Jump to content

Dario

Members
 • Posts

  514
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Vinyl (Alternatywny Browar Domowy)
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  81
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Darek

Dario's Achievements

 1. Strona nie działa tak jak powinna to fakt. Jeżeli chodzi o opisy to trzeba się trochę natrudzić żeby jej znaleźć. Ale dla chcącego nie ma nic trudnego a zawsze znajdą się tacy, którym możesz je przed oczami powiesić i nie będą wiedzieli jak znaleźć.
 2. Marcinie, który chcesz wytwarzać co2 z sody i octu i wlewać na brzeczkę. Czy nie uważasz, że sam powinieneś sie trochę podszkolić zanim zaczniesz się wymądrzać na forum?
 3. Niestety drożdży jest za mało więc musisz dokupić albo postarać się o gestwe. Zła wiadomość jest taka, że te drożdże które dałaś już zaczęły pracować, a że jest ich zbyt mało będą wytwarzać spore ilości estrów, co wpłynie na jakość piwa. Na przyszłość radzę przygotować się do warzenia i przeczytać kilka wątków o podstawach, uchroni to przed takimi wpadkami jak ta z drożdżami.
 4. Ty widzisz to tak, ale częściej pojawia się opinia że jak nie ma napisane że nie można czegoś użyć to znaczy że można
 5. To nie ograniczenia a raczej wytyczne bo na konkursach zdarzają się różne sytuacje więc lepiej w opisie napisać więcej niż mniej. Wiadomo, że sedzia nie zweryfikuje po smaku czy aromacie ale jasne wytyczne pozwolają uniknąć niepotrzebnych dyskusji i wśród sędziów i z piwowarami że piwo bylo np. z płatkami i zostało odrzucone a nie ma nigdzie napisane że nie można dodać płatków.
 6. Kiedy można się spodziewać opisów? Należałoby już chyba zacząć warzyć niedługo
 7. Czy powinno się otwierać drugą butelkę? To śliska trochę sprawa. niemniej jednak piwowar powinien dbać o higienę i sposób przechowywania na każdym etapie, również w butelce. Rozumiem, że ocena swojego piwa może być trudna, ja też nie lubię tego. Ale niestety wszyscy sędziowie czuli to samo i tak zostało to ocenione. Pusta rubryka to przeoczenie, usunąłem przez pomyłkę opis. Poprawiona metryczka zostanie przesłana
 8. A ja powiem tak to akurat piwo było tak wadliwe, że ciężko było coś o nim powiedzieć oprócz tego, że waliło chamskim plastikiem. Nie wiem czy to jakaś nowa moda wysłać wadliwe piwo, a później się nabijać w internecie że nie wyczuli jaki owoc autor chciał przykryć tym całym syfem.
 9. Ponieważ ja również sędziowałem to piwo to się odniosę do dyskusji. Ponieważ sędziowie nie mają informacji o tym czy i jaki owoc był dodany do piwa muszą kierować się deskryptorami. Twoje piwo było po prostu może bez wad ale niesmaczne, pachnące warzywami nie owocem. Ocena piwa nie polega tylko na ocenie zgodności że stylem ale na tym czy piwo jest po prostu dobre. Dyskusja czy ogórek jest owocem czy nie może mieć sens z punktu widzenia akademickiego. Sędziego interesuje raczej jaki efekt da on w produkcie finalnym. Jeżeli piwo owocowe pachnie warzywem to wybacz, ale takie piwo raczej nie ma wiele wspólnego z piwem owocowym.
 10. Wątpię. Dodawanie w 26 stopniach to nie jest nic złego, a 17 blg to również nie jest na tyle wysoko, żeby 1 paczka drożdży sobie nie poradziła. Chociaż nie podałeś o jakie drożdże chodzi. Bardziej bym obstawiał, że drożdże były w słabej kondycji. Nie było sensu zlewać na cichą skoro piwo tak płytko odfermentowało. Ja bym tego na pewno nie butelkował, zresztą szczerze wątpię w pijalność tego piwa. Spróbowałbym dodać nowych drożdży. Edit: a jednak podałeś o jakie drożdże chodziło, umknęło mi. F2 - przyznam, że nie miałem z nimi styczności, ale z tego co czytam one są oznaczone jako drożdże do refermentacji. Czy to przypadkiem nie tutaj tkwi problem? Rany Boskie, czy Ty czytasz w ogóle to co piszesz. Naprawdę jeśli nie masz nic do powiedzenia to lepiej zamilcz bo pisanie, że zadanie drożdży w 26 stopniach to nic złego albo że jedna saszetka da radę z 17 blg to dla mnie jedne z największych debilizmów jakie ostatnio czytałem na tym forum. A według Ciebie dlaczego świeże drożdże z torebki miały by być słabej kondycji? Zmeczyly się leżeniem w saszetce?
 11. Ja nie rozumiem tych uwag do regulaminu. Pspd powinno dążyć do ograniczenia ilości konkursów zaliczanych do pucharu i są to zmiany idące w dobrą stronę. Nie podoba się regulamin, nie zgłaszaj konkursu, proste. Skąd to parcie, żeby każdy konkurs był zaliczany do pucharu?
 12. Do sukcesu to jeszcze droga daleka. Na razie to pierwsza wygrana bitwa, w dodatku z dużą pomocą znajomych więc nie przesadzajmy z tą zazdrością Ja życzę koledze przede wszystkim tego żeby warzył coraz lepsze piwa i nie obrastać w piórka po "sukcesach" bo dobry piwowar to taki, który potrafi wyciągać wnioski.
 13. Z tym pozamykaniem to bym się jednak wstrzymał. Może piwo nie było aż tak słabe jak by się mogło wydawać czytając ten wątek. Niemniej jednak wynik bitwy nie mógł być zaskoczeniem dla tych którzy na niej byli. Wiadomo to jest konsumencki konkurs ale mimo wszystko niesmak pewien pozostał.
 14. Dzięki uprzejmości Wojtka mieliśmy okazję spróbować 100% Peated Ale na spotkaniu mazowieckiego OT PSPD. Aromat wyraźny, ale nie przytłaczający, są bandaże, lizol, podkłady kolejowe, spora też dawka słodyczy. W smaku również torf jest podstawą, ale potem pojawia się słodycz, trochę może zbyt duża i przytłaczająca tą wędzonkę torfową. Miałem okazję spróbować jednej z poprzednich warek, bodajże 11blg i tamto piwo było bardziej wyraziste, bardziej torfowe i pijalne. Tutaj ta słodycz trochę niweluje efekty torfowe, ale i tak jest dość ciekawie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.