Jump to content

bielok

Members
 • Content Count

  3066
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

bielok last won the day on January 2

bielok had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Niezalezny browar domowy Pod baranem
 • Rok założenia
  2008
 • Liczba warek
  128
 • Miasto
  Bielsko-Biała

Kontakt

 • Imię
  Grzegorz
 • Komunikator
  48498
 • Skype
  bieloczysko

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć. Trzeba to dopowiedzieć: mieszasz z wodą pół na pół, wagowo nie objętościowo.
 2. Cześć. Ile mango na ile l? Piszesz o wiezenie czy jakiejś inne odmianie pszenicy?
 3. Cześć. To była gotowa mieszanka, więc nie powiem ci ile procentowo było w niej pieprzu/kolendry. Jeśli chodzi o chmiel to testowaliśmy goryczkę na bieżąco. Chmiel zebrany nad rzeka Brennica w Brennej No i liczymy na piwo w stylu "eurolager"
 4. Warka #137 Chmielowo i pierznie Zasyp: 9000g - ale 2000g - płatki owsiane 2000g - płatki orkiszowe Chmielenie: 50g - Hallertauer 40 - dziki chmiel dodatki: 20g - pieprz kolorowy 70g - pieprz czarny Zacieranie w 30l wody, płatki wcześniej lekko ześrutowane i zalane 10l wrzątku: 52°C - 10' sam słód 62-64°C - 40' całość zasypu 70-72°C - 40' 78°C - wygrzew, przelanie zacieru do kadzi filtracyjnej, 15' na ułożenie i wysładzanie do objętości 72l, z użyciem 50l wody do wysładzania. Brzeczka
 5. Cześć. Dziękuję, już się dobiłem do urządzenia
 6. Cześć. Jak masz możliwość, to przenieś. Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 7. Cześć. Jest też opcja szybkiego chłodzenia do 80°C za pomocą wody a później na taras do dalszego chłodzenia w zamkniętym fermentorze.
 8. Cześć. Z tym że trzeba dodać ze jest to optymalne rozwiązanie. O ile podniesienie do wyższej temperatury zapewne nie stworzy problemu i dobrze jest to zrobić aby drożdże dojadły cukry, to wychładzanie piwa traktował bym jako opcję której używasz jeśli masz do tego warunki i nie jest niezbędna.
 9. Cześć. Mam Ispindla którego właściwie nigdy nie używałem. Dwa lata temu gdy go kupiłem, pamiętam że udało mi się go podłączyć pod brewpilles i na tym się skończyło moje używanie tego sprzętu. Niedawno przypadkiem znalazłem ten sprzęt i postanowiłem sprawdzić czy działa. Niestety mam problem bo ispindel nie zgłasza swojej sieci i nie mam się jak do niego zalogować. Jest jakiś sposób na przywrócenie mu ustawień fabrycznych?
 10. Cwześć. Jest pewnie 1000 sposobów wlewania wody do wysładzania do kadzi filtracyjnej, deszczownice, kula cip jak w temacie, wlewania na talerzyk, koryto Granta używane choćby w browarze w Cieszynie, i inne nawet nie przychodzące mi do głowy. Pewnie każda z nich powoduje jakieś napowietrzanie.
 11. Cześć. To ze woda do wysładzania znajdzie się tam gdzie jest jej miejsce
 12. Cześć. Możliwe ze główna cześć fermentacji się zakończyła. Odczyt który podajesz już jest po korekcie na alkohol?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.