Jump to content

msto

Members
 • Content Count

  99
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

msto last won the day on January 26

msto had the most liked content!

1 Follower

About msto

 • Birthday August 9

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Sto Piw
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  61
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Marcin
 • Strona www
  https://www.facebook.com/browarstopiw

Recent Profile Visitors

1066 profile views
 1. https://www.wiki.piwo.org/Kategoria:Surowce_niesłodowane
 2. Najlepiej czyste lactobacillus plantarum, np Sanprobi IBS lub Swanson L.Plantarum
 3. Można wkleić ze schowka (ctrl-v) lub dodać plik - prawy dolny róg "Wstaw inne media"
 4. Jak nachmielisz bez przelewania to taka gęstwa nie bardzo nada się do kolejnego piwa. Poczekaj aż fermentacja się zakończy i zdekantuj do innego wiadra. Będziesz miał czystą gęstwę do zebrania i piwo bez piany do nachmielenia. Nie ma tutaj drogi na skróty.
 5. msto

  Co wybrać

  Przy zacieraniu to może być mało, zwłaszcza przy większych balingach. Ja robiłem w nim warki 20l. Jak to sie ma do brewkitu to nie wiem bo nigdy nie robiłem. Przemyśl i napisz mi wiadomość jakbys sie zdecydował.
 6. msto

  Co wybrać

  Skąd jesteś? Tak się składa, że mam do sprzedania garnek emalię 30l, dwie grzałki nurkowe (1400W i 2000W) i chłodnicę z rurki karbowanej. 150zł za wszystko, oczywiście używane, ale sprawne a garnek bez odprysków.
 7. Na wiki masz arykuł o starterach, jest też o temperaturze https://www.wiki.piwo.org/Przygotowanie_starterów_drożdżowych
 8. W temperaturze fermentacji kluczowy jest właśnie początek fermentacji od momentu zadania drożdży. Staraj się dodawać drożdże w dolnych granicach temperatur optymalnych dla pracy danego szczepu. Poczytaj też tutaj: https://www.wiki.piwo.org/Fermentacja_brzeczki#Temperatura_zadania_dro.C5.BCd.C5.BCy_i_fermentacji
 9. Jeśli zadałeś je w wysokiej temperaturze (20 i więcej) to mogły szybko wystartować. Nie zmienia to jednak faktu, że większość drożdży zdążyła się "utopić" i zdrowych było duuużo za mało.
 10. @goldi_WRO Poczytaj tutaj o rehydratacji, polecam głównie punkt 4 w uwagach - wszystko ci się wyjaśni 😉 http://blog.homebrewing.pl/rehydratacja-suchych-drozdzy-piwowarskich/
 11. Butla z gazem może być poza kegeratorem ale musisz wtedy doprowadzić przewód do wnętrza a to potencjalne miejsce nieszczelności. Jeśli keg będzie w kegeratorze to wg mnie nie ma potrzeby chłodzenia przewodu. Polecam zapoznać się z poniższym tematem a zwłasza o wysyceniu w kegu i wyszynku:
 12. https://www.wiki.piwo.org/Zbieranie_i_ponowne_użycie_gęstwy_drożdżowej
 13. Jak zbierzesz przed lagerowaniem to przy rozlewnie nie będzie już świeża Wydaje mi się, że możesz dać jakiekolwiek drożdze, nie powinny wnieść nic złego. Ale mogę się mylić, może ktoś mądrzejszy w temacie się wypowie. Ewentualnie drożdze Fermentis F2, ja je stosowałem przy porterze 26blg i byłem zadowolony.
 14. No to masz idealne warynki, nie jeden pozazdrości. To kwestia nazewnictwa, ale generalnie tak, ma być bez drożdży. Jakiś cukier na refermentację i w butelki. Ewentualnie możesz dodać łyżkę świeżej gęstwy, żeby szybciej ruszyło.
 15. Czekać. Jak masz możliwość to za dwa tygodnie podnieś temp do 15C na 2-3 dni, potem zdekantuj do innego fermentora i lageruj w jak najniższej temp (najlepiej ok 4C) przez 2, 3 tygodnie.
×
×
 • Create New...