Jump to content

polsyn

Members
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

457 profile views
 1. Witam, potrzebuję lodówki do fermentacji. Kluczowe jest, żeby była z pasem grzewczym i sterownikiem - czyli gotowa do użytkowania i fermentacji, ma pomieścić 1 fermentor 33L. Proszę mi nie pisać, żebym znalazł na olx używkę i zrobił sam, bo nie mam na to czasu. Odbiór osobisty na terenie Warszawy i okolic. Pozdrawiam
 2. Planuje zakupić sobie worek i przetestować BIAB, jestem bardzo zaciekawiony, oszczędność czasu, energii i mycia wydaje się bardzo ok. Robiłbym podobnie jak kolega @Eresz, też zrobił wysładzanie oddzielnie w momencie jak brzeczka już jest podgrzewana do gotowania. Niby przejmuje się wydajnością oraz mętnością i osadami, ale na Brulosophy w eksperymencie wyszło im, że różnicy żadnej nie ma w piwie z BIABu i z normalnej fitracji i też dużo osób ma wysoką wydajność z tej metody. Tutaj mam do tych, którzy z worka korzystali. Planuję kupić sobie worek na Aliexpressie i pytanie jaki on powinien być - czy nylonowy czy jaki? A przede wszystkim jakiej grubości oczka ma mieć, rozrzut jest tutaj duży, ciężko znaleźć jakiekolwiek info o oczkach w worku , nawet poszukałem trochę na forach US i nic. Byłbym wdzięczny za pomoc w tym temacie. Może ktoś z Was sam korzysta z worków z Ali
 3. Czy ktoś z Warszawy jest w posiadaniu jakiejś świeżej gęstwy dedykowanej do Witbiera? Mogę wymieć za US-05 drugie pokolenie.
 4. Poszukuję gęstwy do Kólsha, najlepiej Wyeast 2565, Warszawa
 5. Witam, z racji tego, że warzyć będę teraz RISa, prosiłbym doświadczonych kolegów piwowarów o ocenę receptury, którą wymyśliłem, w założeniu ma być 24BLG, chmielone na jakieś 80-90IBU: -6,5kg Pale Ale Strzegom -1kg Monachijski typ I Weyermann -0,5kg Caraaroma Weyermann -0,5kg Carafa I Special Weyermann -0,5kg Carafa III Special Weyermann -0,5kg Caramunich III Weyermann -0,7kg Jęczmień Palony Weyermann -0,4kg płatków jęczmiennych -0,4kg płatków owsianych US-05 do chmielenia użyję magnum i lubelskiego z dodatków będzie dodatkowo gips piwowarski oraz w ramach eksperymentu 50g płatków dębowych bourbon. To tyle jeśli chodzi o recepturę, chciałbym się jeszcze upewnić czy dobrze mam zamiar filtrować: skończyć w momencie ~21-22BLG brzeczki przedniej? Jeszcze pytanie o zrobienie cienkusza z wysłodzin, w sensie ile zazwyczaj się uzyskuje stouta i jakie BLG? Czy 1,5x saszetki sucharów wystarczy ?
 6. Czy dodatek kupnego wina na cichą wpłynie na ilość fermentowalnych cuków dla drożdży?
 7. Ja raczej nie dopuszczam do tego . Tak czy inaczej wydajność tragiczna . Jaka temp. wody do wysładzania ? Jak napisałem 78C. Właśnie wydajność jest fatalna, liczona ze wzoru klasycznego >50% ;/ Faktycznie wysładzanie przeprowadzałem ostatnio jak najszybciej, rzekłbym błyskawicznie, na następne warzenie zastosuję się do Waszych wskazówek, nie odsłaniać młóta i zwolnić z wysładzaniem, może coś pomoże. Ostatnie dwie warki to West Coast IPA i Red IPA, jeśli chodzi o pozostawione chmieliny to nawet je doliczając, a nie było ich zbytnio bo filtruje przez 150um oczka.
 8. Areometr i termometr działają poprawnie, sprawdzałem. Od jakiegoś czasu zacieram w 62-66C przez 60min w zależności czy na słodko czy na wytrawnie, potem 72-70C przez 20 min i mashout do 78C. Wysładzanie zaczynam w momencie odsłonięcia młóta, wlewam wode ok 78C, ok 10L i lecę dalej aż do 2BLG. PH wody nie znam szczerze powiedziawszy. Wydaję mi się, że przyczyna może leżeć w wysładzaniu .
 9. Witam, od kilku już warek zauważyłem, że mam problem z wydajnością. Ostatnia warka to z 6,4kg słodu tylko 18,5L 16BLG. Jeszcze wcześniej z 6kg słodu uzyskałem 19L 16BLG. Dodam, że zawsze wysładzam do momentu kiedy leci 2BLG. Macie może jakieś pomysły z czego to wynika? Będę wdzięczny za pomoc.
 10. Ja od kilku warek uzywam takiego worka dostepnego w sklepiej piwnykraft. Sprawdza sie bardzo dobrze, cena ~20zl
 11. Witam, projektujej moje kolejne piwo, ma być to tak jak w temacie, red ipa ok. 15-16blg, 50IBU, blend z winem dodanym na cichą. Co sądzicie o takim pomyśle? Czy ktoś z Was o coś takie robił/słyszał? Troche poszukałem i na nic nie mogłem znaleźć na ten temat. Planuje dodać ok 2L. wina słodkiego/półsłodkiego. Czy wg Was ma to jakikolwiek sens? Chciałbym to potraktować jako eksperyment, ale wydaje mi się, że planowane 10% całości jako wino może wnieść coś ciekawego do bazowego stylu red IPA.
 12. Czytałem ten temat, Iunge właśnie mam z 2015, zobaczymy jak to wyjdzie. Truskawki dam też na cichą jak najbardziej. Piwo to, to raczej eksperyment, moje pierwsze piwo z owocami, bardziej chciałbym się dowiedzieć czy taka ilość słodu barwiącego da odpowiedni efekt barwy, przy jednocześnie jak najmniejszej nucie palonej w smaku
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.