarować?
 7. mad jaro

  Czy będą z tego granaty?

  Spoko, tylko dlaczego piszecie że po 3 dniach jest już zazwyczaj nagazowane. Ja mogę poczekać i miesiąc tylko nie chce żeby butelki strzelily Wyciapciane z NexusHD2
 8. mad jaro

  Czy będą z tego granaty?

  Otworzyłem to z glukozą dziś...psykło trochę więcej. Po wlaniu do szklanki piany brak, ale są widoczne pęcherzyki CO2 na szklance i odrywające się ku górze. W smaku minimalnie czuć gaz. Czyli co 5g glukozy i 5dni refermentacji nie dało jeszcze na tyle dwutlenku, żeby nagazować piwo ?
 9. mad jaro

  Czy będą z tego granaty?

  Tak, słodycz czuć. Poczekam jeszcze parę dni i zobaczymy czy mocniej się nagazuje. Te z glukozą jeszcze nie otwierałem, tylko te z cukrem sprawdziłem.
 10. mad jaro

  Czy będą z tego granaty?

  No minimalnie czuć, ale piany zero. Wydaje mi się, że czuć tak samo jak przed butelkowaniem. Po cichej było jakby lekko czuć gaz.
 11. mad jaro

  Czy będą z tego granaty?

  Obrazowo to poszła cała nakrętka po wódce. Bo glukozy dawałem nie całą właśnie taką nakrętkę.
 12. mad jaro

  Czy będą z tego granaty?

  Dziś otworzona druga butelka, zero nagazowania tylko lekkie psyk...w piwie nie czuć nic. Nie wiem czy to jakiś feler czy co
 13. mad jaro

  Czy będą z tego granaty?

  Sprawdziłem przed chwilą i prawie zero nagazowania. Lekko tylko sykło przy otwarciu ale w piwie nie czuć gazu. Może za mocny roztwór zrobiłem do dezynfekcji butelek i padły drożdże? Bo nie plukalem już woda po piro. Dałem jakąś łyżeczkę na 400ml i tym plukalem butelki...hmmm Wyciapciane z NexusHD2
 14. mad jaro

  Czy będą z tego granaty?

  W takim razie jutro skontroluje i dam znać.
 15. mad jaro

  Czy będą z tego granaty?

  Piwko aktualnie jest w piwnicy jakieś 15-17'C. Odczekam z 5 dni i spróbuje otworzyć jedną butelkę sprawdzę nagazowanie i ewentualnie będę upuszczał z reszty.
×