Jump to content

Wilkor

Members
 • Content Count

  214
 • Joined

 • Last visited

About Wilkor

 • Birthday 04/21/1990

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  The Dire Wolf
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  15
 • Miasto
  Sanok

Kontakt

 • Imię
  Miłosz

Recent Profile Visitors

757 profile views
 1. Wilkor

  Wilkor

 2. Emm, ale to nie jest jakaś zakazana czarna magia. Serio to daje bardzo fajne efekty, a praktycznie nie wymaga pracy. 6-7 dni cichej z chmielem jest ok nic się nie stanie.
 3. Ale czy w taki sposób czasem nie napowietrza się gorącej brzeczki?
 4. Tak, daj do pokojowej, sprawdź po tygodniu czy dalej h2s jest, jeśli tak to po kolejnym tygodniu powinno byc ok. Drozdze spokojnie rusza. Potem mozesz smialo znowu do chlodnego.
 5. Petrus red aged i oud bruin jak dla mnie swietne. Mam problem, smakują mi zepsute piwa i stare sery, czas zacząć sporo zrabiać
 6. Chmielenie na zimno imo daje większy efekt zapachowy. Oryginalnie w irish red ale palony jęczmień odpowiada za barwę a nie słody karmelowe. Jeśli chcesz dobry aromat to syp chmiel na zimno, na 0, i 15 minut. Do tego syp chmielu na 60 tak aby uzyskać 70 +IBU, a najlepiej koło 100. Barwa czerwona to 30-35EBC i tak też syp karmeli i/lub palonego jęczmienia. To piwo będzie słodkie przez samo Blg, tym sie nie przejmuj.
 7. Eee... weź pokaż pełną rozpiskę chmielenia.
 8. #20 wciąga nosem Roztoczańskie Wędzone. Czuje jakby było klasycznym koźlakiem, mimo iżwcześniej wydawało się być wyczuwalnie wędzone Trzeba przyrównać do czegoś z wyższej półki. Anyway naprawdę świetne piwo, szkoda tylko że piana marna, ale to zdaje się kwestia steinbacha, ciężko będzie coś zaradzić...
 9. Imho w równych ilościach galaxy przykryje pozostałe chmiele. Przy takim blg i tylu karmelach to będzie mocno słodkie piwo. Zeby to skontrować, goryczka powinna mieć te 60-70 ibu nie mniej. Jak celujesz w te 99 to super, ale 50g iungi chyba nie wystarczy. Daje ona dobrągoryczkę to fakt, ale trzeba ją wspomóc. Pomogą ci chmiele z wysoką zawartością alfa kwasów, a jednocześnie niska zawartością kohumulonu, np. citra, chinook, pacific jade. Mam wrażenie że w tym piwie i polaris byłby dobry. Nie wiem, czy chcesz by smak i zapach chmielowy był mocny. Jeśli tak, kompozycja którychś z chmieli jak ga
 10. Ja nie piszę że spodziewałem się słodkiego, tylko pełnego, ze względu na podwyższoną zawartość ekstraktu niefermentowalnego.
 11. Sprawdziłem przepis. Nie wiem jakim cudem przy 1kg laktozy piwo było tak wytrawne. Nawet moja dziewczyna powiedziała, że świetna kawa, tylko bez cukru. Tak mocno kawowego piwa i to bez użycia kawy dawno nie piłem. A z tym brakiem treściwości naprawdę nie mam pojęcia.
 12. Sweet stout Piana - bujna, beżowa, średniopęcherzykowa Wygląd - czarny/brunatny, nieprzejrzysty Nagazowanie - przegazowane, silny gushing Zapach - głownie kawowy, całkiem intensywny Smak - wbrew nazwie to zdecydowanie coffee stout,a nie sweet stout, wytrawne, kawowe, kwaskowate, nieco typowej paloności, lekkie, pijalne, lekka tylko kontra słodowa Byłbym niesłychanie zdziwiony gdyby przy produkcji nie użyto kawy. Natomiast nie ma tu spodziewanej pełni/aksamitności od laktozy.
 13. Single hop topaz - 13,5 Blg Piana - bujna, biała, drobnopęcherzykowa Wyglaąd - jasnomiedziany, mętny Nagazowanie - średnie, optymalne Zapach - umiarkowany, przyjemne owoce leśne i żywica, po zamieszaniu wychodzi lekka siarka/kanaliza Smak - niezbyt wielen sie dzieje, na pierwszym planie średnia goryczka, ale jest łodygowa, ściągajaca, nieco trawiasta, no i zalegająca. Prócz tego bardzo plaskie, nieco karmeli w tle. Ogólnie zdaje się że coś poszło nie tak w procesie produkcyjnym, niestety.
 14. Kawowy Zawrót Głowy - Coffee Milk Stout Przegazowane -wychodzi z butelki Piana gęsta, trwała, drobnopęcherzykowa, beżowa, ładnie zdobi szkło W zapachu głównie kawa, średnio intensywna W smaku wyraźna kwaskowość od słodów palonych i kawy, ale jest kontra słodyczy choć ciut zbyt mała. Bardzo lekko się pije jak na 15stkę. Gdzieś na finiszu lekka goryczka. Po zamieszaniu wychodzi nieco guma balonowa. Ogólnie bardzo udane piwo, nie ma się czego wstydzić
 15. UPDATE! Wziąłem: x1 single hop topaz, browar Starowiejski x1 Kawowy Zawrót Głowy Coffee Milk Stout, Mełg x1 sweet stout, kombajn piwny. Zostawiłem: x3 #19 Vienna Lager, browar The Dire Wolf Stan obecny: browar 13 - zdynki pumpkin ale x1; RedAIPA x 1 kombajn piwny - APA x1, american stout x1; Rice AIPA x1, Witbier x1, browar dzinks - papierowy tancerz Coffee milk Stout x2; Pepo - dark ale x1; 1xMilf (warka1 US05), 1xMilf (warka2 S33), 1x2fingers (smoked stout) browar starowiejski - kelpie am. Brown ale x1 browar nocny - witbier x1 browar nowy świat - american dry stout x1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.