Jump to content

nezrok

Members
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  20
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Recent Profile Visitors

608 profile views
 1. nezrok

  nezrok

 2. Dodam jeszcze Coffe Lab - https://www.facebook.com/coffeelabb/timelinedo nabycia na Polnej (naprzeciwko dawnego Cechu).
 3. W ramach zakończenia sezonu, robię porządki w magazynie. Oto czym dysponuję pilzneński 2.2kg pale ale 1.8kg wędzony dębem 0.7 ( WEYERMAN) amber chateau 0.2kg karmel 600 90g czekoladowy 900 150g czekoladowy 1200 300g z chmieli: marynka (~50g), sybilla (~40g), lomik (~40g), lubelski (20g) Plan wstępny: 1. pilzneński+pale+wędzony 2. j,w, + abbey Warki na 20 litrów. Jakie suchary, ewentualnie zmiany w zasypie proponujecie?
 4. Używam emalii od dwudziestu kilku warek - nie stwierdzam ubytków, jedynie od ciemnych warek nieco odbarwienia wyszły (pewnie czeka mnie mycie sodą). O ile nie będzie się tym garnkiem rzucać, raczej nic mu nie będzie. Z minusów: waga samego gara.
 5. Nie byłem w nim co prawda, ale patrząc na ich stronę to wieje tam pustkami. To samo dotyczy sklepu na Pradze, oferta uboga. Piwodziej? Nie są w stacjonarni sensu stricte. Jest jeszcze inny sensownie zaopatrzony sklep w Warszawie?
 6. Dołożę i ja plusa dla piwniczka.org - duży wybór, przejrzysta oferta na stronie, słody specjalne sprzedawane od 50g i szybka wysyłka.
 7. Dla potomnych Zatarłem zgodnie z powyższym, zasyp identyczny jak u Raczka (http://www.piwo.org/topic/5575-raczkowy-browar/page__st__160#entry245565). Filtracja sracz wężykiem zajęła (tylko) 2h! Jedyne co mnie zmartwiło to 16BLG przed gotowaniem, trzy razy pobierałem próbki i mieszałem... pytanie czy S-04 ruszą.
 8. Mam plan uwarzyć stouta żytniego. Moje pytanie do bardziej doświadczonych (wiki i przegląd forum nie pomogły): czy można zrobić przerwę beta glutenową dla samego słodu żytniego, a później dosypać resztę i uzupełnić wodę? I czy przerwa w ~370 na 20min. wystarczy?
 9. W linku piszą o 'podpieczeniu' płatków przed warzeniem - ktoś z Was próbował? Ja dosypałem 0.8kg płatków na 22L warkę dwa tygodnie temu, próbka przed zlaniem na cichą była dobrze rokująca.
 10. Poszły do robusta. W życiu tak zbitych drożdży nie miałem, fermentor do góry dnem mogłem obrócić po zlaniu na cichą.
 11. Szukając naoh trafiłem na tego producenta, czy to się nadaje i czy też stosowanie 4g/l wchodzi w rachubę? http://www.envolab.pl/sklep/sodu-nadweglan-detail
 12. Mam z nimi dylemat, może ktoś tutaj mnie ostatecznie przekona do którego piwa ich użyć, zamiast s-04: Scottish export 80 czy robust porter?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.