Jump to content

aniolhc

Members
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by aniolhc

 1. aniolhc

  aniolhc

 2. Witam, Rozmontowałem ostatnio stary piec gazowy. W środku znalazłem wymiennik ciepła i chłodnicę. Czy ten sprzęt mogę do czegoś wykorzystać czy się nie nadaje, jeżeli jest po starym piecu? W załączniku zdjęcia
 3. Powracam do tego tematu i zapytam czy można użyć kaszy jęczmiennej zamiast płatków jęczmiennych przy produkcji wita?
 4. A nie można najzwyczajniej domontować 3/4 haczyków i zawiesić sitka na krawędziach fermentatora? Haczyki dobrać tak by sitko wisiało 5cm nad otworem i pomału przelewać schłodzoną brzeczkę do fermentatora.
 5. Na blogu też jest napisane, że ziarno rozdrobnić. Nie mam śrutownika i za bardzo pomysłu jak tego dokonać w domowych warunkach. Wałkiem do ciasta ?
 6. A czy dodając pszenice zamiast płatków pszenicznych trzeba ją jakoś uprzednio przygotować? Czy dodajemy ze wszystkim od razu do gara? Właśnie mi fermentuje wit ale chce zebrać gęstwę i na niej zrobić white ipa na amerykańskim chmielu. I do tego piwa mam zamiar skorzystać z świeżych owoców a nie suszonych skórek. Co do kormorana to on ma chyba więcej ibu niż te 20 jakie zakładasz.
 7. Bardzo fajna kontr etykieta. Na jakim papierze w ogóle drukujecie etykiety?
 8. Kolega przy ostatniej warce słód zamiast do gara rozsypał mi po całej kuchni. Do dzisiaj go jeszcze znajduję gdzie nie gdzie ale piwo wyszło
 9. Co nie zmienia faktu że podobno jest szkodliwy dla zdrowia! Ale co nie jest
 10. Kolega przedstawił mi ciemne oblicze mchu irlandzkiego. http://supernowosci24.pl/rakotworczy-karagen-w-jedzeniu/ co o tym myślicie?
 11. Pierwszy raz mi się zrobiło coś takiego A to potem opadnie? wygotuje się? zniknie?
 12. Właśnie robię kolejne piwo i podczasz warzenia w garze zaczęło pływać mi coś takiego. Zapewne to jakieś białka ale skąd się to wziąło i co z tym zrobić i co to oznacza? Help
 13. Na jakiej zasadzie działają Piwne Depozyty?
 14. Napisz na Facebook do pubu Setka. Może oni Ci wskażą kogoś z śrutownikiem
 15. Jak już jesteśmy w temacie fermentatorów, jakim wiertłem wiercić dziurę na rurkę fermentacyjną i uszczelkę?
 16. Poznań Auchan komorniki zgarnąłem ostatnią 36L za 147zl. Dzieki za cynka
 17. Jackson - spławki działa dobrze bo już (dopiero) czwarte piwo. Surowców było tyle: Słód pilzneński 1,8 kg Słód monachijski 2 kg Słód karmelowy jasny 0,3 kg Słód karmelowy ciemny 0,3 kg Słód barwiący 0,2 kg i jęczmień palony 0,3 kg Laktoza 500 g Może chłopakom się sypnęło więcej bo nie ważyłem tego przed robotą
 18. Cześć, Krążył tu jakiś czas temat o milk staucie ale nie mogę go znaleźć . Piwo zrobione 6.01. Warka 20L, według zestawu miało wyjść 12 blg wyszło 17 blg (nie wiem jak ) Dodatek laktozy 500g podczas chmielenia. 12.01 piana opadła, 7blg. Dzisiaj 16.01. nadal 7blg i nie zanosi się, że spadnie. Przelewam na cichą po powrocie z pracy ale i tak pewnie już nie dofermentuje więc moje pytanie do Was czy można to śmiało butelkować jeśli po cichej nadal będzie 7 blg?
 19. http://tablica.pl/oferta/wezownica-chlodnica-piwo-brzeczka-bimber-ID4BaMW.html#b98a1c0e35 Co myślicie o tym? Chyba warto co nie?
 20. ja piłem rakije robioną na strąkach chleba świętojańskiego i była wyborna
 21. Byłem ostatnio to tylko do wina. Słabo u nich z zaopatrzeniem a i ceny takie że ho ho (fermentator za ok 50zł).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.