Skocz do zawartości

góral123

Members
 • Zawartość

  72
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. góral123

  Chmielnik sezon 2016

  Mam do Was pytanie czy po zebraniu szyszek mam coś zrobić z rośliną przed zimą? Nie wiem ściąć pędy jakoś zabezpieczyć przed mrozem?
 2. góral123

  Chmielnik sezon 2016

  Mam pytanie do kolegów. W tym roku doczekalem się w końcu własnych szyszek. Mam zamiar dorzucić je na cichą fermentację. No wlasnie czy mam szyszke jakość specjalnie zdezynfekować? Nie wiem wypażyć wrzątkiem?.Problemu nie ma przy dorzucaniu jej do kotła, ale na cichą nie zakażę warki?
 3. góral123

  Wspólne zamówienie sadzonek chmielu

  i ja też chętnie 2 sztuki cascade wezmę.Jesli jeszcze to możliwe proszę o dopisanie mnie do listy.
 4. góral123

  Laska wanilii

  A ja uważam że z wanilią tzeba ostrożnie bo łatwo przedobrzyć a jej intensywność będzie dominująca
 5. góral123

  montaż kranika w garnku Kraków

  Witam Bardzo proszę o informację czy ktoś w Krakowie zamontuję mi kranik i termometr w garku ze stali nierdzewnej?
 6. góral123

  Oddam / poszukuję gęstwę

  od wczoraj kręcę na mieszadle bretty o te http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/the-yeast-bay/1703-amalgamation-brett-super-blend-the-yeast-bay.html w sobotę warzenie to jak coś za 5 tygodni służę gęstwą w Krakowie :-)
 7. góral123

  Kranik w lodówce turystycznej

  Jak masz inny zapasowy kranik spróbuj go zamątować. Miałem kiedyś ten sam problem i dopiero wymiana kranika pomogła
 8. góral123

  Wspólne zamówienie sadzonek chmielu

  Dopisuję jeszcze dla siebie 1x Hallertauer Aroma Granik - Cascade 2szt Swiaderny - 1 opal, 1 szafir, 1 szmaragd biervorkoster - 2szt Cascade, 2szt Magnum szym-on - 2szt. cascade , 2szt magnum keisan - 1szt cascade, 1 szt magnum Manio2-1 Casdade,1Saphir,1Smaragd jabol_01- cascade 2szt spiesz- Cascade 2szt, Perle 2 szt. nikhil - saazer 1, szmaragd 1, target Abelard Park - Cascade 2szt tdzip 2szt. cascade, 2szt. Hallertauer Aroma Gąska Cascade 2 szt. rasuh Cascade 2 szt, 1 Spalter Spalt, 1 Smaragd, 1 Opal, 1 Saazer Pinhead- Magnum 1szt, Cascade 1szt, Smaragd 1szt bartoszMC - cascade 2 szt. golt - Cascade 2 szt.. Motoswinia. Cascade 1szt saphire 1szt Sobolu cascade 4szt Szymcio cascade 1szt perle 1szt Szymon90 - Cascade 2szt bart_lag - Opal, Saphir, Smaragd, Merkur, Magnum, Taurus - każdego po 1 sztuce wiewiur - Cascade 2szt, Northern Brewer+Spalter Select+Saphir+Smaragd - po 1 sztuce 4_life - Cascade 2 sztuki mc007 - Cascade 1 szt. Magnum 1 szt. Smaragd 1 szt. Perle 1 szt. Saazer 1 sz. Mały - Cascade 1 szt. Magnum 1 szt. Northern 1 szt. Target 1szt. zbik - Cascade 2szt. mareceksz - Cascade 1 szt. Magnum 1 szt. Opal 1 szt. arielos - 1 szt. Cascade, 1 szt. Smaragd, 1szt. Hallertauer Aroma Hefeweizen - Cascade 1 szt, Magnum 1 szt, Northern 1 szt, Perle 1 szt ściana - Cascade 2 szt, Magnum 2 szt. brewd - Cascade 1 szt Góral123 -Cascade 2 szt
 9. góral123

  Leżakowanie w plastiku?

  Ostatnio podczas butelkowania weizena padła mi kapslownica w wyniku czego około 6 litrów piwa trafiło do petów po mineralnej i do piwnicy. Nie dawno spijali to ze mną moi znajomi i z piwem wszystko ok.Dla porównania otworzyłem też jedno zabutelkowane i żadnej różnicy nie wyczułem.
 10. No właśnie może ktoś podjął by się tematu. Myślę że znalazło by się paru chętnych.
 11. góral123

  czego nie lubicie w warzeniu

  Brawo przed dodaniem drożdży 12 blg tylko wydajność mniejsza wyjdzie ok 18 l
 12. góral123

  czego nie lubicie w warzeniu

  Otóżbędzie o ja wczoraj przez moje zmęczenie ominołem proces zacierania po zlaniu do wiadra brzeczka mętna jak zupa grochowa ale grawitacja i temperatura zrobily swoje. Mimo wszystko to będzie mój pierwszy wit którego zleję na cichą :-)
 13. góral123

  czego nie lubicie w warzeniu

  No to i tak się nie zatarły. Ale nie ten temat. Przy warzeniu wszystko jest fajne. Może bym miał inne zdanie jakbym robił warki 80 L. Ale tak to spoko. Najmniej przyjemną sprawą jest mycie butelek. jako produkt niesłodowany nie musiały się zacierać nie zależało mi na tym finalnie gotowałem 25 min dłużej (rozpusciłem płatki w wodach wysłodkowych plus litr wrzątku) . Przez dluższe gotowanie spadła minimalne wydajność ale blg mieści się w stylu :-)
 14. góral123

  czego nie lubicie w warzeniu

  trafiłeś w punkt
 15. góral123

  czego nie lubicie w warzeniu

  To żeś wymyslił. Nie słyszałem, żeby ktoś dodawał płatki do gotowania. płatki bezpośrednio nie trafiły do gara zalałem je gorąca wodą w innym garnku i zlałem przez sitko do gotujacej się brzeczki:-) impuls chwili zawsze musi być ten pierwszy raz:-)
×