Jump to content

Maryh

Members
 • Content Count

  318
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Maryh last won the day on October 1 2018

Maryh had the most liked content!

4 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BIG BANG
 • Rok założenia
  2009
 • Miasto
  Polska

Kontakt

 • Imię
  Maryh

Recent Profile Visitors

731 profile views
 1. Z opisem stylu lube bez (jeszcze nie wiem, zastanawiam się) np. wariacja na jakiś temat Mateusz, to nadal za mało danych. Może to dobra opcja a może beznadziejna. Nie dowiemy się dopóki nie otworzysz kartonu z żywym lub martwym kotem.
 2. Za mało danych, żeby zająć jakiekolwiek stanowisko.
 3. Dla mnie ta tendencja jest zdecydowanie negatywna, a utrzymuje się od 2-3 lat w części konkursów. Nie rozumiem sędziego, który nie wpuszcza przynajmniej 5-8 piw do finału. Nawet jeśli piwa wykazują wady to można wybrać te najlepsze i w samym finale zdecydować o kolejności, a tym samym uhonorować piwowarów, którzy włożyli dużo pracy i najlepiej poradzili sobie z trudnościami uzyskania piwa dobrego. Pamiętajcie, że nie wszystko zależy od piwowara. Lwia część roboty to drożdże a tu kłania się wkład producentów. Da przykładu - tegoroczne drożdże do weizena/roggena były słabe, niezależnie czy była to produkcja polska czy amerykańska. Można było wybrać tych kilka piw więcej i jutro zadecydować jaka ma być kolejność. Nie wierzę też że wszystkie koźlaki były na tyle słabe by je odrzucić. Jeden wybitny mógł się zdarzyć ale cała reszta aż tak nędzna żeby nawet na finał nie zasłużyć? Wyobraźcie sobie konkurs skoków w Planicy, w którym żaden zawodnik nie osiągnął odległości 200 m i sędziowie nie zakwalifikowali nikogo do finału. To by było wydarzenie Mam 2 piwa w finale więc powinienem się cieszyć, jednak to prawdopodobnie ostatni konkurs, w którym startuję. Sam sędziowałem kilka konkurów i wiem, że eliminacje są nieco loteryjne. Moim zdaniem należy dać szansę na finał większej ilości piw, zachować dobrą kondycję i rzetelnie ocenić finał składający się z większej ilości uczestników.
 4. Wybaczcie koledzy z łódzkiego ale moim zdaniem konkurs jest do kasacji z pucharu PSPD. Od wielu lat bardzo niski poziom pod względem opisów, regulaminu i komunikacji z piwowarami. Nie mogę pominąć wątku dyplomów na papierze ksero, bo to już legenda. Weźcie się do roboty zamiast sztucznego zwiększania prestiżu większą liczbą kategorii i wytłuszczenia druku.
 5. Kto Was zmusza i jak długo jeszcze? Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
 6. Świetna decyzja, dzięki. Oby sędziowie podołali takiemu wyzwaniu.
 7. Cześć Nie będę się wiele rozpisywał - moim zdaniem formuła 2018 była do bani a proponowana 2019 też jest kiepska. Pasowało mi jak dawniej - odrębne style (8-10), eliminacje, finał składający się z przynajmniej 10 piw w każdym stylu, metryczka. Jeśli już przyznawać tytuł mistrzowski to dla każdego zwycięzcy w danym stylu, GCh jako coś dodatkowego.
 8. W takim razie należy tylko uściślić. Na stronie PSPD funkcjonują 2 organy: Komisja Sędziowska Techiczna - nadal 1-osobowa? Komisja Sędziowska Szkoleniowa
 9. Mateusz Generalnie zmiany na plus i to bardzo duży. Zaostrzenie wymogów na pewno zmniejszy liczbę konkursów ale to bardzo dobrze, cieniasy muszą odpaść a ich nie brakuje. Przeczytałem regulamin 2 razy i tak na świeżo nie widzę żadnych luk czy niedomówień, bardzo dobra i przemyślana robota. Teraz potrzeba jedynie stanowczości i konsekwencji. Anteks ma rację - trzeba jeszcze dopracować termin ogłoszenia regulaminu, bo to szwankuje. Takie sprawy jak wpisowe, wymagana ilość butelek, osoby odpowiedzialne i kontakt z nimi powinny być określone przy zgłoszeniu do Pucharu. Sponsorów, nagrody, termin recepcji piw można definiować nawet w ostatniej chwili. Jedyna wątpliwość z mojej strony: "Nadzór nad rywalizacją w imieniu Zarządu PSPD sprawuje Komisja Sędziowska PSPD" Czy to oznacza, że Komisja Techniczna przestaje istnieć? Czy Komisja Sędziowska jest świadoma w co się pakuje? Nie mają doświadczenia w monitorowaniu konkursów i egzekwowaniu regulaminów. Nie wystarczy "wysłanie maila", trzeba być w bezpośrednim kontakcie z organizatorem i przewodniczącym komisji sędziowskiej. Regulamin co prawda określa sankcje jednak jeśli konkurs już trwa to trzeba go rozliczyć i powinien to robić ktoś, kto będzie zdeterminowany żeby doprowadzić to do końca.
 10. Cześć Przesyłka z nagrodami dotarła w całości, dziękuję i pozdrawiam serdecznie całą śląską ekipę. Mariusz
 11. Anteks, nie bądź złośliwy dla początkujących forumowiczów, stali bywalcy częściej zasługują na sarkazm Psina Bracka Jesień to bardzo fajna impreza - koncerty, piwa rzemieślnicze, zwiedzanie zabytkowego browaru itp. Jednak piwo na konkurs musisz wysłać dużo wcześniej - patrz regulamin.
 12. Mam tego typu garnek ale z nierdzewki, Hyundai. Bardzo dobrze nadaje się do warzenia próbnych albo niewielkich warek. Oczywiście grzejąc podczas zacierania należy cały czas mieszać, tak samo zresztą jak i na gazie. Uzbrojony w kranik z nierdzewki i bazookę filtracyjną upraszcza i skraca nieco czas procesu.
 13. 1,2,2,3 - to dopiero wynik, i na dodatek skok z drugiej dziesiątki tuż za podium pucharu PSPD. Gratulacje
×
×
 • Create New...