Jump to content

kto3

Members
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  27
 • Miasto
  Zwoleń / Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Piotr
 1. quattro źle czytasz schemat z aukcji. Po lewej stronie masz wejście sygnału PWM, i niżej GND. Więc jak najbardziej może być podłączony do malinki. Schemat
 2. Mam na sklejce. Kwadrat o boku 40cm, jest mobilne, da się postawić bezpośrednio na fermentorze i śrutować do niego.
 3. kto3

  Nowy garnek

  Bierz od razu wersje z kranikiem, najwyżej na początku nie użyjesz tego kranika i tyle. Ale później jak będziesz chciał montować hop stopper, wymiennik ciepła, czy inne rzeczy to kranik okaże się bardzo przydatny.
 4. kto3

  kto3

 5. Ja na tym podstawowym czasem przemiele niesłodowaną pszenicę i daje radę bez problemu. Tak więc myślę, że spokojnie Ci wystarczy podstawowy.
 6. Wysładzam w wiadrze 43L. Wchodzi bez problemu. W wiadrze 33L wysładzałem 12kg i przy zacieraniu 1kg słodu-2,5L wody wrzucam najpierw do wysładzania ile się zmieści, i jak przybywa miejsca w wiadrze to dorzucam resztę. Wydajność praktycznie taka sama przy wiadrze 33L i 43L.
 7. Ja na sraczwężyku miałem ponad 15kg i dało radę bez problemu. Z racji tego, że moje warki są 40L to na sraczwężyku 12kg ląduje regularnie.
 8. Trochę się tego oszukałem w googlach, więc wstawiam. Może się komuś przyda. Otwieranie fittingu typu M (kombi) https://www.youtube.com/watch?v=uWLoxBTVVhk
 9. @profik jak jak z aromatem miodu w Twoim piwie?
 10. Myślę, że przy odpowiedniej wprawie, wkładając butelkę z wodą w odpowiedniej temperaturze dojdziesz do wprawy i będziesz mógł sprawnie regulować temperaturę fermentacji. Będziesz musiał to ustalić metodą prób i błędów.
 11. a jaką temperaturę ma brzeczka kiedy zadajesz drożdże?
 12. Ja odmierzam 5 litrowym baniakiem po wodzie mineralnej.
 13. Czy Alla France jest szerszy od tego z Biowinu? Chodzi mi o to, czy wejdzie do menzurki po balingometrze z Biowinu.
 14. Słyszałem teorię, że duże ilości chmielu właśnie tak działają. Ponoć ma to coś wspólnego z tym, że chmiel jest z rodziny roślin konopiowatych. Spróbuje poszukać w necie coś więcej na temat tej teorii. Edit: coś się udało znaleźć: źródło: https://hyperreal.info/info/encyklopedia-legalnych-ziol-i-substancji-o-wlasciwosciach-psychoaktywnych
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.