Jump to content

Spartan

Members
 • Posts

  44
 • Joined

 • Last visited

Spartan's Achievements

 1. jaras dzięki niestety oferta nieważna, a garnki dobrej jakości czy takie jak tu?
 2. Ale wiadomo, że z podwójnym lub potrójnym dnem nie będzie wymuszał "ciągłego" mieszania. I jeszcze kwestia trzymania ciepła, rozkładu energii itd. Masz cieńszy ale czy jesteś z nim szczęśliwy?
 3. Muszę kupić gar do warzenia i nie wiem jaki wybrać na pewno dobrej jakości ale to trzeba się liczyć z kosztami, znalazłem tani lecz pewnie słabej jakości co sprawi, że zacier może się przypalić itd... ale czy ktoś może posiada ten garnek i mnie poinformuje czy mam rację, że jest słabej jakości bo opis produktu niewiele mówi. http://allegro.pl/ga...4643979824.html
 4. To sądzę, że lepiej chyba dołożę trochę złotych i kupie garnek, w zasadzie nie mam za dużo miejsca by jeszcze kłaść na ziemi taboret z kegiem bo robię w dość małym pomieszczeniu przeznaczonym do warzenia i lepiej jak położę na piec garnek
 5. "Dno kega jest wyżej niż dno garnka" chodzi o te "nóżki" na dole? Bo mi się wydaje, że to można wyciąć i będzie leżał płasko jak garnek.
 6. Wydaje mi się, że z wysokością nie będzie problemu bo patrząc na garnki np 100l, które mają około pół metra a na kuchence też są wygodne bo sprawdzałem to wydaje mi się, że po przycięciu przy uchwytach kega ścianek będę miał jeszcze -10cm a keg ma około 60cm więc wychodzi na to samo.Zostaje kwestia czy palniki dadzą rade ale jeżeli przy garnku dają rade to chyba przy kegu też.?
 7. Myślę nad tym by z kega 50l zrobić kadź i zastanawiam się czy mógłbym grzać na kuchence gazowej czy muszę kupować taboret? Wymiary mniej więcej są takie że na duży i średni palnik chyba się zmieści, próbował ktoś? Proszę o opinie i rady.
 8. Witam, mam pytanie, co mogło dopaść mój chmiel. Bardziej jestem przekonany, że to jakiś szkodnik niż choroba bo liścia są powygryzane a dzisiaj nawet na spodzie liścia znalazłem mikroskopijnego czerwonego robaczka podobnego do mszycy. Jeżeli ktoś wie co to może być proszę o poradę czym spryskać. O chmiel dbam bo co wieczór podlewam i zraszam. Mocno uszkodzone liścia zrywam. Na forach czytałem o różnych szkodnikach ale nie znalazłem opisów zniszczeń podobnych do moich.
 9. Mam jeszcze pytanko czy mogę wystawić piwo do szopki w której jest około 10 stopni ale mogą być duże wahania temperatur?
 10. Drożdże W34/70, fermentacja przebiega dopiero od tygodnia ale jak wyczułem ten znajomy zapach to się załamałem, fermentuje się w piwnicy w około 15 stopniach, zadane w temperaturze 25 stopni. Postaram się włożyć do lodówki piwo jeżeli jest za wysoka temperatura. Dziajl, nie podałem dużo informacji bo nie wiedziałem na jakie oczekujesz .
 11. Witam, w kolejnym piwie czuje jaja, jasny lager z Czeskiej trzynastki. Słyszałem że zapach zgniłych jaj to siarka, jaka może być tego przyczyna? To moja 3 warka i wszystkie nieudane, mam zamiar robić jeszcze jedną ale niedobre piwa zniechęcają.
 12. Jest to możliwe, następnym razem zleję jeszcze na fermentacje cichą.
 13. Witam, co myślicie o drożdżach BrewGo-01. Użyłem ich i moim zdaniem są one mocno wyczuwalne. Może to też wina fermentacji w 20 stopniach. Fermentator stał w piwnicy i myślałem, że jest tam chłodniej. Czy możliwe, że temperatura na to wpłynęła?
 14. Wysuszone szyszki zmielić w młynku od mięsa z dużymi wylotami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.