Jump to content

chemikmarcin

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

About chemikmarcin

 • Birthday 07/31/1983

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Grudzie
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  48
 • Miasto
  Białystok

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Typowo angielski profil piw produkowanych na tych drożdżach. Zrobiłem proste piwo, 100% słodu pale ale, trochę challengera na goryczkę, objętość ok 4,5 litra. Drożdże zadane w temp. ok 16,5 stopnia C, wizualne objawy fermentacji zaobserwowałem po ok 18 godz. Początkowe trzy dni prowadziłem w temp. ok 17-18 stopni, potem 19-20 do końca. Czas fermentacji 16 dni, bez zlewania na cichą. W jej trakcie piana niska, po zakończeniu piwo klarowne. Odfermentowanie ok 86% (z 11 do ok 1,5 Blg). Po 5 tygodniach od butelkowania aromat dość czysty, estrowy (delikatnie owocowy) o średniej intensywności. Smak
 2. Kalibracja aerometru w domu i oszacowanie niepewności jego wskazań z zastosowaniem kilku własnoręcznie wykonanych roztworów nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. To prawda, co pisał bart3q: z tym, że przygotowując taki roztwór musimy znać niepewność wskazań naszej wagi w zależności od odważanych mas. Zwykle używamy wag kuchennych (lepszych / gorszych) i odważając na tej samej masy rzędu kilku gram i kilku kilogramów nie możemy mieć pewności co do poprawności ich wskazań, szczególnie jeśli chodzi o małe masy. Kolejną sprawą jest pomiar temperatury i poprawność wskazań naszego term
 3. Jestem jak najbardziej chętny - w najbliższym czasie pojawię się w Piwach Świata żeby oficjalnie się zapisać.
 4. POCH ma sklep internetowy - nazwali to System B2B, jest dostępny ze strony głównej - bardzo wygodny. Zamawiałem tam odczynniki, ale przy rejestracji podawałem dane firmowe, nie wiem jak jest na osobę prywatną. Polecam spróbować.
 5. Miedziane wędzone 12 litrów Razem 17 293,5 litra
 6. Jesteśmy już po spotkaniu! Fantastyczna sprawa, mam nadzieję że to był tylko początek naszych zebrań integracyjnych. Dzięki Darek za poprowadzenie kwestii organizacyjnych. Czesław - świetny pokaz i masa przydatnych informacji - dzięki! Pozdrowienia dla wszystkich uczestników!
 7. Fermentuję właśnie pierwszą warkę z tymi drożdżami Tmave 11Blg, temp ok 19 stopni. Start szybki a piana po 12 godz. od zadania taka, że wychodzi przez rurkę - nigdy nie miałem czegoś takiego, ale jakoś sobie radzę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.