Jump to content

Maryush

Members
 • Posts

  1061
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Maryush

 1. Maryush

  Maryush

 2. Jaka jest długość elementu grzejnego w rozwinięciu?
 3. Zdecydowanie za drogi ten gar. Pewnie bez wywinięcia jest mało stabilny i nie da się go przenieść gdy jest pełny Za tę kasę 4 kegi 50l będą
 4. Mam taki schładzalnik, ale kompletnie nie wiem co jest w dnie Nie mam możliwości rozebrania i sprawdzenia Poprzedni jaki miałem pochodził bodaj z firmy http://www.alimabis.com.pl/ Chyba najlepiej będzie jak zadzwonisz i wypytasz o wszystko
 5. Niedokończony tzn. w sumie tylko nie podłączona elektryka i nie zrobione testy. Nie mam na to czasu i nie mam czasu na warzenie, dlatego projekt poległ. Ogólnie jest to herms na trzech kegach 50l (na stelażu w jednym poziomie), grzany elektrycznie, dwie pompy z pralki, termometry, termostat, regulator mocy. Rurociąg w jednej linii - kierunki przepływu sterowane zaworami kulowymi. Coś na wzór browaru zbynka, tyle, że elektryczny. Włożyłem w niego prawie dwa tysiące złotych i tyle chciałbym odzyskać, ale konkrety będą jak już go odkopię spod innych gratów i wystawię na sprzedaż.
 6. Ja niedługo wyciągnę mojego niedokończonego i nietestowanego HERMSa i wystawię na sprzedaż. Jak wrzucę fotki na forum to będziesz mógł podpatrzeć rozwiązania Oczywiście grzanie elektryczne, bo wg mnie bezpieczniejsze i łatwiejsze w sterowaniu a i pomieszczenie się tak nie nagrzewa..
 7. Jeśli w piwnicy to tylko ogrzewanie elektryczne. Gaz jest cięższy od powietrza i w piwnicy stwarza zagrożenie. Grzanie elektryczne jest droższe w zakupie (i pewnie eksploatacji) ale za to o wiele łatwiej nim sterować.
 8. Rząd strzela sobie w kolano. Większa akcyza = mniejsze przychody. O ile ilość piwowarów domowych tak znacząco z tego powodu nie wzrośnie, bo warzenie wymaga pewnych inwestycji i sporo czasu, to pijący mocniejsze trunki uciekną w szarą strefę. Przemytnicy i producenci aparatur już skaczą z radości i notują wzrost zainteresowania gratami.
 9. Maryush

  jaki to fitting

  Żeby uniemożliwić wykręcenie fittingu. Mycie i napełnianie odbywa się za pomocą specjalnych głowic.
 10. Maryush

  jaki to fitting

  Wiesz, może jak się to ustrojstwo otwiera? U góry jest chyba pierścień, tylko nietypowy. Jak go zacisnąc? Sprawdź czy mufa nie ma zaprasowanych punktów, bo mi się wydaje, że beczki PP mają ten fitting niewykręcalny.
 11. Maryush

  jaki to fitting

  To jest fitting G, tu masz głowicę: http://bolid.pl/tresc,glowice-keg.html
 12. Dzisiaj oddałem osiemnasty litr krwi i dostałem złotą odznakę honorowego dawcy
 13. Taboret plus butla wyjdzie drożej niż gaz ziemny z sieci.. przelicz to sobie dokładnie..
 14. Ja swego czasu dużo skrzynek w Realu i Leclercu po 6zł nabyłem.. Sposobem opisanym przez Celdura
 15. Od znajomego wiem, że skrzynki to teraz towar bardzo tani (w obrocie wtórnym), sam miałem ofertę zakupu po 1-2zł za sztukę (pełnowartościowe skrzynki 20x0,5l). Sam nie potrzebuję, bo stosuję kegi Pepsi, ale jak ktoś jest zainteresowany to mogę spróbować załatwić.. tylko że pewnie koszty wysyłki będą zabójcze..
 16. Tomek, popieram Twoją decyzję. Podejrzewam, że gdyby rozszerzyć zakres tematów to prędzej czy później czekałby nas taki sam los jak browar.biz. Jeśli będzie taka potrzeba to kiedyś gdzieś powstanie alternatywa dla bb. Widzę, że wiele osób podobnie jak ja na bb szuka informacji, ale się nie udziela.. o czymś to świadczy.
 17. Mam brudny kran i złączki, tzn. nie zostały umyte po ostatnim użytkowaniu i przeleżały tak nie wiadomo ile czasu. Czym je doczyścić? Kąpiel w roztworze sody kaustycznej? Czego używacie do przepłukiwania linii w kegeratorach?
 18. Czy Aprilia SR 50 też się liczy?
 19. Dziś rozpocząłem nowy sezon Niestety nadal w garnku emaliowanym Jako, że moją chłodnicę pożyczyłem i nie zdążyłem odebrać przed warzeniem, to skręciłem z dostępnych pod ręką materiałów nową chłodnicę. Użyłem 6,20m rury karbowanej nierdzewnej DN12. Pierwszy raz będę chłodził chłodnicą z rury karbowanej. Jestem ciekaw efektu EDIT: Około 25l wychłodziłem do 25°C w około 25 minut Przy czym dość intensywnie mieszałem i regulowałem przepływ wody (na początku szybko, potem wolniej). Jestem bardzo zadowolony z wyniku
 20. Warka #53 - Hefe-Weizen Surowce: Pszeniczny - 3,5kg Pilzneński - 2 kg Lubelski szyszki - 30g Safbrew WB-06 Zacieranie: 45°C - 15' 66°C - 45' Gotowanie 60' w 0' - 30g Lubelskiego Za godzinkę test nowej chłodnicy z 6m rury karbowanej DN12 Wyszło około 25l 12 Blg.
 21. Są nadal tanie wina dystrybuowane w skrzynkach 3x5x 1litr, butelki 0,66 pasują idealnie.. Jak chcesz, to mogę zagadać ze znajomym, myślę że za naprawdę symboliczną kwotę odstąpi ile Ci potrzeba.. Jeszcze jakbyś sprecyzował skąd jesteś to może i koszt wysyłki odejdzie Daj znać czy jesteś zainteresowany to uruchomię kontakty
 22. Przecież piwo to płynny chleb Smarowanie chleba piwem to jak masło maślane
 23. I czy trzeba wcześniej zadeklarować obecność, wpłacać jakieś wpisowe? Wszystko wskazuje na to, że się pojawię chociaż bez piwa do konkursu
 24. Czyli udało Ci się zrobić pszenicę która posmakowała, gratulacje! Mam nadzieję, że ten styl na stałe zagości w Twoim browarze. (Pamiętaj, że kobiety najłatwiej pszenicznym przekupić ) Czytając takie wpisy aż chce się coś uwarzyć, ale u mnie to dopiero późną jesienią
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.