Jump to content

Kraku

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited


Reputation Activity

 1. Like
  Kraku got a reaction from Zenon Wisnia in jak zrobić super zdjęcie butelki piwa   
  Ktoś kto ma na stanie 5 lamp błyskowych nie potrzebuje takiego tutka
   
  A ktoś kto nie ma 5 lamp błyskowych na stanie, też go nie potrzebuje bo nie ma tylu lamp
 2. Like
  Kraku reacted to arkadiuszm in πwo - czyli Rapberry Pi dla piwowara   
  Tytuł ma oznaczać PIwo.
   
  W czasie dyskusji na temat zabawek elektronicznych dla piwowarów, doszedłem do wniosku, że warto zbudować i napisać kawałek programu dla Raspberry Pi (w skrócie to bardzo mały komputer, o bardzo małych możliwościach, ale i tak większych niż nasze PC sprzed paru lat).
   
  Docelowo ma to być proste urządzenie, dwie sondy temperatury, jedna do brzeczki, druga dla otoczenia i piękny, dostępny online wykres ich zależności, nic więcej.
   
  Co chcę osiągnąć:
  - po pierwsze, prostota, tak żeby każdy bez znajomości podstaw czegokolwiek mógł sobie kupić elementy i złożyć taką zabawkę.
  - dostępność, czyli niezależnie od tego, czy jesteśmy w domu, czy gdzieś w przestrzeni, powinniśmy mieć dostęp do naszego wykresu
  - rozszerzalność - jak tylko pojawi się możliwość prostego dołożenia kolejnego pomiaru, nie powinno to stanowić problemu
  - użyteczność - chciałbym aby każdy mógł łatwym kosztem sobie to zbudować i zacząć używać. Niekoniecznie wiedząc co robi, prosta instrukcja co jak i gdzie i mamy gotowy gadżet.
   
  Cały projekt tak naprawdę (na tym etapie), to głównie zadania z zakresu programowania, a nie tworzenia skomplikowanego urządzenia. Dla użytkownika ma to działać tak, że edytujemy jeden plik, wpisujemy może 3 rzeczy i nagle magiczno/automatycznie wszystko zaczyna działać i mamy śliczne, nie do końca potrzebne, ale jakże miłe wykresy.
   
  W tej chwili jestem na etapie gromadzenia zabawek, czyli czujników temperatury i samego Raspberry Pi, mam zamiar w przyszłym tygodniu pożyczyć Raspberry od kolegi, żeby zacząć patentować wszystko.
   
  Wątek stworzony, żeby trzymać informacje o projekcie w jednym miejscu i ewentualnie, jeżeli kogoś to interesuje, zebrać dobre rady.
   
  To co w tej chwili mnie dręczy, to pytanie jak dokładne statystyki są potrzebne. Nie ma problemu, aby pobierać wskazanie temperatury nawet kilka razy na sekundę, ale to trochę bez sensu. Czy wystarczy mieć informacje zebrane co 15 minut w zakresie 7 dni, co godzinę w zakresie miesiąca i co dzień w pozostałych przypadkach (uśredniając), czy może istotniejsza dla maniaków statystyk byłaby możliwość przejrzenia jak najdokładniejszych zapisów w dowolnym zakresie?
   
  Wątek wydzieliłem z http://www.piwo.org/topic/8188-beerbug-areometr-elektroniczny
 3. Like
  Kraku reacted to Tom Kos in Fermentum Mobile -pierwsze polskie płynne drożdże piwowarskie   
  Nie powiesz mi chyba, ze info na FB, akcja z rozdawaniem pierwszych fiolek wybrańcom itp. To nie były zamierzone działania marketingowe. Problem w tym, że nieco się przeliczyli i ludzie tracą cierpliwości. A to bardzo źle.
  Owszem testy i hodowla zajmuje czas. Ale oni o tym wiedzieli a mimo to karmili nas informacjami o drożdżakach nakręcając hype. Jeśli nie byli gotowi to po co to było?Mogli wam dać kilka fiolek z zastrzeżeniem,że to test i ma być cicho sza. Nie zrobili tego to teraz mamy efekty. Piwowarzy może i są cierpliwi, ale też do czasu
  Inna sprawa, twierdzenie ze drożdze są tanie bo na zachodzie są po 8-9 euro, to dla mnie tak samo trafna analogia jak ta, że w Polsce mamy tanią benzynę bo w Norwegii jest droższa.
 4. Like
  Kraku reacted to Jacenty in Budujemy FAQ domowego piwowarstwa   
  Funkcjonuje system dodawania punktów. Nie jest wiarygodny, bo za różne rzeczy punkty są dodawane. A może stworzyć inny (dodatkowy) system przyznawania punktów, np Czy ta odpowiedź Ci pomogła? Jeśli tak, to przyznaj punkt. Raz w miesiącu, raz na pół roku, czy raz na rok, link do postu czy tematu, z najwyższą ilością punktów trafiałby jako odpowiedź do odpowiedniego pytania. W ten sposób pod pytaniem w FAQ pojawiłyby się najwartościowsze, najbardziej przydatne odpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.