Jump to content

Maryh

Members
 • Content Count

  321
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Maryh last won the day on December 5 2019

Maryh had the most liked content!

4 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BIG BANG
 • Rok założenia
  2009
 • Miasto
  Polska

Kontakt

 • Imię
  Maryh

Recent Profile Visitors

937 profile views
 1. Cześć Już prawie 2 tygodnie po konkursie a nigdzie nie znalazłem żadnych wieści. Czy w ogóle się odbył?
 2. Do informacji początkujących konkursowiczów: Od wielu lat częstochowski konkurs jest jednym z czterech najgorzej zorganizowanych w Polsce, o ile nie najgorszym. Nie liczcie więc na sprawną obsługę czy komunikację. W tematach piwnych to miejsce powinno się zaorać raz na zawsze. Zdaję sobie sprawę, że to brzmi jak tani hejt ale uwierzcie mi, startowałem w tym konkursie wiele razy i za każdym razem są problemy i brak osób odpowiedzialnych. Już samo wykluczenie z Pucharu PSPD powinno Wam dać do myślenia. Jeśli macie czas to poczytajcie wątki z ubiegłych lat - żenada.... Przepraszam za ostre słowa, po prostu krew się gotuje gdy po raz kolejny nie wyciągają wniosków z własnych błędów i po raz kolejny temat jest wyciszany. A za rok zapewne będzie to samo... tylko po co?
 3. Anteks, ująłeś to bardzo subtelnie, choć wiemy, że tak jest od lat i wkurza to bardzo. Kiedy w końcu organizatorzy przestaną się zasłaniać nieodpowiedzialnymi sponsorami? Może by jakieś umowy zacząć podpisywać ze sponsorami, zrobić wzór umowy i wpisać to w dobre praktyki?
 4. Z opisem stylu lube bez (jeszcze nie wiem, zastanawiam się) np. wariacja na jakiś temat Mateusz, to nadal za mało danych. Może to dobra opcja a może beznadziejna. Nie dowiemy się dopóki nie otworzysz kartonu z żywym lub martwym kotem.
 5. Dla mnie ta tendencja jest zdecydowanie negatywna, a utrzymuje się od 2-3 lat w części konkursów. Nie rozumiem sędziego, który nie wpuszcza przynajmniej 5-8 piw do finału. Nawet jeśli piwa wykazują wady to można wybrać te najlepsze i w samym finale zdecydować o kolejności, a tym samym uhonorować piwowarów, którzy włożyli dużo pracy i najlepiej poradzili sobie z trudnościami uzyskania piwa dobrego. Pamiętajcie, że nie wszystko zależy od piwowara. Lwia część roboty to drożdże a tu kłania się wkład producentów. Da przykładu - tegoroczne drożdże do weizena/roggena były słabe, niezależnie czy była to produkcja polska czy amerykańska. Można było wybrać tych kilka piw więcej i jutro zadecydować jaka ma być kolejność. Nie wierzę też że wszystkie koźlaki były na tyle słabe by je odrzucić. Jeden wybitny mógł się zdarzyć ale cała reszta aż tak nędzna żeby nawet na finał nie zasłużyć? Wyobraźcie sobie konkurs skoków w Planicy, w którym żaden zawodnik nie osiągnął odległości 200 m i sędziowie nie zakwalifikowali nikogo do finału. To by było wydarzenie Mam 2 piwa w finale więc powinienem się cieszyć, jednak to prawdopodobnie ostatni konkurs, w którym startuję. Sam sędziowałem kilka konkurów i wiem, że eliminacje są nieco loteryjne. Moim zdaniem należy dać szansę na finał większej ilości piw, zachować dobrą kondycję i rzetelnie ocenić finał składający się z większej ilości uczestników.
 6. Wybaczcie koledzy z łódzkiego ale moim zdaniem konkurs jest do kasacji z pucharu PSPD. Od wielu lat bardzo niski poziom pod względem opisów, regulaminu i komunikacji z piwowarami. Nie mogę pominąć wątku dyplomów na papierze ksero, bo to już legenda. Weźcie się do roboty zamiast sztucznego zwiększania prestiżu większą liczbą kategorii i wytłuszczenia druku.
 7. Kto Was zmusza i jak długo jeszcze? Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
 8. Świetna decyzja, dzięki. Oby sędziowie podołali takiemu wyzwaniu.
 9. Cześć Nie będę się wiele rozpisywał - moim zdaniem formuła 2018 była do bani a proponowana 2019 też jest kiepska. Pasowało mi jak dawniej - odrębne style (8-10), eliminacje, finał składający się z przynajmniej 10 piw w każdym stylu, metryczka. Jeśli już przyznawać tytuł mistrzowski to dla każdego zwycięzcy w danym stylu, GCh jako coś dodatkowego.
 10. W takim razie należy tylko uściślić. Na stronie PSPD funkcjonują 2 organy: Komisja Sędziowska Techiczna - nadal 1-osobowa? Komisja Sędziowska Szkoleniowa
 11. Mateusz Generalnie zmiany na plus i to bardzo duży. Zaostrzenie wymogów na pewno zmniejszy liczbę konkursów ale to bardzo dobrze, cieniasy muszą odpaść a ich nie brakuje. Przeczytałem regulamin 2 razy i tak na świeżo nie widzę żadnych luk czy niedomówień, bardzo dobra i przemyślana robota. Teraz potrzeba jedynie stanowczości i konsekwencji. Anteks ma rację - trzeba jeszcze dopracować termin ogłoszenia regulaminu, bo to szwankuje. Takie sprawy jak wpisowe, wymagana ilość butelek, osoby odpowiedzialne i kontakt z nimi powinny być określone przy zgłoszeniu do Pucharu. Sponsorów, nagrody, termin recepcji piw można definiować nawet w ostatniej chwili. Jedyna wątpliwość z mojej strony: "Nadzór nad rywalizacją w imieniu Zarządu PSPD sprawuje Komisja Sędziowska PSPD" Czy to oznacza, że Komisja Techniczna przestaje istnieć? Czy Komisja Sędziowska jest świadoma w co się pakuje? Nie mają doświadczenia w monitorowaniu konkursów i egzekwowaniu regulaminów. Nie wystarczy "wysłanie maila", trzeba być w bezpośrednim kontakcie z organizatorem i przewodniczącym komisji sędziowskiej. Regulamin co prawda określa sankcje jednak jeśli konkurs już trwa to trzeba go rozliczyć i powinien to robić ktoś, kto będzie zdeterminowany żeby doprowadzić to do końca.
 12. Cześć Przesyłka z nagrodami dotarła w całości, dziękuję i pozdrawiam serdecznie całą śląską ekipę. Mariusz
×
×
 • Create New...