Jump to content

kto3

Members
 • Posts

  68
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kto3

 1. quattro źle czytasz schemat z aukcji. Po lewej stronie masz wejście sygnału PWM, i niżej GND. Więc jak najbardziej może być podłączony do malinki. Schemat
 2. Mam na sklejce. Kwadrat o boku 40cm, jest mobilne, da się postawić bezpośrednio na fermentorze i śrutować do niego.
 3. kto3

  Nowy garnek

  Bierz od razu wersje z kranikiem, najwyżej na początku nie użyjesz tego kranika i tyle. Ale później jak będziesz chciał montować hop stopper, wymiennik ciepła, czy inne rzeczy to kranik okaże się bardzo przydatny.
 4. kto3

  kto3

 5. Ja na tym podstawowym czasem przemiele niesłodowaną pszenicę i daje radę bez problemu. Tak więc myślę, że spokojnie Ci wystarczy podstawowy.
 6. Wysładzam w wiadrze 43L. Wchodzi bez problemu. W wiadrze 33L wysładzałem 12kg i przy zacieraniu 1kg słodu-2,5L wody wrzucam najpierw do wysładzania ile się zmieści, i jak przybywa miejsca w wiadrze to dorzucam resztę. Wydajność praktycznie taka sama przy wiadrze 33L i 43L.
 7. Ja na sraczwężyku miałem ponad 15kg i dało radę bez problemu. Z racji tego, że moje warki są 40L to na sraczwężyku 12kg ląduje regularnie.
 8. Trochę się tego oszukałem w googlach, więc wstawiam. Może się komuś przyda. Otwieranie fittingu typu M (kombi) https://www.youtube.com/watch?v=uWLoxBTVVhk
 9. @profik jak jak z aromatem miodu w Twoim piwie?
 10. Myślę, że przy odpowiedniej wprawie, wkładając butelkę z wodą w odpowiedniej temperaturze dojdziesz do wprawy i będziesz mógł sprawnie regulować temperaturę fermentacji. Będziesz musiał to ustalić metodą prób i błędów.
 11. a jaką temperaturę ma brzeczka kiedy zadajesz drożdże?
 12. Ja odmierzam 5 litrowym baniakiem po wodzie mineralnej.
 13. Czy Alla France jest szerszy od tego z Biowinu? Chodzi mi o to, czy wejdzie do menzurki po balingometrze z Biowinu.
 14. Słyszałem teorię, że duże ilości chmielu właśnie tak działają. Ponoć ma to coś wspólnego z tym, że chmiel jest z rodziny roślin konopiowatych. Spróbuje poszukać w necie coś więcej na temat tej teorii. Edit: coś się udało znaleźć: źródło: https://hyperreal.info/info/encyklopedia-legalnych-ziol-i-substancji-o-wlasciwosciach-psychoaktywnych
 15. http://piwniczka.org/ Zamówiłem tam kolbę 3l, przyszła przed chwilą. Kolba zapakowana tak, że pudłem można grać w piłkę. Polecam sklep.
 16. @@ZZZabioreCiButy, co wnosi do piwa zakwaszający ześrutowany, a co nieześrutowany? Chodzi o różnice.
 17. Ma ktoś taki śrutownik? Jak się sprawuje?
 18. Ciekawe moletowanie. Podstawowe pytanie- jaka jest przewidywalna cena gniotownika?
 19. Plusem jest to, że zamykasz zawór, odkręcasz ostojnik na drożdże i masz piwo na cichej, które nie stoi na drożdżach. Minusem cena, i problem z włożeniem do lodówki w celu kontrolowania temperatury.
 20. Mam gabeja, nie polecam. Ma dużo wad. Z tego co wyczytałem to ludzie polecają ten . Sam też się zastanawiam nad zmianą na taki.
 21. #23 Żytnie Iunga single hop, pierwsze piwo w zapiskach i od razu mały błąd, ale o tym później Receptura: Pilzneński 6kg Żyto nie słodowane 2,5kg Karmelowy 150 0,2kg Zacieranie: 45°C 10' 55°C 10' 67°C 80' 78°C 10' Chmielenie: Iunga 25g 60' Iunga 20g 20' Iunga 20g 5' Drożdże: 1 wiadro US-05, 2 wiadro BRY-97 Spodziewam się uzyskać 40l brzeczki 13BLG, 25IBU Podsumowanie: #Popełniłem błąd przy ważeniu słodów, i wsypałem odważone żyto do wiadra z pilzneńskim. Nie chciało mi się tego oddzielać, więc ześrutowałem gabejem wszystko jak leci. Żyto przepuszczone przez gabeja spłaszcza się, ale nie pęka. Więc przydałoby się zrobić kleikowanie. A że miałem żyto wymieszane z pilzneńskim to nie kleikowałem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. #Ostatecznie wyszło 40L 12,2BLG, czas pracy około 7h Drożdże uwodnione zostały zadane do brzeczki 20°C, wiadra przeniesione do pomieszczenie gdzie jest 15°C #17.01.2015 Rozlałem wszystkie piwa ze zdjęcie pod postem. Wyszło równe 8 transporterów, 4 żytniego i 4 pale ale. Oba nagazowane do 2.3v/v. Cały dzień spędzony w piwnicy. Dałem radę umyć 11 transporterów. Koniecznie muszę kupić szczotkę napędzaną wiertarką.
 22. Postanowiłem zapisywać tu swoje receptury. Nie jestem dobry w układaniu receptur więc mile widziane komentarze. Sprzęt na jakim pracuje to: -gar 50l emalia -taboret gazowy - gniotownik gabej -oplot, przymierzam się do filtratora rurkowego -chłodnica z rury karbowanej dn12- 14 metrów -grifo HD Spis treści: #23 Żytnie Iunga single hop
 23. reduktor gazu, ten srebrny element podłączamy do butli gazowej, wężyk do taboretu gazowego.
 24. Może jakimś mocnym magnesem neodymowym uda się pozbyć części tego żelaza, tak jak na filmie. Przyłożyć magnes do krawędzi wiadra, zamieszać całość i zdekantować wężykiem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.