Jump to content

Mudulinek

Members
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Mudulinek

 1. A tu oto przedstawiam swoje wypociny przy tworzeniu własnych warek. Swoją przygodę zacząłem od głębokich wód tzn. na pierwszy ogień poszło zacieranie. Jak wyszło? Nadal czekam na efekty Mam nadzieje nie będą tragiczne #1 Weissbier/Hefeweizen (centrumpiwowarstwa.pl) 02.09.2013 Składniki: Słód pilzneński 1,9 kg Słód pszeniczny 2,1 kg Chmiel Lubelski, granulat, 15 g MauriBrew WEISS - Y1433 Zacieranie: 65oC Zasyp słodu pszenicznego 15' 60oC Przerwa ferulikowa 30' 67oC Scukrzanie 45' 75oC Dekstrynujaca Dekokcja 1/3 zacieru 10' 77oC 15' 95oC Chmielenie 60' 95oC To było pierwsze moje zacieranie dlatego pomylone temperatury trochę ;/ no ale zobaczymy co z tego wyjdzie, może będzie to przypominać trochę piwo Udało mi się uzyskać gdzieś 15 l 13oBLG. Piwko fermentowało 3 dni burzliwej i zostawiłem w fermentatotorze jeszcze 11 dni i zabutelkowałem(17.09.2013)
 2. A ja chciałem kupić tam następny zestaw na piwko, gdzie polecacie koledzy kupować?
 3. Ja też na pierwszą warkę i drugo robiłęm pszenice, dlaczego? bo poprostu bardzi lubie to piwo i chociaż może są prostsze, ale tego chce spróbować najbardziej
 4. No własnie to jest radość jak słychać że jednak coś będzie z piwka że ono żyje i np wiadomo kiedy drożdże ruszyły i czy nadają się do ponownego użycia....
 5. Hehe. Nom nie chciałbym szkoda by było tyle pracy z zacieraniem właśnie kończe warzenie weissa
 6. Ok. Dziękuje za szybką zwięzłą informację JA akurat robie w fermentatorze po winie także na burzliwą też założę rurkę.
 7. Z tego co wyczytałem to na burzliwej potrzebne jest powietrze drożdżom, z tego wynika że nie powinno się dawać wręcz powinno się zostawić dopływ powietrza. A dopiero na cichą powinno się szczelnie zamykać tak? Nie mogę znaleźć odpowiedzi nigdzie.
 8. Ja się spotkałem gdzieś na internecie żę weiss'y nie musza tak długo leżakować. To jak to w końcu powinno być?
 9. Właśnie wrzę swoją drugą warkę

 10. I co z tego Ci wyszło? Bo kupiłem sobie zapas i nie wiem czy zostawiać(Brak butelek) czy warzyc....
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.