Jump to content

Jurgen

Members
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Warszawski Browar Meteor
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  120
 • Miasto
  Warszawa
 1. #108 - Sweet Surrender (Late Hop Rye Orange Imperial Stout) - jak kveiki? Jak zachowały się w takim balingu? Jak wyszło piwo?
 2. Jurgen

  IPA Equinox

  Ja bym wywalił ten bursztynowy a dał np. monachijski albo zmienił na 150g ale co kto lubi.
 3. Super. Jak masz więcej do wrzucaj!
 4. Degustacji nie było, poza herbatą. Po prostu wlałem kożlaka do fermentora z drożdżami belgijskimi (wcześniej nie opuściły one fermentora po poprzedniej fermentacii) i zdałem sobie sprawę co się stało.
 5. Jakbym chciał konkretną odpowiedź to po co miałbym zadawać pytanie? Powtarzam pytanie i doprecyzowuję: Co byście zrobili, żeby uzyskać efekt zamierzony na początku, czyli co byście zrobili, żeby ostatecznie uzyskać koźlaka i quadrupla? Ja kilka pomysłów miałem i ciekaw jestem jakichś propozycji.
 6. Robiłem lagera chmielonego na zimno tylko Cascade i aromat jest bardzo delikatnie cytrusowy ale niestety wyłasi lekkie sianko - oczywiście trzeba brać poprawkę na to, że mamy Sierpnień, więc chmiel został zebrany jakieś 11 miesięcy temu:)
 7. Mam następującą sprawę z życia wziętą i ciekaw jestem pomysłów na jej rozwiązanie:) Mamy koźlaka i qadrupla warzone jednocześnie. Do obu brzeczek zadawana jest gęstwa z innego lżejszego piwa. Ok. 20 minut po pierwszym zadaniu drożdży zorientowałem się, że drożdże belgijskie poszły do: koźlaka:) Mamy więce drożdże lagerowe i brzeczkę z zasypem na quad'a oraz belgi zadane do brzeczki koźlakowej. Co byście zrobili (poza tym, że zadali dolniaki do brzeczki do quad'a i się nie przejmowali - takie rozwiązanie wybrałem ja:))?
 8. ja mam również pytanie: czy jest gdzieś miejsce, by sprawdzić aktualnie zgłoszone konkursy do pucharu. Czy pozostaje pytanie się na forum?
 9. Zgoda, też tak najczęściej robiłem, ale nie w połowie fermentacji tylko właśnie na samym końcu :-) a tutaj mowa o przeniesieniu w taką temperaturę w połowie fermentacji. Myślę, że Brulosophy stwierdził, że po połowie fermentacji w tej temperaturze nie powstaną już żadne nieporządane aromaty
 10. Ciekawe. Sam, czasami robię tak, że po fermentacji w lodówce przenoszę lagera do 18-20 stopni na 2-3 dni.
 11. Nie da się stwierdzić kto zawiódł Ty, czy drożdże, ale jeżeli piwo jest przegazowane, to niestety ale w Twojej gesti jest tak przygotować brzeczkę i tak przeprowadzić fermentację, by uniknąc tej sytuacji.
 12. co do FM 25 to mam dobre wspomnienia ale przy fermentacji w temp nie wyższej niż 20oC podczas pierwszego tygodnia fermentacji. Ważny jest też baling. Im wyższe blg, tym lepiej bardziej dbać o temperaturę bo może się okazać, że wyjdą bardzo mocne fenole, przy wysokim balingu, co ostatecznie da słaby efekt.
 13. może jeszcze być tak, że masz wodę wyjątkowo niesprzyjającą ciemnym slodom. W tedy może wystąpić intensywna kwaśność. Aczkolwiek po spróbowaniu mógł bym stwierdzić czy to zakażenie. Powinien być jakiś zapach octowy albo ogórkowy albo zapach kwasu mlekowego. Jeżeli zapach jest stoutowy to albo to nie infekcja albo jej wczesne stadium i jeszcze się nie rozwinęła porządnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.