Jump to content

Przem0

Members
 • Posts

  286
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Przem0

 1. Przem0

  Przem0

 2. znalazłem jeszcze coś takiego: http://sklep.ticon.pl/fqtr064b050.0r050.0x053.0ss3-8353i
 3. Wydaje się że to ma byc mały fermentor do domowego użycia. A Ty byś chciał CIP, ciśnieniówkę może jeszcze płaszcz chłodzący? Wiesz że przy ciścieniówce to już trzeba mieć papiery? Chyba że kolega Grzegorz weźmie na siebie odpowiedzialność w razie niemca Fermentor tego rozmiaru będzie ciężki, ciężko go będzie myć, opcja z CIP wydaję się rozsądna. Jeszcze jakieś kółeczka na dole
 4. Czy wiesz, jak pachnie DMS albo kwas izowalerianowy? Albo jaki jest efekt pracy drożdży w stylu weizen? Coś kiedyś słyszałeś/słyszałaś, ale nie masz pewności, czy to „to”? Specjalnie dla piwnych geeków – tych początkujących, jak i tych zaawansowanych – którzy chcieliby nauczyć się rozpoznawać aromaty, które mogą znaleźć się w piwie, Multi Qlti Tap Bar organizuje 24(+1)-bitowy piwny kurs sensoryczny! Dlaczego 24-bitowy? Właściwie to 24+1, bo bo stworzenia próbek wykorzystamy zestaw Comprehensive Sensory Kit, oficjalnie wykorzystywany przez BJCP. Cały zestaw składa się więc z 24+1, czyli 25 próbek Całość poprowadzi Łukasz Kantor z pomocnikami Sergiuszem i Przemkiem z Multi. Kurs obejmie dwa spotkania po 2–3 godziny, 14 maja od godziny 15, a 15 maja od godziny 17. W każdym dniu będziemy wąchać/konsumować 12–13 próbek(~50 ml) smakowo-zapachowych. Zapisy przyjmujemy tylko osobiście w MultiQlti, od teraz do wyczerpania miejsc (max. 20 os.). Koszt całego kursu wynosi 100zl. Zapraszamy do wspólnego sensorycznego odkrywania!
 5. co się stało że nie lałeś swojego piwa na konkursie ????
 6. tak. Pisałeś że z hakiem, to może jest to brakujące 0,3 BLG.
 7. u mnie w beersmith wychodzi ze masz 90 % przy blg 11,3.
 8. Piwa były różne, mocniej i mniej chmielone ;-) jak dla mnie 3-4 były dobre.
 9. Może wystarczy sporysz? Kolega z forum ma kilka sztuk ;-)
 10. A dlaczego nie? Da się przerobić keg.
 11. Jak dla mnie wygląd drożdży jest ok. Często tak mam przy s04.
 12. może rozkręcisz śrutownik i sprawdzisz żarna??
 13. Wygląda podobnie, ale najlepiej użyć odrazu tak jak przy gestwie. Zbieranie gestwy nie wpłynie negatywnie na fermentacje.
 14. Lepsze drożdże z piany. Zbieraj w początkowej fazie fermentacj.
 15. Robiłem SH na Simcoe, Citra, Centennial. Jak dla mnie numer jeden to Centennial, Citra miejsce drugie, Simcoe też w sumie dobry:)
 16. jakich drożdży użyłeś ? Może diacetyl + chmiel może dawać truskawkę ??
 17. Sprawdziłem moje notatki i nie jest to jednak S. H. lunga , wrzuciłem tez tam sporą ilość Kazbeka. Za wprowadzenie w błąd przepraszam. Raczej droży nie zestresowałem, BLG 14, temperatura zadania 22, tempertura drożdży około 20 stopni, napowietrzałem, starter 0,7L. Z notatek wynika że temperatura w pierwszy dzień fermentacji wynosiła 20 w drugi 22 stopnie. W sklepie w którym kupowałem mają też Belme
 18. zalecana temperatura pracy drożdży 20-23, u mnie maksymalnie było 21. Drożdże mają dawać bardzo czysty profil.
 19. to jak to jest z tymi truskawkami???? Moje IPA SH IUNGA pachnie truskawkami:( Drożdże wlp 001, zalecana temp. 20-23 stopnie. U mnie fermentowało w 19-20, więc to chyba nie estry??? Może to diacetyl połaczony z aromatami chmieli???
 20. A chleb będzie miał skład 100% chleba?
 21. Czas na wspólne chmielenie, zacieranie, mierzenie temperatury i niekończące się rozmowy nad wspólnym garem w Krakowie! 18 stycznie grupa Krakowscy Piwowarzy Domowi zaprasza na pokazowe warzenie piwa w formie warsztatowej - każdy będzie mógł zamieszać i dorzucić swoją szyszkę, albo trzy grosze do piwnych dyskusji Startujemy o godzinie 15:00 w pubie Multi Qlti Tap Bar. W planie warzenie następujących stylów piwa: Double IPA Robust Porter Black IPA Gorąco zapraszamy! Ideą spotkania jest wspólne eksperymentowanie z różnymi domowymi sposobami warzenia piwa. Każde z trzech piw będzie warzone, zecierane innym sposobem. Na przykład: jedno z piw będzie zacierane i filtrowane w lodówce turystycznej, drugie warzone w garze elektrycznym, inne na palniku gazowym. Ponadto, każde z nich będzie chmielone innymi chmielami i fermentowane innymi drożdżami. Sugestie mile widziane! Zapraszamy początkujących i zaawansowanych, starych wyjadaczy i tych zupełnie zielonych! Wstęp na warsztaty jest wolny i ograniczony jedynie pojemnością lokalu Do zobaczenia!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.