Skocz do zawartości

JanuszMiliard

Members
  • Zawartość

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Tak, tak, dobrze przeczytałem. Tu potwierdzenie, nowa wersja saszetki z informacją o 10/15L: i wersja stara, z 20-30L: Dobra informacja jest taka, że fermentacja ruszyła dziś rano, czyli po jakiś 12 godzinach od zadania drożdży. Tak więc już na pewno nic z piwem nie bedę robił, niech fermentuje tak jak jest
  2. Ok, dzieki za odpowiedź! bo troche się przestraszyłem tymi 4-5 saszetkami
  3. koło 10-12°C, zdaje sobie sprawę, że to dodatkowo wpływa negatywnie na sytuacje. Powinny być trzy saszetki? Na najbliższe 24h mam możliwość przestawić w cieplejsze miejsce, tylko nie wiem czy powinienem? Edit: znalazłem informacje odnoście W-34/70, że: "Zwiększenie dawki przy zadawaniu w temp. poniżej 12°C do 200g/hl aż do 300g/hl w temp. 9°C" czyli w tej sytuacji powinienem był zadać łącznie 4-5 saszetek suchych drożdży?
  4. Taka sytuacja: dziś uwarzyłem swojego pierwszego lagera. Niestety z przyzwyczajenia, zakupiłem tylko jedną saszetkę suchych drożdży (saflager W-34/70). Już po wszytskim, także po zadaniu drożdży, zorientowałem się, że wg. producenta nalezy użyć jednej saszetki na 10-15L piwa. Mi wyszło 27L, więc eweidentnie powieniem dać dwie. Czy jest sens dodawać jutro kolejną saszetkę? Najwcześniej będę mógł to zrobić po pracy, tj. jakieś 24 godziny od zadania pierwszej porcji drożdży. Co ewentualnie moge innego zrobić, jakie konsekwencje może miec ta sytuacja?
×