Jump to content

Malinowy

Members
 • Content Count

  797
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Malinowy last won the day on February 5

Malinowy had the most liked content!

About Malinowy

 • Birthday 06/02/1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Malinowy Jęczmień
 • Rok założenia
  2012
 • Miasto
  Siemianowice Śląskie

Kontakt

 • Imię
  Grzesiu
 • Komunikator
  GG:3431912

Recent Profile Visitors

4219 profile views
 1. Mierzone. Jak mi się sterownik resetował przy źródle prądu 350mA to zacząłem szukać o co chodzi. Potem wymieniłem zasilanie na 5V i przekaźnik wrzuciłem na 5V i problem się rozwiązał.
 2. Ja na początku też walczyłem z ESP. Przepisałem nawet w pewnym momencie sterownik wifi, potem sterownik magistrali onewire (tutaj pomogli ludzie z esp8266.com) docelowo wróciłem do SDK 2.3.0 bo działa najstabilniej. Te 120mA to jest podczas pracy, do załączania potrzebuje ~280mA. Przy 5V to jest 80mA i 150mA. Logika 3.3V i tak jest wymagana przez ESP, nie uda się zrobić logiki 5V przy tym procku bez konwerterów.
 3. Widzę, że konkurencja mi rośnie Cieszę się bo mnie to zachęci do dalszej pracy Oczywiście mam kilka uwag: - ESP32 do tego to strzelanie z armaty do muchy. Spokojnie na ESP8266 to samo zrobisz. - Sterowanie przekaźników na 3V to bardzo zły pomysł. Zużywają więcej prądu niż 5V co przy 4 załączonych przekaźnikach może powodować restarty ESP przy zasilaniu z przetwornicy HiLink. - Przekaźniki SONGLE są dobre tylko ze względu na cenę poniżej 2zl/szt poza tym nie radzę ich stosowania bo potrafią się nawet zapalić! o atrakcjach typu zespawanie styków nie wspominam. Może miałem pecha ale miałem ich około 30szt i chyba tylko 3 czy może 5 jeszcze pracuje, cała reszta uległa uszkodzeniu. Nie mówię, że relpol nie ma wpadek bo też ma ale żaden mi się nie zapalił Co do zarzutów to tak: - Sterowania przyciskami nigdy nie planowałem bo nie rozumiem po co biegać do sterownika. A i telefon zawsze mam przy sobie. - Sterowanie z "chmury". Kiedyś testowałem coś takiego i nawet chciałem to produkcyjnie uruchomić ale sterowniki generowały by dość duży ruch i mogłoby to powodować problemy z działaniem wewnętrznego serwera WWW. W sumie o taka funkcjonalność pyta około 10-15% użytkowników więc dostatecznie dużo żeby to uruchomić ale chciałem powiązać to ze zbieraniem logów a na całościową platformę nie miałem czasu i do teraz nie zrobiłem. Poza tym życzę sukcesów bo jak zaczniesz rozwijać sterownik to i mnie do tego zmusisz a ostatnio jakoś zatrzymało się u mnie:)
 4. Dopóki nie będzie działać kontrola wersji to soft updateuję tylko ja. Niestety tym mechanizmem można na tą chwilę uszkodzić sterownik dlatego nie polecam wykonywać tego bez nadzoru. Ostatnia wersja to 2.2 z grafaną. Od tego czasu nic się nie zmieniło.
 5. Takie jest założenie tego sterownika aby móc sterować dwoma urządzeniami. Można podłączyć maksymalnie 4 czujniki i sterować całkowicie osobno np dwoma lodówkami lub dwoma grzałkami lub osobno lodówka i osobno grzałką. Albo przełączyć w tryb taki jak chiński stc1000 czyli sterowanie grzaniem i chłodzeniem za pomocą jednego czujnika. Jest to chyba opisane w instrukcji.
 6. I obiecane zdjęcia Tak teraz będzie się prezentował sterownik: Z innego ujęcia: Wersja z dwoma przekaźnikami: Na spodzie płytki zostały tylko diody zabezpieczające: Teraz sterowniki wyglądają jak z fabryki:) Nie ma już miejsca na elementy THT więc płytka mogła się trochę zmniejszyć.
 7. Pyrsk Ludkowie! Wracają sterowniki. Zamówiłem nowe płytki u majfrendów bo z polskimi miałem już 3 razy wpadki i stwierdziłem, że zaryzykuję. Płytki okazały się bardzo dobrej jakości i przy okazji sterownik troszkę zmalał z 70x50mm na 60x45mm. Dodatkowo coś co było już parę razy poruszane: zasilanie będzie z portu microUSB! Po 4 latach w końcu dorosłem do tego Na płytkach pojawiły się opisy więc te moje bazgroły znikną ze sterowników. Funkcjonalność pozostaje taka sama. Wieczorem wrzucę zdjęcia.
 8. Szklana półka to proszenie się o kłopoty. Sam kiedyś miałem i pierwsze piwo wstawione do lodówki dobitnie mi pokazało, że to nie był dobry pomysł
 9. Są dwie opcje dlaczego tak się może dziać: 1) Dziadowski router z chińskim mediatekiem w środku. Tu nic się nie poradzi oprócz wymiany routera. 2) Wadliwy soft w sterowniku. To drugie da się prosto sprawdzić, jeśli na innym routerze (najlepiej jakimś starym z procesorem artheosa) działa tak samo to wystarczy wrzucić inną wersję softu i bedzie działało. Najlepiej napisz jaki masz router i jakie ma oprogramowanie (wersja)
 10. Pyrsk Ludkowie! Od dziś w sterowniku jest możliwość ograniczenia maksymalnej mocy podawanej na grzałki. Ustawienie jest dostępne w menu PID i można je zmieniać w trakcie zacierania/gotowania. Dodatkowo oczywiście tak samo jak w sterowniku "lodówkowym" dodałem ubidots.
 11. Pyrsk ludkowie! Dodałem nową funkcjonalność do sterownika. Od dziś można wysyłać dane do ubidots. Częstotliwość wysyłania jest taka sama jak do ThingSpeak, ale tutaj należy oprócz tokena podać skonfigurowaną nazwę urządzenia oraz nazwę zmiennej z UbiDots. Aktualizacja jest niestety mocno upierdliwa i nie zawsze da się ją wykonać przez internet. Zainteresowani piszcie a coś wymyślimy aby wgrać najnowszą wersję softu. Dodatkowo krótka informacja do zamawiających: Czas realizacji powrócił już do standardowych 2-3 dni oraz jest możliwość zamówienia czujnika 3m, mam już na stanie i raczej będę miał cały czas czujniki 3 metrowe więc jak dla kogoś ten metrowy jest za krótki to można zamówić sterownik z dłuższym kablem czujnika. Mam jeszcze jedną nowość ale to w sterowniku zacierania i tam to opiszę.
 12. @Gadget Ta obudowa pewno kosztowała więcej niż sterownik:)
 13. Dalej nie ma tragedii na pewno temperatura nie będzie się zmieniała tak często jak Ci się wydaje. Do tego i tak na wymienniku musisz mieć wyższą temperaturę niż ustalona żeby to zagrzać. Sam nie mam doświadczenia z RIMSem ale jedyny działający RIMS jaki widziałem nie miał żadnej kontroli temperatury na grzałce a jedynie w garze i ponoć temperatura na grzałce potrafiła sięgnąć 100°C (oznaki wrzenia) i właściciel się tym nie przejmował bo ważna jest temperatura całego zacieru a nie małej jego części i obfity przepływ zacieru przez grzałkę. Się nie bój bo mam już te starsze procesory i zasięg jest spowrotem bardzo dobry tak BTW kiedy przerabiamy Twój sterownik na stary procesor?
 14. tak np pt100 czy inne rezystancyjne czujniki ntc ptc itp itd. to jakiej mocy grzałkę chcesz dać? 20kW? 50kW? Bo chyba ciągle mówimy o garnku z minimum 20-30 litrami płynu. Pomyśl ile MINUT (nie sekund czy setnych części sekund) będziesz musiał grzać aby podnieść temperaturę o 2-3°C nie bardzo rozumiem aż tak częstych pomiarów bo patrz też na rozdzielczość pomiaru ona też jest skończona i aby jakakolwiek zmiana zaszła na PID temperatura musi się zmienić o 0,06°C (12bit) a o tyle na pewno nie będzie się zmieniać 5x na sekundę. Ten sterownik nie jest rozwiązaniem na wszystkie problemy tego świata ale ma dawać możliwość sterowania procesem z wystarczająco dużą dokładnością w odpowiednim czasie oraz ma być dostępy w sieci aby móc kontrolować proces np siedząc na kiblu Chociaż osobiście nie polecam zostawiać gara bez nadzoru.
 15. Każdy analogowy czujnik da się odczytywać z taką częstotliwością, i o ile da się zrobić jakieś stabilne żródło odniesienia dla czujnika oraz stabilne źródło zasilania to nawet dokładność pomiaru będzie duża. Wtedy wszystko zależy od rozdzielczości wejścia analogowego procesora, i dokładności samego czujnika.
×
×
 • Create New...