Jump to content

góral123

Members
 • Posts

  72
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Miasto
  Kraków

góral123's Achievements

 1. Mam do Was pytanie czy po zebraniu szyszek mam coś zrobić z rośliną przed zimą? Nie wiem ściąć pędy jakoś zabezpieczyć przed mrozem?
 2. Mam pytanie do kolegów. W tym roku doczekalem się w końcu własnych szyszek. Mam zamiar dorzucić je na cichą fermentację. No wlasnie czy mam szyszke jakość specjalnie zdezynfekować? Nie wiem wypażyć wrzątkiem?.Problemu nie ma przy dorzucaniu jej do kotła, ale na cichą nie zakażę warki?
 3. i ja też chętnie 2 sztuki cascade wezmę.Jesli jeszcze to możliwe proszę o dopisanie mnie do listy.
 4. góral123

  Laska wanilii

  A ja uważam że z wanilią tzeba ostrożnie bo łatwo przedobrzyć a jej intensywność będzie dominująca
 5. Witam Bardzo proszę o informację czy ktoś w Krakowie zamontuję mi kranik i termometr w garku ze stali nierdzewnej?
 6. od wczoraj kręcę na mieszadle bretty o te http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/the-yeast-bay/1703-amalgamation-brett-super-blend-the-yeast-bay.html w sobotę warzenie to jak coś za 5 tygodni służę gęstwą w Krakowie :-)
 7. Jak masz inny zapasowy kranik spróbuj go zamątować. Miałem kiedyś ten sam problem i dopiero wymiana kranika pomogła
 8. Dopisuję jeszcze dla siebie 1x Hallertauer Aroma Granik - Cascade 2szt Swiaderny - 1 opal, 1 szafir, 1 szmaragd biervorkoster - 2szt Cascade, 2szt Magnum szym-on - 2szt. cascade , 2szt magnum keisan - 1szt cascade, 1 szt magnum Manio2-1 Casdade,1Saphir,1Smaragd jabol_01- cascade 2szt spiesz- Cascade 2szt, Perle 2 szt. nikhil - saazer 1, szmaragd 1, target Abelard Park - Cascade 2szt tdzip 2szt. cascade, 2szt. Hallertauer Aroma Gąska Cascade 2 szt. rasuh Cascade 2 szt, 1 Spalter Spalt, 1 Smaragd, 1 Opal, 1 Saazer Pinhead- Magnum 1szt, Cascade 1szt, Smaragd 1szt bartoszMC - cascade 2 szt. golt - Cascade 2 szt.. Motoswinia. Cascade 1szt saphire 1szt Sobolu cascade 4szt Szymcio cascade 1szt perle 1szt Szymon90 - Cascade 2szt bart_lag - Opal, Saphir, Smaragd, Merkur, Magnum, Taurus - każdego po 1 sztuce wiewiur - Cascade 2szt, Northern Brewer+Spalter Select+Saphir+Smaragd - po 1 sztuce 4_life - Cascade 2 sztuki mc007 - Cascade 1 szt. Magnum 1 szt. Smaragd 1 szt. Perle 1 szt. Saazer 1 sz. Mały - Cascade 1 szt. Magnum 1 szt. Northern 1 szt. Target 1szt. zbik - Cascade 2szt. mareceksz - Cascade 1 szt. Magnum 1 szt. Opal 1 szt. arielos - 1 szt. Cascade, 1 szt. Smaragd, 1szt. Hallertauer Aroma Hefeweizen - Cascade 1 szt, Magnum 1 szt, Northern 1 szt, Perle 1 szt ściana - Cascade 2 szt, Magnum 2 szt. brewd - Cascade 1 szt Góral123 -Cascade 2 szt
 9. Ostatnio podczas butelkowania weizena padła mi kapslownica w wyniku czego około 6 litrów piwa trafiło do petów po mineralnej i do piwnicy. Nie dawno spijali to ze mną moi znajomi i z piwem wszystko ok.Dla porównania otworzyłem też jedno zabutelkowane i żadnej różnicy nie wyczułem.
 10. No właśnie może ktoś podjął by się tematu. Myślę że znalazło by się paru chętnych.
 11. Brawo przed dodaniem drożdży 12 blg tylko wydajność mniejsza wyjdzie ok 18 l
 12. Otóżbędzie o ja wczoraj przez moje zmęczenie ominołem proces zacierania po zlaniu do wiadra brzeczka mętna jak zupa grochowa ale grawitacja i temperatura zrobily swoje. Mimo wszystko to będzie mój pierwszy wit którego zleję na cichą :-)
 13. No to i tak się nie zatarły. Ale nie ten temat. Przy warzeniu wszystko jest fajne. Może bym miał inne zdanie jakbym robił warki 80 L. Ale tak to spoko. Najmniej przyjemną sprawą jest mycie butelek. jako produkt niesłodowany nie musiały się zacierać nie zależało mi na tym finalnie gotowałem 25 min dłużej (rozpusciłem płatki w wodach wysłodkowych plus litr wrzątku) . Przez dluższe gotowanie spadła minimalne wydajność ale blg mieści się w stylu :-)
 14. To żeś wymyslił. Nie słyszałem, żeby ktoś dodawał płatki do gotowania. płatki bezpośrednio nie trafiły do gara zalałem je gorąca wodą w innym garnku i zlałem przez sitko do gotujacej się brzeczki:-) impuls chwili zawsze musi być ten pierwszy raz:-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.