Jump to content

aswert

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

 1. oj, modelarstwo sie odzywa, oczywiście areometr:smilies: 25 °C brzeczka miała. Zobacze co dzis jest jak wróce z pracy.
 2. 200g glukozy dałem na początku podczas mieszania składników, w trakcie nic nie dodawałem, absolutnie. 7°Blg miałem tuż przed dodaniem drożdzy i zamknięciem pojemnika. Mierzyłem aerografem-zanurzył się w rurce do wartości 7.
 3. dodałem ok 200gr glukozy na 17l, nic sie nie dzieje bo nie bulga przez rurke, ale ok czekam;) cieżkie to hobby Panowie;)
 4. 10 godzin od dołożenia drożdzy i jak dla mnie nic sie nie dzieje. temp. 19°C, troche mnie to martwi
 5. 19st to nie za nisko na fermentacje?Zacznie się w ogóle? Jaki jest przedział temp. fermentacji 16-19? dobra: zrobiłem, dodałem mniej wiecej tyle glukozy co pisałeś wyżej, wyszło mi ok 7°Blg, chyba mało:/ ale najwyżej będzie słabsze, wole słabsze;)
 6. chyba zmniejsze ilość wody bo tą glukoze już mam, wiec szkoda;) mam tylko jedno pytanie, ile mam tej glukozy dodac? pol kilo na te 17l?
 7. Lager był na cukrze, w poczekalni jest stout i ma być na glukozie z dodatkiem cuktu trzcinowego (opcja), może trzecie będzie na słodzie;) Preferuje jednak piwa jasne, więc co mógłby Szef poradzić do trzeciego warzenia, jakieś jasne proste, łatwe;)?
 8. fermentacja była w temp 25-26st co w takim razie robic?Pić,czy leżakować w piwnicy 17st, w pokoju 18st czy za oknem?
 9. hej miesiąc temu zabutelkowałem lagera z brewkitu od Coopersa. dziś-piwo jest lekko gazowane, ma lekka pianke i przyjemny smak, ale jedno z otworzonych dwuch miało lekko owocowy, jabłkowy, smak. Dziwi was to? Chcę poleżakować piwo jeszcze miesiąc w piwnicy o temp ok 17st. Czy to nie za dużo? Jako alternatywe mam wystawienie warki za okno. Jak pomożecie? No i tem jabłkowy posmak/zapach... pozdrawiam to moj 1wszy post (DZIĘKUJĘ)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.