Jump to content

pe1

Members
 • Posts

  55
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pe1

 1. pe1

  pe1

 2. pe1

  Termometr cyfrowy

  Tego nie polecam, przekłamuje z 5C, labaratory ich mać
 3. From the album: Piwne Sady

  A to moja półka ze szkłem

  © piwneSady

 4. From the album: Piwne Sady

  American Stout gotowy do leżakowania

  © piwneSady

 5. From the album: Piwne Sady

  Do rozlewu wziąłem butelki z zamknięciem patentowym żeby było uroczyście

  © piwneSady

 6. From the album: Piwne Sady

  Syrop glukozowy zapodany strzykawką 10 ml. Strzykawka ładnie wchodzi do butelki i nie sposób się pomylić - całe 10 ml na 0.5L

  © piwneSady

 7. From the album: Piwne Sady

  Do refermentacji 430 ml syropu glukozowego

  © piwneSady

 8. From the album: Piwne Sady

  20 dni fermentacji i wynik końcowy 3.5 Blg

  © piwneSady

 9. From the album: Piwne Sady

  Bohater jubileuszu - American Stout

  © piwneSady

 10. Przybędzie piwowarów domowych i egzotycznych nazw warek typu: CiemnyBul, SłabyKopacz, ZemstaSzczurka
 11. Sorry bart3q, rozumiem twoje argumenty ale obawiam się że pomysł mógłby znaleźć naśladowców więc powiem tak: to nie jest dobry pomysł na mieszadło, ponieważ urządzenie jest niebezpieczne, nieekonomiczne i nieekologicznie. Do posiadaczy starych zasilaczy atx w piwnicy: Nie róbcie swoich mieszadeł wg tego pomysłu! Kupcie zwykły zasilacz wtyczkowy o minimalnej wydajności prądowej (wiatraczek pobiera dziesiąte części ampera), a do tego obudowa plastikowa wg upodobania. Koszt całości bez regulacji obrotów to jakieś 20 zł, a da się pewnie zrobić bez użycia lutownicy. Sorry bart3q
 12. Zgadza się, bezpieczniej przykryć ten otwór jakimś plastikowym krążkiem na klej. To nie są żarty panowie, metalowa obudowa + 230V w środku + zbiorniki szklane z cieczą na górze + chwila nieuwagi = kłopoty
 13. Może Ci się to wydać dziwne ale na zachodzie temat bag-in-box to jest część piwnego biznesu, a sprzedają w tym nie tylko piwo bo i cydr i wino. Możesz też zakupić torebki do własnych wyrobów w najróżniejszych rozmiarach, nalewaki i wszystko co Ci jest potrzebne. Jak masz jakieś pytania w temacie to pytaj śmiało (byle nie o woreczki strunowe , zrobiłem kilka warek w czymś takim i mniej więcej wiem jakie są plusy i minusy
 14. Sposobów na trochę większe objętości jest kilka, najtańszy i najszybszy to: kupujesz sok jabłkowy 5L w opakowaniu bag-in-box z kranikiem. Z soku możesz zrobić cydr, a opakowanie sobie umyj i napełnij piwem, tylko nie przesadź z refermentacją bo będziesz musiał często spuszczać nadmiar gazu jak bardzo napuchnie (2g na 1L powinno być ok). Jak napełnić taki bag-in-box? 1. Musisz czymś zablokować kranik w pozycji otwartej, ja znalazłem taką metalową kształtkę 'U' z rozstawem około 0.5cm, która wchodzi pod skrzydełka kranika, a z drugiej strony opiera się na obudowie. 2. Na wylot kranika możesz dać albo bezpośrednio wężyk, albo coś co utrzyma ten wężyk na wylocie (ja dałem gumowy korek z biowinu który sztywno wchodzi na wylot, z drugiej strony korka można wcisnąć wężyk i można lać piwo) 3. Napełniony worek wkładasz do oryginalnego pudełkaj, żeby było wygodniej serwować. 4. Czekasz aż się nagazuje jakiś tydzień, w tym czasie możesz sprawdzić kilka razy czy nie jest za mocno napompowane, ewentualnie spuścić trochę gazu. 5. To co powyżej robiłem dla 'ale' dla którego nie przeszkadzało mi mało gazu. Nie sprawdzałem jak duże nagazowanie może wytrzymać taki worek po soku.
 15. Zrób sobie prezent na Święta w dobrej cenie: 1001 piw, których warto spróbować
 16. i jeszcze żali mi ludzi bez poczucia humoru (tylko się przypadkiem nie obrażajcie od razu biorą to do siebie)
 17. Jesteście naprawdę żałośni w tym temacie, a przez Wasze pożal się Boże teksty, żal mi serce ściska. Z tego wszystkiego wypiję dziś chyba swoje IPA z brewkita (bo żali mi go wylewać, a tak w ogóle to żal mi ludzi, którzy wylewają piwo)
 18. Jeżeli ktoś ma balkon, to zamiast budować skrzynię można wykorzystać gotową szafkę kuchenną. Została mi taka po remoncie kuchni i pasowała na balkon, dałem styropian w środku i mam nieinwazyjny estetycznie, mebel użytkowy na balkonie:
 19. From the album: Piwne Sady

  W głównej komorze jest czujnik temeratury i grzałka, czyli żarówka 15W. Sterownik temperatury jest na półce obok. W planach mam zastąpienia żarówki Peltierem i dodanie funkcji chłodzenia komory głównej i tego małego schowka na piwo po prawej stronie na dole zdjęcia)
 20. From the album: Piwne Sady

  Ze styropianu zrobiłem 3 komory: główna przestrzeń na fermentator, mały schowek na piwo i półka na sterownik temperatury.
 21. From the album: Piwne Sady

  Szafka kuchenna została po remoncie kuchni i wpasowała się na balkon, w środku jest izolacja styropianowa do utrzymania stałej temepratury fermentacji.
 22. Jeżeli masz mineralną z biedry to nie gotuj całości, tylko dolej do ekstraktu i masz od razu dobrą temperaturę do zadania drożdży, cały urok brewkita jest w tym że można go zrobić w 30 minut. Poza tym odradzałbym Ci dochmielanie tego Coopersa, bo jest to pierwsza twoja warka i nie wiesz czego się spodziewać jeśli chodzi o goryczkę, a nawet biorąc pod uwagę walor czysto pozwawczy, będzie on żaden bo nie masz przecież żadnego porównania. Jeżeli rzeczywiście lubisz większą goryczkę to zrób warkę na 20 L zamiast przepisowych 23L. Myślę że przy pierwszym brewkicie warto skupić się bardziej na tym żeby nie złapać infekcji, a dochmielanie zostaw sobie na kolejne warki. W skrócie zrób to tak: 1. Do gara z gorącą wodą wrzucasz Coopersa i puszkę ekstraktu (lub 1kg suchego), mieszasz to dokładnie. 2. Przelewasz całość do fermentatora i dolewasz zimnej wody z biedry tak żeby uzyskać 20 do 23L. Przy przelewaniu lej z wysokości żeby zrobić od razu napowietrzenie. 3. Zmierz temperaturę i blg (temperatura ma być odpowiednia dla drożdży, natomiast wartość blg jest dla Ciebie czysto informacyjna). 4. Zadaj drożdże, przemieszaj całość kilka minut i zamknij fermentor i zapomnij o nim na tydzień.
 23. pe1

  Chlebek

  Ile dałeś zakwasu do tego, pamiętasz? z 0.5 kg?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.