Skocz do zawartości

Maryh

Members
 • Zawartość

  313
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Maryh w dniu 1 Październik

Użytkownicy przyznają Maryh punkty reputacji!

3 obserwujących

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BIG BANG
 • Rok założenia
  2009
 • Miasto
  Polska

Kontakt

 • Imię
  Maryh

Ostatnie wizyty

558 wyświetleń profilu
 1. Maryh

  Puchar PSPD

  Kto Was zmusza i jak długo jeszcze? Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
 2. Maryh

  Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2019 - 30.05-2.06

  Świetna decyzja, dzięki. Oby sędziowie podołali takiemu wyzwaniu.
 3. Maryh

  XVI Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych - Grand Champion 2018

  Cześć Nie będę się wiele rozpisywał - moim zdaniem formuła 2018 była do bani a proponowana 2019 też jest kiepska. Pasowało mi jak dawniej - odrębne style (8-10), eliminacje, finał składający się z przynajmniej 10 piw w każdym stylu, metryczka. Jeśli już przyznawać tytuł mistrzowski to dla każdego zwycięzcy w danym stylu, GCh jako coś dodatkowego.
 4. Maryh

  Puchar PSPD

  W takim razie należy tylko uściślić. Na stronie PSPD funkcjonują 2 organy: Komisja Sędziowska Techiczna - nadal 1-osobowa? Komisja Sędziowska Szkoleniowa
 5. Maryh

  Puchar PSPD

  Mateusz Generalnie zmiany na plus i to bardzo duży. Zaostrzenie wymogów na pewno zmniejszy liczbę konkursów ale to bardzo dobrze, cieniasy muszą odpaść a ich nie brakuje. Przeczytałem regulamin 2 razy i tak na świeżo nie widzę żadnych luk czy niedomówień, bardzo dobra i przemyślana robota. Teraz potrzeba jedynie stanowczości i konsekwencji. Anteks ma rację - trzeba jeszcze dopracować termin ogłoszenia regulaminu, bo to szwankuje. Takie sprawy jak wpisowe, wymagana ilość butelek, osoby odpowiedzialne i kontakt z nimi powinny być określone przy zgłoszeniu do Pucharu. Sponsorów, nagrody, termin recepcji piw można definiować nawet w ostatniej chwili. Jedyna wątpliwość z mojej strony: "Nadzór nad rywalizacją w imieniu Zarządu PSPD sprawuje Komisja Sędziowska PSPD" Czy to oznacza, że Komisja Techniczna przestaje istnieć? Czy Komisja Sędziowska jest świadoma w co się pakuje? Nie mają doświadczenia w monitorowaniu konkursów i egzekwowaniu regulaminów. Nie wystarczy "wysłanie maila", trzeba być w bezpośrednim kontakcie z organizatorem i przewodniczącym komisji sędziowskiej. Regulamin co prawda określa sankcje jednak jeśli konkurs już trwa to trzeba go rozliczyć i powinien to robić ktoś, kto będzie zdeterminowany żeby doprowadzić to do końca.
 6. Maryh

  V Międzynarodowy KPD w Chorzowie

  Cześć Przesyłka z nagrodami dotarła w całości, dziękuję i pozdrawiam serdecznie całą śląską ekipę. Mariusz
 7. Anteks, nie bądź złośliwy dla początkujących forumowiczów, stali bywalcy częściej zasługują na sarkazm Psina Bracka Jesień to bardzo fajna impreza - koncerty, piwa rzemieślnicze, zwiedzanie zabytkowego browaru itp. Jednak piwo na konkurs musisz wysłać dużo wcześniej - patrz regulamin.
 8. Maryh

  Ciekawe aukcje na allegro.

  Mam tego typu garnek ale z nierdzewki, Hyundai. Bardzo dobrze nadaje się do warzenia próbnych albo niewielkich warek. Oczywiście grzejąc podczas zacierania należy cały czas mieszać, tak samo zresztą jak i na gazie. Uzbrojony w kranik z nierdzewki i bazookę filtracyjną upraszcza i skraca nieco czas procesu.
 9. Maryh

  V Międzynarodowy KPD w Chorzowie

  1,2,2,3 - to dopiero wynik, i na dodatek skok z drugiej dziesiątki tuż za podium pucharu PSPD. Gratulacje
 10. Halo Częstochowa, co to za amatorka? Przeprowadzacie konkursy od wielu lat a nie potraficie sprecyzować opisów stylów i odpowiedzieć na podstawowe pytania? Obserwuję i uczestniczę w Waszych konkursach od dawna i co roku jest taki sam chaos... Kto jest osobą decyzyjną? Po wpisach wydaje mi się, że 19Tofik88, który chyba nie do końca łapie klimat - słody polskie ale tylko ze Strzegomia, chmiele polskie ale może być Chinook z polskich upraw. Czy może być też Citra z mojego balkonu? Właściwie to każda IPA łapie się w ramy. Oczywiście musimy polegać na uczciwości piwowarów ale wytyczne powinny być jednoznacznie nakreślone. Wszystkie wątpliwości wypływają 2 miesiące przed konkursem, kiedy piwa już powinny być w fermentorach. Takim podejściem nigdy nie załapiecie się na puchar pspd ani inną poważną klasyfikację.
 11. Maryh

  Puchar PSPD

  To może poczekajmy na wyniki z Chorzowa i wtedy warszawskie ułożymy odpowiednio
 12. Maryh

  Puchar PSPD

  Panowie Chwała Wam za chęci i plany nad opisami stylów, ciągnijcie ten temat jako projekt autorski bądź pod szyldem PSPD, byle uparcie, z harmonogramem i do końca. A tymczasem przydałoby się pełne i zatwierdzone przez zarząd tłumaczenie BJCP, do którego większość konkursów się odnosi. Bardzo chętnie nabyłbym nawet 2-językowe wydawnictwo papierowe, płacąc nawet z góry, a tym samym zasilając budżet tych prac
 13. Maryh

  Puchar PSPD

  FurioSan Sugestia do regulaminu - moim zdaniem jeśli piwo zgłoszone do Pucharu odbiega od standardowego opisu BJCP/PSPD, to równocześnie ze zgłoszeniem konkursu do Pucharu powinien pojawić się szczegółowy opis kategorii. Obecnie wiele opisów pojawia się już po uwarzeniu piwa - patrz własny konkurs Mikołajkowy Nie umniejszając też twojemu zaangażowaniu i uczciwości uważam, że jednoosobowa komisja nie powinna obradować, a z tej to racji, że mogą pojawić się tematy sporne. Weźmiesz wszelkie spory i niejasności na swoje barki? Dodatkowo upraszam o naciski na zarząd PSPD by wygospodarować fundusze na jak najszybsze tłumaczenie BJCP 2015 na język polski. Już dawno powinno być to zakończone, zdaje się że tego nawet prawo wymaga jeśli przeprowadzamy konkursy zgodnie z wytycznymi BJCP.
 14. Maryh

  XVI Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych - Grand Champion 2018

  Podoba mi się pomysł eliminacji do Mistrzostw Polski jednak warunek zdobycia podium to moim zdaniem zbyt wysoka poprzeczka. Punktowane miejsce w jednym z konkursów powinno wystarczyć, wtedy prawo startu mieliby piwowarzy sklasyfikowani w Pucharze czyli około 150 osób. Po przeczytaniu poprzednich wpisów podtrzymuję opinię, że grupowanie stylów nie jest właściwe. Przy takim systemie nie wystarczy zrobić dobre piwo, trzeba jeszcze mieć dużo szczęścia by znaleźć się w gronie 2-3 piwowarów wpuszczonych do finału. zachęcam szersze grono piwowarów do wyrażania swojej opinii, jak Mateusz wróci z urlopu będzie miał co czytać Poza tym jeśli nie wypowie się odpowiednio duże grono to decyzje ponownie zapadną w kuluarach i zostaniemy postawieni przed faktem dokonanym.
×