Skocz do zawartości

andreas3

Members
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. andreas3

  Cydr z syropu z pigwy

  Właśnie zlałem ten sok z pojemnika. Jest tego 4 litry. O dziwo, Blg zaledwie 13 ma. Wierzyć się nie chce z uwagi na ilość cukru, jaka została użyta a było tego ok 3 kg na 20 kg owoców. Chciałbym to poddać fermentacji, żeby to było lekkie winko z pigwy z bąbelkami. Tak jak cydr. Czyli co? Rozcieńczać? Dosłodzić? Nie chciałbym tego zmarnować bo roboty i materiału sporo.
 2. andreas3

  "Cydr" kartonikowy

  U mnie tęż robi się cydr kartonikowy w sumie ok 27 litrów. Sok z Biedronki po 1.59 zł. oraz drożdże uniwersalne LS2. Po 5 dniach fermentacji Blg spadło niemal do zera. Dosłodziłem to syropem z 3 kg cukru i ruszyło dalej. W smaku kwaskowaty ale smaczny. Za kilka dni butelkowanie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 3. Witajcie. Z racji tego, że moja pigwa w tym roku bardzo obficie obrodziła, dysponuję pewną ilością syropu z pigwy. Otóż, jest to dość gęsty syrop, bardzo słodki, uzyskany z zasypania kawałków owoców cukrem. Prawdopodobnie będę tego miał ok. 3-4 litrów. Chciałbym z tego zrobić coś na zasadzie cydru. Dysponuję balonem 5 litrowym oraz 10 litrowym. Chciałbym poprosić o sugestie, czy syrop ten uzupełnić wodą oraz jaką ilością. zamierzam zastosować drożdże uniwersalne LS2 Biowin. Z góry dziękuję za wszelkie porady.
×