Jump to content

Malinowy

Members
 • Content Count

  789
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Malinowy last won the day on November 20 2018

Malinowy had the most liked content!

About Malinowy

 • Birthday 06/02/1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Malinowy Jęczmień
 • Rok założenia
  2012
 • Miasto
  Siemianowice Śląskie

Kontakt

 • Imię
  Grzesiu
 • Komunikator
  GG:3431912

Recent Profile Visitors

3554 profile views
 1. Są dwie opcje dlaczego tak się może dziać: 1) Dziadowski router z chińskim mediatekiem w środku. Tu nic się nie poradzi oprócz wymiany routera. 2) Wadliwy soft w sterowniku. To drugie da się prosto sprawdzić, jeśli na innym routerze (najlepiej jakimś starym z procesorem artheosa) działa tak samo to wystarczy wrzucić inną wersję softu i bedzie działało. Najlepiej napisz jaki masz router i jakie ma oprogramowanie (wersja)
 2. Pyrsk Ludkowie! Od dziś w sterowniku jest możliwość ograniczenia maksymalnej mocy podawanej na grzałki. Ustawienie jest dostępne w menu PID i można je zmieniać w trakcie zacierania/gotowania. Dodatkowo oczywiście tak samo jak w sterowniku "lodówkowym" dodałem ubidots.
 3. Pyrsk ludkowie! Dodałem nową funkcjonalność do sterownika. Od dziś można wysyłać dane do ubidots. Częstotliwość wysyłania jest taka sama jak do ThingSpeak, ale tutaj należy oprócz tokena podać skonfigurowaną nazwę urządzenia oraz nazwę zmiennej z UbiDots. Aktualizacja jest niestety mocno upierdliwa i nie zawsze da się ją wykonać przez internet. Zainteresowani piszcie a coś wymyślimy aby wgrać najnowszą wersję softu. Dodatkowo krótka informacja do zamawiających: Czas realizacji powrócił już do standardowych 2-3 dni oraz jest możliwość zamówienia czujnika 3m, mam już na stanie i raczej będę miał cały czas czujniki 3 metrowe więc jak dla kogoś ten metrowy jest za krótki to można zamówić sterownik z dłuższym kablem czujnika. Mam jeszcze jedną nowość ale to w sterowniku zacierania i tam to opiszę.
 4. @Gadget Ta obudowa pewno kosztowała więcej niż sterownik:)
 5. Dalej nie ma tragedii na pewno temperatura nie będzie się zmieniała tak często jak Ci się wydaje. Do tego i tak na wymienniku musisz mieć wyższą temperaturę niż ustalona żeby to zagrzać. Sam nie mam doświadczenia z RIMSem ale jedyny działający RIMS jaki widziałem nie miał żadnej kontroli temperatury na grzałce a jedynie w garze i ponoć temperatura na grzałce potrafiła sięgnąć 100°C (oznaki wrzenia) i właściciel się tym nie przejmował bo ważna jest temperatura całego zacieru a nie małej jego części i obfity przepływ zacieru przez grzałkę. Się nie bój bo mam już te starsze procesory i zasięg jest spowrotem bardzo dobry tak BTW kiedy przerabiamy Twój sterownik na stary procesor?
 6. tak np pt100 czy inne rezystancyjne czujniki ntc ptc itp itd. to jakiej mocy grzałkę chcesz dać? 20kW? 50kW? Bo chyba ciągle mówimy o garnku z minimum 20-30 litrami płynu. Pomyśl ile MINUT (nie sekund czy setnych części sekund) będziesz musiał grzać aby podnieść temperaturę o 2-3°C nie bardzo rozumiem aż tak częstych pomiarów bo patrz też na rozdzielczość pomiaru ona też jest skończona i aby jakakolwiek zmiana zaszła na PID temperatura musi się zmienić o 0,06°C (12bit) a o tyle na pewno nie będzie się zmieniać 5x na sekundę. Ten sterownik nie jest rozwiązaniem na wszystkie problemy tego świata ale ma dawać możliwość sterowania procesem z wystarczająco dużą dokładnością w odpowiednim czasie oraz ma być dostępy w sieci aby móc kontrolować proces np siedząc na kiblu Chociaż osobiście nie polecam zostawiać gara bez nadzoru.
 7. Każdy analogowy czujnik da się odczytywać z taką częstotliwością, i o ile da się zrobić jakieś stabilne żródło odniesienia dla czujnika oraz stabilne źródło zasilania to nawet dokładność pomiaru będzie duża. Wtedy wszystko zależy od rozdzielczości wejścia analogowego procesora, i dokładności samego czujnika.
 8. Częstotliwości odczytu nie bardzo da się zwiększyć bo czas konwersji temperatury w czujniku to 750ms plus czas na przejście pętli programu. Tylko patrz na to pod kątem ogromnej pojemności cieplnej całego układu. Przy RIMSie musisz dbać o temperaturę w garze a temperatura na wymienniku (grzałce) może być trochę wyższa, chwilowe przegrzanie zacieru nie powinno wpłynąć negatywnie na gotowe piwo. Nie bardzo wiem jakich czasów reakcji byś oczekiwał? Teoretycznie przy zastosowaniu innego czujnika dałoby się zejść z czasem odczytu do kilku milisekund natomiast zacier nie będzie nigdy tak szybko reagował na zmiany mocy grzania ze względu na bardzo dużą pojemność cieplną.
 9. PWM działa "na bieżąco" czyli za każdym przejściem pętli jest obliczany, ile to trwa? nie wiem bo wszystko zależy od używania czasu procesora na obsługę połączeń wifi i obsługę serwera www. Są to czasy mierzone w milisekundach w okolicy 30-200 milisekund. Temperatura jest próbkowania co 1 sekundę natomiast jej wyświetlanie na stronie zmienia się co 3 sekundy.
 10. @Gadget Możesz tak sterować nawet i jedno przekaźnikowym i oczywiście sterownik pamięta ustawienia po wyłączeniu. Ceny są raczej aktualne. Tylko do zacierania powstał speclajnie sterownik zacierania wifi.
 11. W pierwszym poście dodałem linka do instrukcji obsługi. Tak dla pewności jeszcze raz wklejam go niżej: https://www.malinowy.eu/Sterownik/instrukcjaZ.pdf Jest to pierwsza wersja instrukcji i jeszcze nad nią trochę popracuję. Pozdrawiam: Grzesiek
 12. Poszło info No a ja nie mam nawet kiedy instrukcji na forum wrzucić
 13. Ja tylko to tutaj zostawię: Obudowa wydrukowana na drukarce 3D. Miała kołki do mocowania sterownika ale niestety uległy uszkodzeniu podczas zbyt intensywnego męczenia
×
×
 • Create New...